Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, καλησπέρα. Σήμερα μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να φορτώσω χρήματα στο balance του PayPal (μέσω πιστωτικής Diners). Έχω βρει και το κινητό που θέλω από Gearbest, πάω να κάνω την συναλλαγή αλλά το Paypal προσπαθεί να τραβήξει τα χρήματα από την πιστωτική που έχω συνδεδεμένη με το λογαριασμό μου και όχι από το balance μου. Αφαίρεσα την πιστωτική, αλλά και πάλι ενώ η μόνη διαθέσιμη επιλογή πληρωμής είναι το balance, μου ζητάει να συνδέσω μια πιστωτική κάρτα για να ολοκληρώσω τη συναλλαγή. Πώς μπορώ να πληρώσω τον Κινέζο μέσω του balance μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η κάρτα σου θέλει verification. Την έχεις κάνει confirm με τον 4-ψηφιο paypal code που εμφανίζεται στη κίνηση του λογαριασμού..;; Οταν περνας μια καρτα δεν εχεις τελειώσει. Χρειάζεται η παραπάνω διαδικασία για να γίνει verified. Ειναι διαδικασία ασφαλείας και επιβεβαίωσης βασικά οτι εσυ εισαι ο ίδιος κάτοχος.

Την εχω κανει αφου εχω αγορασει ηδη 4 φορες απο ebay.μηπως αν περασει 1 χρονος θελει ξανα την ιδια διαδικασια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλαν κάρτα προπληρωμένη απο Αυστραλια και ετσι μπορεσα και εκανα την αγορά. Βεβαια για να την βγάλω πλήρωσα 50 ευρώ. 80 αυστραλιανα. 

 

Αν εβγαζες moneysafecard θα σου ερχόταν φτηνότερα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω κανει αφου εχω αγορασει ηδη 4 φορες απο ebay.μηπως αν περασει 1 χρονος θελει ξανα την ιδια διαδικασια?

 

Οχι δεν εχει να κάνει με το πέρασμα 1 χρόνου..

Με βάζεις σε χοντρη σκέψη... :huh: ανεφεραν κι άλλοι ότι ηδη περασμένη κάρτα τους στο paypal τους ζηταει verfication αυτη τη περίοδο... Μηπως εχει αλλαξει κατι με τα capital controls (προς το θετικό..) και απλά τώρα το paypal κανει κατι σαν επαννεκίνηση απαιτώντας να κανει confirm τις κάρτες μας...(όσες γίνονται εν τέλει..) ;;;;;

 

Εγώ σήμερα περασα paypal code και έγινα verified απροβλημάτιστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ιουνιο (πριν τα Capital Controls) ειχα κανει 2 pre order (βινυλια) στο Amazon.com.

Σημερα που ειναι και η μερα αποστολης, για την ωρα το ενα περασε και ειναι shipped :)

και για το αλλο περιμενω. :)

Τροπος πληρωμης, Euronank Visa.

οκ, και η δευτερη μου παραγγελια shipped...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχει να κάνει με το πέρασμα 1 χρόνου..

Με βάζεις σε χοντρη σκέψη... :huh: ανεφεραν κι άλλοι ότι ηδη περασμένη κάρτα τους στο paypal τους ζηταει verfication αυτη τη περίοδο... Μηπως εχει αλλαξει κατι με τα capital controls (προς το θετικό..) και απλά τώρα το paypal κανει κατι σαν επαννεκίνηση απαιτώντας να κανει confirm τις κάρτες μας... ;;;;;

Μηπως να την σβησω και να την ξαναπερασω στο paypal.λογικα θα το κανω και θα δω τι θα γινει

Στο status στο paypal μου την εχει verified την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχει να κάνει με το πέρασμα 1 χρόνου..

Με βάζεις σε χοντρη σκέψη... :huh: ανεφεραν κι άλλοι ότι ηδη περασμένη κάρτα τους στο paypal τους ζηταει verfication αυτη τη περίοδο... Μηπως εχει αλλαξει κατι με τα capital controls (προς το θετικό..) και απλά τώρα το paypal κανει κατι σαν επαννεκίνηση απαιτώντας να κανει confirm τις κάρτες μας...(όσες γίνονται εν τέλει..) ;;;;;

 

Εγώ σήμερα περασα paypal code και έγινα verified απροβλημάτιστα..

 

Μέχρι το σημείο να κάνουμε επιβεβαιωση την κάρτα φτάνουμε πολλοι. Το προβλημα είναι όταν πας να κάνεις αγορά  (μονο με την κάρτα) οπότε και δεν περνάει.. Σε αυτο το στάδιο δε δουλεύει το σύστημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιβεωνω και εγω οτι ολα οκ σε αγορα με mastercard eurobank σε G2A και Humble Bundle.

 

με paypal ;

Μέχρι το σημείο να κάνουμε επιβεβαιωση την κάρτα φτάνουμε πολύ. Το προβλημα είναι όταν πας να κάνεις αγορά  (μονο με την κάρτα) οπότε και δεν περνάει.. Σε αυτο το στάδιο δε δουλεύει το σύστημα....

αχααα.. ακομα δεν εχω δωσει παραγγελία.. τσάμπα χάρηκα δηλαδή.. :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υπενθυμίσω οτι ιδιαίτερα οι προπληρωμένες διαρκούν 1 χρόνο,μετά θέλουν ανανέωση στην Τράπεζα,το λέω γιατί ίσως να μην το γνωρίζουν κάποιοι και γιαυτό μετά απο 1 χρόνο σου λένε τι έγινε και δεν δουλεύει η κάρτα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εβγαζες moneysafecard θα σου ερχόταν φτηνότερα.....

 

Ναι αλλα θελει 1 μηνα και εαν βγει και δεν παιζει παντου! (εσυ εβγαλες; γιατι εγω που ρωτησα δεν ακουσα παράπονα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα θελει 1 μηνα και εαν βγει και δεν παιζει παντου! (εσυ εβγαλες; γιατι εγω που ρωτησα δεν ακουσα παράπονα)

 

Εβγαλα. Την πήρα απο περίπτερο, δεν περίμενα ένα μήνα. Ακόμα και τωρα υπάρχει μινι μάρκετ στην Αθήνα που έχει (είχε πριν λίγες μέρες τουλάχιστον). Που δεν παιζει η κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστικη πειραιως εχω και λήγει 6/2015.Εσας οταν πηγατε να αγορασετε μετα τα capital control τι σας εβγαλε;Στην paypal ματε δεν ειχατε θεμα που δεν μπορουσε να τραβηξει λεφτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...