Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι παίδες, έκλεισα σήμερα μία εβδομάδα που τα λεφτά που πέρασα στο balance (όπου και έμειναν διαθέσιμα για 2 μόλις λεπτά) είναι δεσμευμένα και είμαι under review... Έστειλα δύο φορές email στο paypal ζητώντας να με ενημερώσουν τι γίνεται, και στην τελική να ακυρώσουν τη συναλλαγή και να στείλουν πίσω στην κάρτα του "αγοραστή" τα χρήματα, αλλά μέχρι στιγμής (πλην ενός ηλίθιου αυτοματοποιημένου email που δε λέει τίποτα στην ουσία) με κλάνουν πανηγυρικά... Υπάρχει τρόπος να ακυρώσω εγώ τη συναλλαγή να βγάλω τουλάχιστον τα λεφτά μου ή πρέπει να περιμένω πότε θα φιλοτιμηθούν οι τύποι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ όσο και αν το έχω αναλύσει δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται το κόλπο.

 

Τόσα χρόνια αγοράζω με προπληρωμένη , από Eurobank  (VISA).

 

Πλέον δεν μπορώ,και δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το κόλπο με το Paypal ,άμα κάνω Request money από ένα ψεύτικο λογαριασμό Paypal ,και η κατάθεση γίνει από δικά μου χρήματα πάλι σε εμένα παιρνάνε,και συν της άλλης, μέσα σε 2-3 μέρες γίνονται μεταφορά στην κάρτα μου.

Δες την διαδικασία και εικονογραφημένη

http://www.insomnia.gr/topic/575253-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-capital-controls/page-74?do=findComment&comment=54217402

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να περάσω ένα 50αρι με τη γνωστή μέθοδο στο paypal με prepaid eurobank. Αφού έκανα κάποιες μικροαγορές από gearbest και ebay, σήμερα που πήγα να πάρω κάτι από ebay μου έβγαλε μήνυμα οτι πρέπει να κάνω confirm την κάρτα μου (θα μου κρατήσουν 1,5 ευρώ και θα μου στείλουν τον κωδικό). Ελιναι λογικό; Πως έκανα τισ αγορές μέχρι τώρα δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να περάσω ένα 50αρι με τη γνωστή μέθοδο στο paypal με prepaid eurobank. Αφού έκανα κάποιες μικροαγορές από gearbest και ebay, σήμερα που πήγα να πάρω κάτι από ebay μου έβγαλε μήνυμα οτι πρέπει να κάνω confirm την κάρτα μου (θα μου κρατήσουν 1,5 ευρώ και θα μου στείλουν τον κωδικό). Ελιναι λογικό; Πως έκανα τισ αγορές μέχρι τώρα δηλαδή;

Μήπως δεν φτάνει το Balance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας. Στο paypal έχω μια Alpha Bank Enter Visa και έχω και μια Alpha Bank American Express η οποία δεν είναι συνδεδεμένη στο paypal. Δεδομένου ότι η AmEx είναι συνδεδεμένη με τον ίδιο καταθετικό λογαριασμό με αυτήν που έχω δηλωμένη στο PP το κολπάκι θα λειτουργήσει ή άδικα θα μπω στη διαδικασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση αν γνωρίζει κανένας. Στο paypal έχω μια Alpha Bank Enter Visa και έχω και μια Alpha Bank American Express η οποία δεν είναι συνδεδεμένη στο paypal. Δεδομένου ότι η AmEx είναι συνδεδεμένη με τον ίδιο καταθετικό λογαριασμό με αυτήν που έχω δηλωμένη στο PP το κολπάκι θα λειτουργήσει ή άδικα θα μπω στη διαδικασία; 

Δεν καταλαβαίνω προς τι αυτα τα ερωτήματα, καντο και πες και σε εμάς

 

Δηλαδή αν σου πω οχι είσαι οκ???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω προς τι αυτα τα ερωτήματα, καντο και πες και σε εμάς

 

Δηλαδή αν σου πω οχι είσαι οκ???

