Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ θα ήθελα τη βοήθειά σας,

Επιχείρησα να αγοράσω προιόν απο αξιόπιστο κατάστημα Αμερικής μέσω PayPal αλλά με χρήση της κάρτας μου debit Mastercard Eurobank
συνδεδεμένη με το λογ/σμό μου.
Στην ολοκλήρωση της διαδικασίας έλαβα το μήνυμα ότι η παραγγελία δεν έγινε αποδεκτή
απο τον πωλητή.

Ταυτόχρονα όμως το αντίστοιχο ποσό δεσμεύτηκε απο τον συνδεδεμένο λογ/σμό μου.

Απο την εμπειρία σας, σε περίπτωση μη ολοκλήρωσης της συναλλαγής, το συγκεριμένο ποσό (35 ευρώ)
θα επιστρέψει στο λογ/σμό ως διαθέσιμο και πάλι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

 

Ευτυχώς είχα θετική εξέλιξη...

 

Dear sv3bef,

Yes! We've received a Mastercard payment of US$38.50 from you. However, there is no corresponding eBay order confirmation. We presume that you paid for 3 bottles of Life Extension Complete B-Complex. If that is correct, please re-send your full shipping address and we will process the order immediately.
Thanks for shopping at Herbal eStore.
Best in health,

- herbal-estore-usa
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εχει αγορασει κανεις απο το http://www.vitaminshoppe.com??? Ειναι αξιοπιστο; Στελνουν Ελλαδα απ οτι μου ειπανε αλλα το κοστος δε ξερω χοντρικα... Ειναι απο Αμερικη και δεν ξερω μην εχω τπτ τρεχαματα με τελωνεια και ιστοριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω κάτι paysafe και θέλω να αγοράσω κάτι παιχνίδια και φυσικά για την ώρα δεν τις δέχονται, ξέρει κανένας αν θα δουλέψει αν κάνω μετατροπή τις paysafe σε skrill ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εχει αγορασει κανεις απο το http://www.vitaminshoppe.com??? Ειναι αξιοπιστο; Στελνουν Ελλαδα απ οτι μου ειπανε αλλα το κοστος δε ξερω χοντρικα... Ειναι απο Αμερικη και δεν ξερω μην εχω τπτ τρεχαματα με τελωνεια και ιστοριες...

Με ένα απλό googlarisma βλέπω ότι έχει πολύ κακά reviews. Δεν είναι απάτη, αλλά από ότι βλέπω έχουν χάλια εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: ξέρει κανείς τι παίζει με τον moneysafecard και αν οντως συνδέεται με paypal?

 

Αξίζει να την εκδόσω ή τζάμπα κοπος/χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ξέρει κανείς να μου απαντήσει με σιγουριά τι γίνεται με τις αποτυχημένες προσπάθειες στο ebay?

Όταν πατάμε buy it now στο προιόν κ μετά τρώμε άκυρο με το paypal

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΜΑ? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα χρήματα στο Paypal balance μου με την ίδια πιστωτική (Eurobank Visa) που έχω δηλωμένη με τον γνωστό τρόπο.

 

Αναμένω για μια πληρωμή στο base.com απευθείας με την πιστωτική.... με έχει στο pending.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να αγοράσω κάτι και για δοκιμή είπα να δοκιμάσω πρώτα χωρίς request money κτλ και προς έκπληξη μου δούλεψε κανονικά το paypal από την ήδη συνδεδεμένη κάρτα μου.

 

Το ποσό ήταν 20 δολάρια και η κάρτα που έχω συνδεδεμένη Χρεωστική Visa Πειραιώς :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα σήμερα να ψωνίσω μία θήκη για το κινητό. Ένα τάλιρο.

 

Aliexpress δε πέρασε με τίποτα.

 

Τώρα δοκίμασα ebay με Paypal, πάλι δεν περνάει. Δοκίμασα να στείλω και χρήματα στο balance μου (το έχω κάνει ξανά με επιτυχία), αλλά δε περνάει.

 

Αυτό που κατάφερα, να μειώσω το balance της κάρτας μου κάτα ~4€. Θα μου επιστραφούν; (Σίγουρα έχει ερωτηθεί ξανά αυτό, αλλά δε θυμάμαι τώρα και να μη ψάχνω)  :-(

 

Εν τω μεταξύ, χθες πέρασε κανονικά αγορά από Amazon 14€ με μεταφορικά, απευθείας από τη κάρτα.

 

Debit Eurobank Mastercard.

 

Edit: Απ'όσο είδα, τα 4€ δε πρόκειται να τα ξαναδώ; Δηλάδή, πρέπει τώρα για ένα τάλιρο να πάω τράπεζα; Πω.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω την εξής ερώτηση: ξέρει κανείς τι παίζει με τον moneysafecard και αν οντως συνδέεται με paypal?

 

Αξίζει να την εκδόσω ή τζάμπα κοπος/χρήματα?

Συνδέεται κανονικά και μπορείς να κάνεις αγορές απο παντού! Είναι απο Αγγλία η κάρτα διάβασε όμως στο site τις χρεώσεις όπως 1.5€ το μήνα συνδρομή κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέεται κανονικά και μπορείς να κάνεις αγορές απο παντού! Είναι απο Αγγλία η κάρτα διάβασε όμως στο site τις χρεώσεις όπως 1.5€ το μήνα συνδρομή κλπ...

Εγω που δοκιμασα δεν καταφερα να κανω αγορες απο πουθενα οποτε αν δεν εχετε αποψη μην γραφετε οτι θελετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κατάφερα, να μειώσω το balance της κάρτας μου κάτα ~4€. Θα μου επιστραφούν; (Σίγουρα έχει ερωτηθεί ξανά αυτό, αλλά δε θυμάμαι τώρα και να μη ψάχνω)  :-(

 

Edit: Απ'όσο είδα, τα 4€ δε πρόκειται να τα ξαναδώ; Δηλάδή, πρέπει τώρα για ένα τάλιρο να πάω τράπεζα; Πω.  :-(

Θα σου επιστραφούν. Το θέμα είναι ότι μπορεί να πάρει από λίγες μέρες μέχρι και ένα μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...