Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ετοιμη υπουργικη αποφαση για χαλαωση των cc ειπαν χτες στην τελετη παραδοσης-παραλαβης στο οικονομικων.

αντε να δουμε τι θα περιλαμβανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λένε για χαλάρωση των CC μιλάνε κυρίως για τις επιχειρήσεις που στραγγαλίζονται τόσους μήνες. 

Διευκόλυνση στην εισαγωγή εμπορευμάτων και πρώτων υλών που τους χρειάζονται.

 

Αν μαζί με αυτούς κερδίσουμε και εμείς κάτι δεν θα είναι άσχημο αλλά προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα. Δοκιμασε κανεις να αγορασει απο minideal με χρεωστικη πειραιως? Και αν ναι πως, γιατι οταν παταω proceed to checkout και φτανω στο payment methods μου εχει μονο την επιλογη της paypal! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους!

Εχω ενα θεματακι που ισως εχει αναφερθει και παραπανω αλλα ειναι τοσο μεγαλο το thread που δεν γινεται να βγαλω ακρη..

Εχω περασει κανονικα στο paypal account χρηματα απο μια αλλη καρτα με τον τροπο που αναφερετε εδω μεσα.

Και ενω τα χρηματα φαινονται στο paypal balance οταν παω να κανω αγορα απο minideal δεν μου τη δεχεται..

Εχει ξανααφερθει? Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι'αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.εχω την εξης απορια.Ενω πριν το capital control αγοραζα κανονικα μεσω paypal τωρα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα.
We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-0002. This happened because it has been denied by the card issuer.
To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account. 
Τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.εχω την εξης απορια.Ενω πριν το capital control αγοραζα κανονικα μεσω paypal τωρα μου βγαζει το παρακατω μηνυμα.

We're sorry, but your transaction couldn't be completed using the selected card, MasterCard x-0002. This happened because it has been denied by the card issuer.

To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account. 

Τι πρεπει να κανω?

Είναι θέμα των capitals controls.. Δοκίμασε το κόλπο όπου αναφέρεται στην σελίδα 182-183 κάπου εκεί και εάν πετύχει πέτυχε εάν όχι δοκίμασε άλλη κάρτα εάν έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου διαβασα οτι πλεον μπορουμε να αγοραζουμε μεσω paypal αλλα μεχρι πριν λιγο που δοκιμασα το μπλοκαρισμα συνεχιζεται.

 

Εχω συνδεσει το paypal με την καρτα alpha bank enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου διαβασα οτι πλεον μπορουμε να αγοραζουμε μεσω paypal αλλα μεχρι πριν λιγο που δοκιμασα το μπλοκαρισμα συνεχιζεται.

 

Εχω συνδεσει το paypal με την καρτα alpha bank enter.

 

Είναι η είδηση που ακούγεται από την πρώτη βδομάδα των cc που όλο περιμένουμε χαλάρωση και όλο τρώμε άκυρο (και θα συνεχίσουμε να τρώμε..)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και η κάρτες των περισσότερων κοντεύουν να έχουν όλο το πιστωτικό όριο διαθέσιμο (εδώ και πολυυυυ καιρό) μόνο να φανταστώ μπορώ τι έχει να γίνει με την "ξαφνική" άρση των cc  :D

Έχω μια Visa Alpha που μηδένισε μετά από χρόνια.

Θα πάρουν φωτιά οι κάρτες χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δοκιμασω να δω αν μπορω να παρω αυτο που θελω αλλα καθε φορα που σου γραφει denied σου κανουν κρατηση και 1 ευρω ελεος δλδ.Btw ξερει κανεις αν τα χρηματα που σου κανουν κρατηση καθε φορα για καθε αποτυχημενη προσπαθεια θα σου επιστραφουν ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να δοκιμασω να δω αν μπορω να παρω αυτο που θελω αλλα καθε φορα που σου γραφει denied σου κανουν κρατηση και 1 ευρω ελεος δλδ.Btw ξερει κανεις αν τα χρηματα που σου κανουν κρατηση καθε φορα για καθε αποτυχημενη προσπαθεια θα σου επιστραφουν ποτε?

Σε κάποιες τράπεζες επιστρέφονται αμέσως ενώ σε άλλες μετά από 15 ημέρες περίπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...