Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό λειτουργούσε και πιο πρίν εμείς λέμε για Χρεωστική που έχει η έβγαλε τελευταία ο περισσότερος κόσμος, η και προπληρωμένη που χρησιμοποιούσαμε για αυτόν τον σκοπό και για ασφάλεια στις αγορές(με την πιστωτική υπάρχουν κίνδυνοι πάντα)αν είναι να ξαναβγάζουμε Πιστωτική για κάποια αγορά μια στο τόσο στο εξωτερικό καληνύχτα..

 

Αυτό λειτουργούσε και πιο πρίν εμείς λέμε για Χρεωστική που έχει η έβγαλε τελευταία ο περισσότερος κόσμος, η και προπληρωμένη που χρησιμοποιούσαμε για αυτόν τον σκοπό και για ασφάλεια στις αγορές(με την πιστωτική υπάρχουν κίνδυνοι πάντα)αν είναι να ξαναβγάζουμε Πιστωτική για κάποια αγορά μια στο τόσο στο εξωτερικό καληνύχτα..

 

 

Τι ακριβώς δούλευε και πιο πριν. Και η μέθοδος που περιγράφτηκε εδώ για χρεωστικές μιλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικα γυρνωντας απο τις διακοπες και με Εθνικη credit Mastercard Go καταφερα και "ανεβασα" και εγω λεφτα

Η εθνικη μου κρατησε 2 φορες 0.90 , γιατι αραγε 2 φορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....πάντως μου φαίνεται ότι σήμερα αντιστράφηκαν οι όροι. Η πειραιώς πάει καλά, ενώ η εθνική ''κάθισε''. Δύο προσπάθειες με χρεωστική (debit mastercard) εθνικής δεν πέρασαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πάει κανείς στο paypal στο

my account - overview, Account Limits: View Limits

θα δει ότι μέχρι 2500€ μπορεί να ζητάει ετησίως ως καταθέσεις στο λογαριασμό του

 

Αν στείλεις ταυτότητα και λογαριασμό ΔΕΚΟ αίρονται ή ανεβαίνουν αρκετά αυτά τα όρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα 10e (για check) σε PP balance με Visa Πειραιώς με το κολπάκι του re4male , δούλεψε με την πρώτη σήμερα παρόλο που δεν δούλευε τπτ χτες & προχτές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο μπορεί να πάνε δηλαδή;

 

πόσο μπορεί να πάνε δηλαδή;

 

Πάνω από 10.000. Ανάλογα και με την κίνηση μετά εξετάζονται μεμονωμένα οι περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθαρή λύση, μιας και έχω λογαριασμό σε Γερμανική τράπεζα προτείνετε να ανοίξω 2ο account στο paypal?

Γιατί βλέπω προβλήματα σε accounts paypal που είναι συνδεδεμένα με ελληνική κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα 10e (για check) σε PP balance με Visa Πειραιώς με το κολπάκι του re4male , δούλεψε με την πρώτη σήμερα παρόλο που δεν δούλευε τπτ χτες & προχτές! 

Μιλάς για χρεωστική κάρτα; Εμένα απο χθές γραάφει pending (που δεν ξέρω τι σημαίνει) στο paypal και σκέφτομαι να κάνω ακύρωση του αιτήματος και να περιμένω να ανοίξουν κανονικά, μα απ οτι φένετε λίγες μέρες έμειναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για χρεωστική κάρτα; Εμένα απο χθές γραάφει pending (που δεν ξέρω τι σημαίνει) στο paypal και σκέφτομαι να κάνω ακύρωση του αιτήματος και να περιμένω να ανοίξουν κανονικά, μα απ οτι φένετε λίγες μέρες έμειναν

pending σημαίνει οτι δεν πέρασε και οτι βασικά ειναι σε αναμονή...και καλά! Αλλά ουσιαστικά σημαινει οτι η προσπάθεια σου δεν ήταν επιτυχημένη. Ξαναπροσπάθησε...εγω προσπαθούσα 3 μέρες. Και σήμερα πέρασε ....τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πριν απο λιγο εκανα κανονικη αγορα απευθειας απο την χρεωστικη μου καρτα visa(της πειραιως)για ψηφιακη αγορα παιχνιδιων και την δεχθηκε.(Συγκεκριμενα απο  https://www.humblebundle.com/)Μελιγα λογια δεν εκανα  την αγορα μεσω paypal,αλλα κατευθειαν απο της καρτας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η προμηθεια που κραταει η τραπεζα για αποστολη εμβασματος στο εξωτερικο ειναι μονο 1 ευρω?  ειναι σιγουρο αυτο?

Γιατι πιο παλια ηθελα να στειλω ενα εμβασμα σε αλλη τραπεζα εντος Ελλαδας μεσω winbank και αν θυμαμαι καλα με χρεωνε παραπανω απο 1 ευρω...

 

Αμα πας στον υπολογιστη κοστους εμβασματων της πειραιως, θα δεις οτι ειναι 1 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε χρεώνει όμως και η τράπεζα που στέλνεις τα χρήματα. Τη περασμένη εβδομάδα έστειλα σε λογαριασμό μου από Πειραιώς σε Εθνική...η κράτηση ήταν συνολικά 4 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...