Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενώ το πρωί έκανα αγορές απο banggood και dealextreme..πρίν λίγο απόπειρα αγοράς απο ebay με paypal,και απο aliexpress με alipay....αλλά έφαγα άκυρο....στο ebay μου είπε να πάω και να κάνω confirm τη κάρτα μου...το εκανα...αλλα δε.....και στο aliexpress οτι δεν υποστηρίζεται η τράπεζά μου.


Ενώ το πρωί έκανα αγορές απο banggood και dealextreme..πρίν λίγο απόπειρα αγοράς απο ebay με paypal,και απο aliexpress με alipay....αλλά έφαγα άκυρο....στο ebay μου είπε να πάω και να κάνω confirm τη κάρτα μου...το εκανα...αλλα δε.....και στο aliexpress οτι δεν υποστηρίζεται η τράπεζά μου.

 

Να τονίσω οτι σε bangood και deal extreme έκανα κατευθείαν αγορά απο κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες εγώ είμαι στην άλλη άκρη. Θέλω να τραβήξω άμεσα 30ε που έχω στο Paypal στην Πειραιώς μου. Ψήνετε κανείς για τραμπάλα? (αγοραίες εκφράσεις, τς τς τς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πριν λίγο κατάφερα με την πρώτη , να μεταφέρω στο balance του paypal 140e από ετε virtual mastercard (με το κολπάκι που αναφέρεται εδώ μέσα). Μου κράτησαν για fees γύρω στα 5ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα πριν 10 λεπτά να κάνω έμβασμα στο εξωτερικό (Τσεχία) 445 ευρώ από Alpha αλλά έφαγα άκυρο...

Μου έβγαλε ότι η διαδικασία δεν είναι διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω επισης οτι μετα απο τοσες ακυρες προσπαθειες μεχρι τις επιτυχυμενες εχω πλεον δεσμευμενα απο κανενα 15-20 σε καθε μια καρτα της Πειραιως.

Πηρα λοιπον τηλεφωνο τωρα το απογευμα και μου ειπαν οτι αυτα τα 0,90 της καθε προσπαθειας φαινονται δεσμευμενα απο το Paypal και οτι πρεπει να μιλησουμε με αυτους για την αποδεσμευση....

Αρα 1)δεν τα δεσμευει η Τραπεζα και 2) αν και εχω κανει cancel απο μεσα απο τον λογαριασμο του Paypal και εχουν περασει ακομη και 3-4 μερες απο την 1η μου προσπαθεια τα χρηματα μου (0,90*Χ φορες) συνεχιζουν να ειναι δεσμευμενα.

 

Ας επικοινωνησει καποιος αν μπορει μα paypal και να τους ρωτησει γιατι εγινε αυτο? και ποτε θα τα αποδεσμευσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω επισης οτι μετα απο τοσες ακυρες προσπαθειες μεχρι τις επιτυχυμενες εχω πλεον δεσμευμενα απο κανενα 15-20 σε καθε μια καρτα της Πειραιως.

Πηρα λοιπον τηλεφωνο τωρα το απογευμα και μου ειπαν οτι αυτα τα 0,90 της καθε προσπαθειας φαινονται δεσμευμενα απο το Paypal και οτι πρεπει να μιλησουμε με αυτους για την αποδεσμευση....

Αρα 1)δεν τα δεσμευει η Τραπεζα και 2) αν και εχω κανει cancel απο μεσα απο τον λογαριασμο του Paypal και εχουν περασει ακομη και 3-4 μερες απο την 1η μου προσπαθεια τα χρηματα μου (0,90*Χ φορες) συνεχιζουν να ειναι δεσμευμενα.

 

Ας επικοινωνησει καποιος αν μπορει μα paypal και να τους ρωτησει γιατι εγινε αυτο? και ποτε θα τα αποδεσμευσουν?

 

 

Αυτός που πρέπει να επικοινωνήσει είναι κάποιος που να έχει το πρόβλημα... Δε μπορεί καποιος άλλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρεθηκε τροπος να μπορουμε να αγορασουμε απο ebay & amazon & paysafecard?

 

Αν ναι ποιος ειναι και τι προμηθεια παιρνει?

 

Ειναι εμπιστος τροπος ή να το σκεφρουμε καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pending σημαίνει οτι δεν πέρασε και οτι βασικά ειναι σε αναμονή...και καλά! Αλλά ουσιαστικά σημαινει οτι η προσπάθεια σου δεν ήταν επιτυχημένη. Ξαναπροσπάθησε...εγω προσπαθούσα 3 μέρες. Και σήμερα πέρασε ....τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που πρέπει να επικοινωνήσει είναι κάποιος που να έχει το πρόβλημα... Δε μπορεί καποιος άλλος..

Αυτο εννοω, εχει κρατηθει-δεσμευθει σε πολλους αυτο το 1usd.......

Τωρα το βλεπω μεσα απο το e banking>>>κινησεις καρτας>>τυπος κινησεων:εγκρισεις

και ειναι καθε φορα ο ιδιος κωδικος - περιγραφη συναλλαγης

(PAYPAL 35314369001LU - DEBIT PURCHASE AUTHORIZAΤΙON)

Αυτο γραφει αλλα ευτυχως προς το παρων φαινεται μονο στις εγκρισεις και οχι στις ολοκληρωμενες....

Ειδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η προμηθεια που κραταει η τραπεζα για αποστολη εμβασματος στο εξωτερικο ειναι μονο 1 ευρω?  ειναι σιγουρο αυτο?

Γιατι πιο παλια ηθελα να στειλω ενα εμβασμα σε αλλη τραπεζα εντος Ελλαδας μεσω winbank και αν θυμαμαι καλα με χρεωνε παραπανω απο 1 ευρω...

 

Αμα πας στον υπολογιστη κοστους εμβασματων της πειραιως, θα δεις οτι ειναι 1 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σαιτ παντα υπηρχαν παιδια που ειταν προθυμα να βοηθησουν με μια μικρη προμηθεια (σε μενα με 3% ) που με βοηθησε ενας φιλος να ναι καλα και λιγο πολη τους ειπαμε και κλεφτες !. Τωρα που μας τα παιρνει η τραπεζα μας αρεσει κιολας !

Τελος παντων ,θελω να καταληξω οτι αν ψαχτης υπαρχουν τροποι να κανεις την δουλεια σου. Και νομιζω ( να ευλογησουμε λιγο και τα γενεια μας ! ) οτι σας βοηθησα και γω λιγακι !!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σαιτ παντα υπηρχαν παιδια που ειταν προθυμα να βοηθησουν με μια μικρη προμηθεια (σε μενα με 3% ) που με βοηθησε ενας φιλος να ναι καλα και λιγο πολη τους ειπαμε και κλεφτες !. Τωρα που μας τα παιρνει η τραπεζα μας αρεσει κιολας !

Τελος παντων ,θελω να καταληξω οτι αν ψαχτης υπαρχουν τροποι να κανεις την δουλεια σου. Και νομιζω ( να ευλογησουμε λιγο και τα γενεια μας ! ) οτι σας βοηθησα και γω λιγακι !!

Και εσεις δηλαδη πως μπορειτε και βαζεται λεφτα στο paypal ballance?

Δεν ειστε Ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...