Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη ειναι αγγλικη κ εχω προσπαθησει σε αρκετες αγγλικες κ περασαν χωρις προβλημα συναλλαγες προσπαθησε ετσι να πληρωσεις καλυτερα μετα τα μεσανυχτα.

 

Αλλιως δισβασε για το πως μπορεις να στειλεις λεφτα απο την καρτα σου στο paypal balance , φροντισε να ειναι λιρες για να μη σε κλεψει το pp στη μετατροπή κ θα κανεις κανονικα την αγορα σου!

 

Απλά, ψαξε! Google & search is your friend!!!

Το προσπάθησα με πιστωτική αλλά τζίφος. Πήγα να προσπαθήσω και με προπληρωμένη αλλά δεν μπόρεσα καν να βάλω χρήματα μέσα απ'την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

G2A χθες που δοκίμασα Alpha Visa Enter αλλά δεν πέρασε. 

Ισως να ειναι αναλογα με την καρτα. Link.png Site: Εδω ειδα οτι για καποιους δουλευει, εγω δεν εχω προσπαθησει να κανω αγορα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα και γώ το κολπάκι του paypal με μία χρεωστική κάρτα της Πειραιώς (την κλασική visa)..Έβαλα στην αρχή 5€ για δοκιμή και μπήκαν κατευθείαν στο wallet βέβαια στην πειραιώς φαίνεται σαν δεσμευμένο το ποσό αλλά στο paypal φαίνεται κανονικά.

 

Το θέμα είναι ότι όταν έκανα 2η φορά ακριβώς το ίδιο αλλά για 378€ μου έχει δεσμεύσει μεν τα χρήματα στο λογαριασμό της Πειραιώς αλλά στο paypal γράφει pending και στο payment status λέει Under Review και προφανώς τα χρήματα δεν έχουν μπεί ακόμα στο wallet......Ξέρουμε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?

Επειδή είναι μεγάλο το ποσό πήγε προς έγκριση ?Ξέρουμε πόσο θα πάρει να μπεί στο wallet?

Αν τα έβαζα 50€ κάθε φορά μεχρί να φτάσω τα 378€ που ήθελα λέτε να έμπαιναν σιγά σιγά χώρις αυτό το θέμα?

Τι κάνω τώρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε μου , επειδή και εγω ψάχνω τρόπο για αγορά απο αυτο το site πως το κατάφερες ; ευχαριστώ .

 

Μου έστειλαν κάρτα προπληρωμένη απο Αυστραλια και ετσι μπορεσα και εκανα την αγορά. Βεβαια για να την βγάλω πλήρωσα 50 ευρώ. 80 αυστραλιανα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θελει κατι να με ρωτησει σχετικα με την αγορα μου απο ALIEXPRESS ας μου στειλει πμ γιατι δεν μπορω να διαβαζω ολες τις απαντησεις.

 

(Αγορασα απο Aliexpress απο καρτα που μου εστειλε ο "θειος" μου απο australia. Και εκανα αγορα 77 ευρω (~123$ au) και εχουν μείνει στην προπληρωμένη κάρτα μου άλλα ~340 $ au / (Πλήρωσα περίπου 40-50ευρω για να μου εκδοθεί) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Amazon.de πέρασε και δεύτερη παραγγελία με πιστωτική ALPHA. Στο ίδιο προϊόν, με την ίδια κάρτα από Amazon.fr έπεσε άκυρο. Και στις 2 περιπτώσεις ήταν τρίτος πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως το τέλος του χρόνου είναι εφικτό να αρθούν οι περιορισμοί στην κίνηση κεφαλαίων, υπό την προϋπόθεση της οικονομικής σταθερότητας, διεμήνυσε ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης, ανακοινώνοντας παράλληλα νέες ρυθμίσεις.

Http://newpost.gr/oikonomia/484197/nees-rythmiseis-gia-ta-capital-controls-pote-tha-arthoyn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έκανα και γώ το κολπάκι του paypal με μία χρεωστική κάρτα της Πειραιώς (την κλασική visa)..Έβαλα στην αρχή 5€ για δοκιμή και μπήκαν κατευθείαν στο wallet βέβαια στην πειραιώς φαίνεται σαν δεσμευμένο το ποσό αλλά στο paypal φαίνεται κανονικά.

 

Το θέμα είναι ότι όταν έκανα 2η φορά ακριβώς το ίδιο αλλά για 378€ μου έχει δεσμεύσει μεν τα χρήματα στο λογαριασμό της Πειραιώς αλλά στο paypal γράφει pending και στο payment status λέει Under Review και προφανώς τα χρήματα δεν έχουν μπεί ακόμα στο wallet......Ξέρουμε τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις?

Επειδή είναι μεγάλο το ποσό πήγε προς έγκριση ?Ξέρουμε πόσο θα πάρει να μπεί στο wallet?

Αν τα έβαζα 50€ κάθε φορά μεχρί να φτάσω τα 378€ που ήθελα λέτε να έμπαιναν σιγά σιγά χώρις αυτό το θέμα?

Τι κάνω τώρα??

Πώς γίνεται αυτό (αν επιτρέπεται)? Δεν το ξανάκουσα το κόλπο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έως το τέλος του χρόνου είναι εφικτό να αρθούν οι περιορισμοί στην κίνηση κεφαλαίων, υπό την προϋπόθεση της οικονομικής σταθερότητας, διεμήνυσε ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης, ανακοινώνοντας παράλληλα νέες ρυθμίσεις.

Http://newpost.gr/oikonomia/484197/nees-rythmiseis-gia-ta-capital-controls-pote-tha-arthoyn

 

έχουμε ακόμα 3 μήνες για το τέλος του χρόνου και επειδή η φάση θα παίξει όπως το GTA V μιλάμε για το τέλους του 16 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Ιουνιο (πριν τα Capital Controls) ειχα κανει 2 pre order (βινυλια) στο Amazon.com.

Σημερα που ειναι και η μερα αποστολης, για την ωρα το ενα περασε και ειναι shipped :)

και για το αλλο περιμενω. :)

Τροπος πληρωμης, Euronank Visa.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω καιρο να ασχοληθω με το ebay και το paypal.Τελευταια φορα ηταν τον απριλιο.Σημερα ειπα να δοκιμασω μηπως γινει τιποτα αν και ημουν σχεδον σιγουρος οτι θα εχω προβλημμα.Στο Ebay οταν παω να πληρωσω μου βγαζει αυτο το παραθυρο.Ειναι λογω των Capital Control η εχω κανει καποιο λαθος στο Ebay-Paypal???

 

post-236204-0-28629400-1441364041_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα σου θέλει verification. Την έχεις κάνει confirm με τον 4-ψηφιο paypal code που εμφανίζεται στη κίνηση του λογαριασμού..;; Οταν περνας μια καρτα δεν εχεις τελειώσει. Χρειάζεται η παραπάνω διαδικασία για να γίνει verified. Ειναι διαδικασία ασφαλείας και επιβεβαίωσης βασικά οτι εσυ εισαι ο ίδιος κάτοχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...