Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάθε μήνα η τράπεζα εκδίδει ένα statement με τις μηνιαίες κινήσεις της κάρτας σου

Εκεί θα βρεις και τον κωδικό. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις να εκδοθεί εκτός αν το δεις νωρίτερα από ebanking η αν πάρεις τηλέφωνο την τράπεζα να στον πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μήνα η τράπεζα εκδίδει ένα statement με τις μηνιαίες κινήσεις της κάρτας σου

Εκεί θα βρεις και τον κωδικό. Δυστυχώς πρέπει να περιμένεις να εκδοθεί εκτός αν το δεις νωρίτερα από ebanking η αν πάρεις τηλέφωνο την τράπεζα να στον πει.

Επειδη ειμαι ντιπ αχρηστος απο αυτα και δεν γνωριζω τιποτα αν παω την δευτερα στην τραπεζα τι πρεπει να τους πως? Η αν παρω τηλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Παιδιά καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω όταν κάνουμε request money και βάζουμε Mail το ποσό κλπ. και επιλέγουμε goods, το family ποτε το επιλέγουμε?

 

2) θέλω να κάνω μια αγορά σε yen ¥, ειναι προτιμότερο να επιλέξω όταν κάνω request money εκεί που λέει νόμισμα να βάλω yen ¥ ώστε όταν μου έρθει το Mail και μπω να πληρώσω, την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα και όχι το PayPal για να μην χάσω πολλά από την μετατροπή. Ισχύει ξέρεις? κάνει?

 

Ευχαριστώ

οσο αφορα την πρωτη ερωτηση family βαζουμε οταν γινει αποστολη απο paypal σε paypal ,αρα προς το παρων δε σε αφορα αυτο, για την δευτερη οπως και να κανεις δε θα εχεις θεμα ,ετσι νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, δλδ βάζοντας goods θα περιμένω 24ωρες και όχι 21 μέρες σωστά... Το PayPal μου δεν ειναι καινούργιο το έχω χρόνια

οσο αφορα την πρωτη ερωτηση family βαζουμε οταν γινει αποστολη απο paypal σε paypal ,αρα προς το παρων δε σε αφορα αυτο, για την δευτερη οπως και να κανεις δε θα εχεις θεμα ,ετσι νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, δλδ βάζοντας goods θα περιμένω 24ωρες και όχι 21 μέρες σωστά... Το PayPal μου δεν ειναι καινούργιο το έχω χρόνια

δε περιμενεις 24 ωρες, αμεσως θα φανουνε στο balance ,ναι επελεξε goods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία να σαι καλά... Αυτό με τις 24ωρες το διάβασα από τα παιδιά που το λένε ... Δεν ξερω ποτε ισχύει ...

δε περιμενεις 24 ωρες, αμεσως θα φανουνε στο balance ,ναι επελεξε goods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όσο και αν το έχω αναλύσει δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται το κόλπο.

 

Τόσα χρόνια αγοράζω με προπληρωμένη , από Eurobank  (VISA).

 

Πλέον δεν μπορώ,και δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το κόλπο με το Paypal ,άμα κάνω Request money από ένα ψεύτικο λογαριασμό Paypal ,και η κατάθεση γίνει από δικά μου χρήματα πάλι σε εμένα παιρνάνε,και συν της άλλης, μέσα σε 2-3 μέρες γίνονται μεταφορά στην κάρτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία να σαι καλά... Αυτό με τις 24ωρες το διάβασα από τα παιδιά που το λένε ... Δεν ξερω ποτε ισχύει ...

Σε εμένα έτυχε να περιμένω 24 ώρες .

Goods επέλεξα , 400€ με πιστωτική Eurobank .

Ακριβώς μετά από 24 ώρες έγιναν διαθέσιμα από review που ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα έτυχε να περιμένω 24 ώρες .

Goods επέλεξα , 400€ με πιστωτική Eurobank .

Ακριβώς μετά από 24 ώρες έγιναν διαθέσιμα από review που ήταν.

που σου εβγαζε το review ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω δε μπορω να φορτωσω χρηματα? Εφτιαξα B λογαριασμο paypal ζητησα χρηματα απο τον Α, πηγα να κανω πληρωμη της αιτησης συμπληρωνοντας τα στοιχεια της καρτας χωρις να κανω login στον Α λογαριασμο αλλα μου λεει οτι δε μπορω να χρησιμοποιησω αυτη την καρτα γιατι ειναι συνδεδεμενη σε λογαριασμο paypal και οτι θα πρεπει να κανω login η να την αλλαξω. Την κατηργησα και ξανα προσπαθησα αλλα τιποτα. Η καρτα ειναι της ALPHA BANK αυτη που κανουμε αναληψη απο ΑΤΜ.Υπάρχει καμια λυση για εμενα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν μπορεις να κανεις αγορες λογο capital control, μονο αν πας χρηματα στο balance, διαβασε την υπογραφη μου

 Ακολουθησα τα βηματα και ολα μια χαρα με την μεταφορα, το προβλημα που υπαρχει ειναι αν καταλαβα σωστα για 21 μερες τα χρηματα δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω επειδη ειναι νεος ο λογαρισμος στο paypal. Αν βρω καποιον λογαριασμο παλιοτερο απο φιλο θα  μπορεσω να τα χρησιμοποιησω τα χρηματα? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...