Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα εχω προπληρωμενη καρτα της πειραιως(ειναι συνδεδεμενη με Paypal)εχω μεσα ενα χρηματικο ποσο των 36 ευρω και θελω να προσθεσω και αλλα για να κανω αγορα απο ξενο σαιτ

 

μαλλον απο αυτο http://fish.aquaristic.net/index.php?lang=1&cl=start

οπου τα εξοδα αποστολης και τροπος πληρωμης τα λεει εδω http://fish.aquaristic.net/en/Shipping-cost-to-Greece/

 

Η ερωτηση μου ειναι θα μπορεσω να κανω την αγορα μεσω του τροπου credit card η δεν θα γινεται και θα μεινουν και τα λεφτα που θα βαλω μεσα στην καρτα γιατι με τα cc δεν μπορω να κανω αναληψη αφου δεν εχω λογαριασμο στην πειραιως!

καποια βοηθεια παιδιαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εκανα request κανονικα τα λεφτα απο ενα αλλο emai εβαλα 150ευρω  μπηκαν περιπου 146ευρω αν και πατησα services οχι goods   μολις εκανα accept στο paypal μπηκε ολο το ποσο μεσα ειναι verified ο λογαριασμος. 

 

Μπαινω αμεσως στο minideal να χτυπησω ενα lenovo  το οποιο ειχε 141,67 ευρωπουλα  κανω παταω pay with paypal  κανω login  μου λεει ειναι 159,99 δολλαρια παω να πληρωσω και μου λεει : Please go to www.paypal.com to confirm your credit card before you complete this purchase. 

Δεν μπορουσα να καταλαβω τι σχεση εχει η χρεωστικη μου αφου τα λεφτα ειναι στο balance  και τελικα ΤΟ ΒΡΗΚΑΑ  

 

Οταν πηγα να το πληρωσω στο βημα που κανεις Login στην paypal ελεγε οτι πρεπει να πληρωσω 159.99$ αρα 141.67ευρω 

Δεν ελεγε το ποσο εξ ολοκληρου με τα fees της paypal που ηταν 149 ευρω ελεγε το αρχικο κοστος του κινητου 159.99$

και δεν ειχα διαθεσιμο υπολοιπο στο balance χωρις να το ξερω γιατι μου ελεγε οτι δεν μπορει να χρεωσει την καρτα μου μετα εκανα καταθεση αλλα 10ευρω  και ειχα balance 156 ευρω και εγινε η αγορα κανονικα. 

 

Την πατησα σαν πρωταρης αλλα προσεξτε οταν κανεται καταθεση με request σε ευρω και αγοραζεις κατι σε δολλαρια κραταει 2 φορες fees η paypal και αν το ποσο στο balance ειναι ισα ισα για την αγορα μπορει να την πατησετε οπως εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω τις ίδιες ερωτήσεις συνέχεια, παμε πάλι.

 

Paysafe και moneysafe δεν παίζουν από περίπτερο. Μόνο η moneysafe παίζει ως πλαστική κάρτα όχι από περίπτερο.

Μην ρωτάτε πότε θα λειτουργήσουν γιατί κανείς δεν ξέρει.

 

Αγορές απευθείας με κάρτες δεν γίνονται ή γίνονται δύσκολα.

Paypal λειτουργεί μόνο με το κόλπο.

Επίσης σε vickmall και minideal η ισοτιμια με το δολλάριο δεν είναι σωστή, είναι πάντα παραπάνω. Δεν ξέρω γιατί αλλά το έχω συζητήσει πολλές φορές με το support τους.

Κάντε το sticky για να μην βλέπουμε 20 σελίδες τις ίδιες ερωτήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα τιποτα

σκατα

με χρεωστικη πειραιως τιποτα

με χρεωστικη αγροτικης τιποτα

με προπληρωμενη webuy Πειραιως παλι τιποτα

και με χρεωνουνε κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.

 

αυτο μου βγαζει μονιμα.... οτι και να κανω 

 

 Ποιας τραπεζας κάρτας πας να βαλεις και που;; Αν Εθνική η ethnocash δε δουλευει υπόψιν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω όταν κάνουμε request money και βάζουμε Mail το ποσό κλπ. και επιλέγουμε goods, το family ποτε το επιλέγουμε?

 

2) θέλω να κάνω μια αγορά σε yen ¥, ειναι προτιμότερο να επιλέξω όταν κάνω request money εκεί που λέει νόμισμα να βάλω yen ¥ ώστε όταν μου έρθει το Mail και μπω να πληρώσω, την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα και όχι το PayPal για να μην χάσω πολλά από την μετατροπή. Ισχύει ξέρεις? κάνει?

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια! Εχει γινει Limited ο PP λογαριασμος μου. Εκανα τα βηματα που μου λεει και τωρα λεει να επιβεβαιωσω την καρτα μου! Μου εστειλαν εναν 4ψηφιο κωδικο. Που τον βρησκω αυτον???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...