Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια, να πω πληροφοριακα οτι κι εγω καταφερα να κανω μια αγορα απ'το humblebundle.com κατευθειαν με prepaid reloadable της πειραιως. Πολυ μικρο ποσο (1,69) αλλα τουλαχιστον κατι κινειται.

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια νεος εδω.moneysafe πηρα και γω απο ενα ψιληκατζηδικο.αμεσως εβαλα μια καρτα 10 ευρω για να κανω δοκιμη.δεν συνδεοταν με paypal αλλα εκανε αγορα απο banggood.παντως καρτουλες εχει διαθεσιμες αμεσα βυθινια 135 στην νικαια.ελπιζω να εξυπηρετησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω ένα πρόβλημα. Έχω paypal balance και δεν μπορώ να συνδέσω λογαριασμό να τα τραβήξω μου λέει συνεχώς οτι you cannot a bank account at this time. Έχει σχέση με  capital controls? Η΄κατι αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω ένα πρόβλημα. Έχω paypal balance και δεν μπορώ να συνδέσω λογαριασμό να τα τραβήξω μου λέει συνεχώς οτι you cannot a bank account at this time. Έχει σχέση με capital controls? Η΄κατι αλλο ?

Προφανώς, εξαιτίας των cc δεν μπορείς να προσθέσεις τραπεζικό λογαριασμό. Οπότε και τα χρήματα του balance μπορούν να χρησιμοποιηθούν μόνο για νέες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα 2 συναλλαγές στο ebay μέσω paypal (ALPHABANK mastercard ENTER).Tα ποσά 10,88€  και 34,12€.Επιβεβαιώνω οτι μερικοί προμηθευτές δεν στέλνουν Ελλάδα λόγω κάποιον άκυρων συναλλαγών απο τα CC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω ένα πρόβλημα. Έχω paypal balance και δεν μπορώ να συνδέσω λογαριασμό να τα τραβήξω μου λέει συνεχώς οτι you cannot a bank account at this time. Έχει σχέση με  capital controls? Η΄κατι αλλο ?

 

Αν δεις στο θεμα αυτο υπάρχουν αρκετοι που ευχαριστως θα σου μετεφεραν τα χρηματα στο λογαριασμο σου για να τους στείλεις υπόλοιπο από το paypal! Δες ας πούμε στην προηγούμενη σελίδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια θα τρελλαθω, με πειραειως τρωω μονιμως ακυρο οτι και αν κανω. Υπαρχει περιπτωση να μου φορτισει καποιος το paypal balance μου? Μπορω να μεταφερω τα χρηματα σε λογαριασμο του μεσω Winbank Πειραιως. Pm αν καποιος θελει να βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατάφερα κι εγώ σήμερα με την πρώτη προσπάθεια, με χρεωστική Πειραιώς, έστειλα λεφτά στο PP balance από το εφεδρικό email και ολοκλήρωσα την αγορά από ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία ΠΝΠ λέει για 500€ το μήνα, οπότε τα βάσανα τελειώνουν αν δεν τελείωσαν ήδη. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να στείλει έμβασμα για top up αντί για κάρτα. Θα του πάρει, θεωρητικά μιλώντας πάντα, κάποιες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία ΠΝΠ λέει για 500€ το μήνα, οπότε τα βάσανα τελειώνουν αν δεν τελείωσαν ήδη. Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να στείλει έμβασμα για top up αντί για κάρτα. Θα του πάρει, θεωρητικά μιλώντας πάντα, κάποιες μέρες.

 

Δε δουλευει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλευει ακόμα.

 

Ούτε το άμεσο τοπαπ μέσω Eurobank δουλεύει αλλά και με το απλό έμβασμα που δοκίμασα έφαγε άκυρο και από Εθνική και Πειραιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε το άμεσο τοπαπ μέσω Eurobank δουλεύει αλλά και με το απλό έμβασμα που δοκίμασα έφαγε άκυρο και από Εθνική και Πειραιώς.

Και δεν είναι θέμα ποσού. Από Πειραιώς έφαγα άκυρο για έμβασμα στη Σλοβακία (λογαριασμός Paypal) για 50 ευρώ. Το άμεσο της Eurobank δε νομίζω να ξανανοίξει τα επόμενα χρόνια. Μόνο με έμβασμα θα μπορούμε να το κάνουμε και αυτό περιμένουμε (ελπίζοντας) από μέρα σε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys προσπαθω να βαλω ως payment method to paypal στο battle net αλλα τρωω ακυρο..χθες το βραδυ που το δανεισα σε εναν φιλο εκανε αγορα κανονικα..ξερει κανεις τι παιζει?συγκεκριμενα μου γραφει
 

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the recipient's website to complete your transaction using their regular checkout flow.

Return to Blizzard Entertainment, Inc
 

At this time, we are unable to process your request. Please return to Blizzard Entertainment, Inc and try another option.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...