 

Γιατί είναι δύσκολο να το έχει ήδη κάνει κανένας και να μας πει. Μην τσαντίζεστε ρε μάγκες με την παραμικρή ερώτηση. Τα fora είναι για να λύνονται προβλήματα και για να βοηθάει ο ένας τον άλλον, όχι για διαξιφισμούς τέτοιου είδους! Έλεος δηλαδή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι διαξιφισμοί απλα στον ενα περνάει η ιδια διαδικασία στον αλλον οχι, δεν ειναι κατι στανταρ

 

Δεν μπορώ να βρώ το παλιό μήνυμα που μου απάντησες οπότε ,η μόνη ερώτηση που μου έχει μείνει.

 

Είναι : 

Μπορείς να στείλεις στην ίδια κάρτα;τι εννοώ...

Έχω την visa προπληρωμένη της eurobank συνδεδεμένη χρόνια τώρα με το paypal,μπορώ να χρησιμοποιήσω την ίδια κάρτα στο request ¨οταν είναι να κάνω το payment ή θα με πεί ότι χρησιμοποιείται ήδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γινετε δεν μπορώ να καταλάβω

 

Εχω ενα λογαροαμό Paypal εδω και 5 χρονια περιπου αλλά εφαρομοζοντας την γνωστή διαδικασία με request apo 2 email αλλα απετυχε

Εφτιαξα ενα νεο Paypal acount στο email της γυναικας μου  και  εκανα request απο  ενα 2 email που εχω και μετεφερα 190 euro (επιλογή goods) απο μια Virtual prepaid Εθνικής

Τα ειδα στο balance την παρασκευή

Πηγα σημερα να κανω αγορα και ειδα το μυνημα

¨Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the"

Λέω κατι μα΄...κια εχω κανει  κάνω refound δειχνει οτι εγινε πληρής refound Μαζι με fees αλλα στην καρτα δεν μπηκαν ακομα??

 

Φτιαχνω νεο Paypal acount στο emai της κορης μου και  εκανα request απο  ενα 3 email (διαφορετικό απο πριν) και μετεφερα 60 euro (επιλογή goods) απο την ιδια καρτα Virtual prepaid Εθνικής

 

Παρόλα αυτά μολις μπαινω να δω το balance βλεπω το ιδιο μυνημα δηλαδή τα χρηματα πλοκαρισμένα για 21 μέρες

 

Καμάι ιδεα τι μπορεί να συμβαινει οριν κάνω παλι refound

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γινετε δεν μπορώ να καταλάβω

 

Εχω ενα λογαροαμό Paypal εδω και 5 χρονια περιπου αλλά εφαρομοζοντας την γνωστή διαδικασία με request apo 2 email αλλα απετυχε

Εφτιαξα ενα νεο Paypal acount στο email της γυναικας μου  και  εκανα request απο  ενα 2 email που εχω και μετεφερα 190 euro (επιλογή goods) απο μια Virtual prepaid Εθνικής

Τα ειδα στο balance την παρασκευή

Πηγα σημερα να κανω αγορα και ειδα το μυνημα

¨Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the"

Λέω κατι μα΄...κια εχω κανει  κάνω refound δειχνει οτι εγινε πληρής refound Μαζι με fees αλλα στην καρτα δεν μπηκαν ακομα??

 

Φτιαχνω νεο Paypal acount στο emai της κορης μου και  εκανα request απο  ενα 3 email (διαφορετικό απο πριν) και μετεφερα 60 euro (επιλογή goods) απο την ιδια καρτα Virtual prepaid Εθνικής

 

Παρόλα αυτά μολις μπαινω να δω το balance βλεπω το ιδιο μυνημα δηλαδή τα χρηματα πλοκαρισμένα για 21 μέρες

 

Καμάι ιδεα τι μπορεί να συμβαινει οριν κάνω παλι refound

ειναι επειδη εισαι νεος χρηστης, γι αυτο και οι 21 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...