Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια μια ερωτηση και απο εμενα. Εχω μια Αγγλικη καρτα φιλου. Για να την κανω confirm στο paypal  ωστε  πληρωσω κατι στο ebay ,παιρνει καιρο να γινει ή μπορω να την βαλω και την προηγουμε μερα(πριν ληξει η αγγελια)  ?

 

Θα πρέπει να έχεις προσβαση στις κινήσεις της κάρτας για να δεις τον τετραψηφιο κωδικό του ebay. Αυτο σημαίνει ebanking κάρτας είτε άλλο τρόπο (π.χ. τηλεφωνικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Thanks! Το δοκίμασα με πιστωτική VISA από ΑΤΕ και δούλεψε μια χαρά. Το δοκίμασα αγοράζοντας και ένα game από το Steam και όλα πήγαν μια χαρά.

 

 Το μόνο παράξενο είναι ότι το Steam κόλλησε για κάνα 5-λεπτο, το έκανα ανανέωση και μετά το παιχνίδι εμφανίστηκε στη βιβλιοθήκη μου. Παράλληλα όμως τα λεφτά δεν αφαιρέθηκαν από το πορτοφόλι μου...

 

EDIT: Έκανα και την πληρωμή στην Αγγλία (μέσω WorldPay χρησιμοποιώντας Pay-Pal) για την φιγούρα που ανέφερα πιο πριν και όλα πήγαν Α-ΟΚ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω οτι ιδιαίτερα οι προπληρωμένες διαρκούν 1 χρόνο,μετά θέλουν ανανέωση στην Τράπεζα,το λέω γιατί ίσως να μην το γνωρίζουν κάποιοι και γιαυτό μετά απο 1 χρόνο σου λένε τι έγινε και δεν δουλεύει η κάρτα ? 

Μην ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε... 32 χρόνια σε σκατοτράπεζα δούλευα... η προπληρωμένη έχει expiration date. και φυσικά όχι ετήσια ... αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμβασμα που ειχα στειλει στην Skrill την 1η ιουλιου φανηκε στον skrill λογαριασμο μου πριν 5 λεπτα.Αυτο σημαινει οτι τωρα μπορουμε να στελνουμε εμβασματα ή θα κανει τοσο καιρο παλι;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω υπολοιπο (300 ευρω) στο balance που δε το χρειαζομαι , αν θελει καποιος να του στειλω καποιο ποσο εδω ειμαστε, απλα να ειναι καποιος που εχει θετικες αξιολογησεις, οποιος ενδιαφερετε πμ (στελνετε με ebanking Εθνικης η Eurobank για αμεση συναλλαγη, απο αλλη τραπεζα δε δεχομαι) , μην το δειτε σαν αγγελια, εξυπηρετηση κανω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμβασμα που ειχα στειλει στην Skrill την 1η ιουλιου φανηκε στον skrill λογαριασμο μου πριν 5 λεπτα.Αυτο σημαινει οτι τωρα μπορουμε να στελνουμε εμβασματα ή θα κανει τοσο καιρο παλι;

Εγώ είχα κάνει 8 Ιουλίου αλλά δεν φάνηκαν ακόμη. Θα έλεγα να το αποφύγεις για λίγες μέρες μέχρι να δούμε αν οι νέες χαλαρώσεις αφορούν μικροεμβάσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά τα 0.9 ευρω απο τις αποτυχημένες προσπάθειες τα επιστρέφουν... 

ειχα την αίσθηση οτι η πειραιώς δε χρεώνει (δε φαινεται ξεκαθαρα το λογιστικό στο ebanking) και εκανα 2 αποπειρες και χρεώθηκα 1.80 ανευ αποτελέσματος... ουτε λεφτα καταφερα να βάλω και έχασα κ 1.80...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εμβασμα που ειχα στειλει στην Skrill την 1η ιουλιου φανηκε στον skrill λογαριασμο μου πριν 5 λεπτα.Αυτο σημαινει οτι τωρα μπορουμε να στελνουμε εμβασματα ή θα κανει τοσο καιρο παλι;;

 

Σε ποια τράπεζα το είχες στείλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση και απο εμενα. Εχω μια Αγγλικη καρτα φιλου. Για να την κανω confirm στο paypal  ωστε  πληρωσω κατι στο ebay ,παιρνει καιρο να γινει ή μπορω να την βαλω και την προηγουμε μερα(πριν ληξει η αγγελια)  ?

Ελπίζω το account που προσπαθείς να κάνεις link τη κάρτα να είναι αγγλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...