Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.Η moneysafe με έσωσε με τα cc.Έχω κάνει πάρα πολλές αγορές από εξωτερικό χωρίς κανένα πρόβλημα.Πριν καμιά 20αριά μέρες άνοιξε και το paypal με αυτήν την κάρτα,και το καλό είναι πως δεν έχει όριο,όσα θες βάζεις,όσο θες ψωνίζεις :-D

μπορεις να εισαγεις το ποσο της moneysafe στο paypal?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά νέα. Νέο ΦΕΚ και αυτή τη φορά και τα πιστωτικά ιδρύματα στα 500 ευρώ μηνιαίως ανά πελάτη.                                                                                                                                                                                              http://www.skai.gr/files/1/aalex7/document.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση:

Όταν έχεις Paypal balance και κάρτα δηλωμένη, δε μπορείς να επιλέξεις απο που θα κρατήσει το ποσό?

πχ απο τη κάρτα και όχι απο το balance?

 

Επίσης μπορείς να φτιάξεις 2ο paypal account και να δηλώσεις την ίδια κάρτα (για να μην τρως το balance του άλλου λογαριασμού...)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα. Νέο ΦΕΚ και αυτή τη φορά και τα πιστωτικά ιδρύματα στα 500 ευρώ μηνιαίως ανά πελάτη.                                                                                                                                                                                              http://www.skai.gr/files/1/aalex7/document.pdf

 

τα καλα νεα που τα ειδες?

 

Ερώτηση:

Όταν έχεις Paypal balance και κάρτα δηλωμένη, δε μπορείς να επιλέξεις απο που θα κρατήσει το ποσό?

πχ απο τη κάρτα και όχι απο το balance?

 

Επίσης μπορείς να φτιάξεις 2ο paypal account και να δηλώσεις την ίδια κάρτα (για να μην τρως το balance του άλλου λογαριασμού...)?

 

επιλεγεις απο που θα πληρωσεις, δε χρειαζετε δευτερος λογαριασμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιλεγεις απο που θα πληρωσεις, δε χρειαζετε δευτερος λογαριασμος

 

το θέμα είναι οτι σε μένα δε με αφήνει να επιλέξω... Πατάω αλλαγή πληρωμής και εμφανίζει μόνο το balance... όχι τη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καλα νεα που τα ειδες?

Που τα είδα;  Στο θέμα συζήτησης "Αγορές εξωτερικού" αναφέρω ΦΕΚ που ανοίγει τα εμβάσματα στο εξωτερικό έστω και με περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσπαθώ εδώ και μέρες να κάνω αγορές μέσω steam και PayPal αλλά τρώω συνεχώς πόρτα. Η κάρτα είναι Mastercard εθνικής και έχω δοκιμάσει όλες τις ώρες εκτός πρωί. Και σε kinguin που δοκίμασα παλι τα ίδια. Μόνο μέσω playstore κατάφερα και αγόρασα αλλά ήταν μικρά ποσά και ίσως για αυτό να τα δέχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω. Τείνω να πιστέψω ότι γίνεται χειροκίνητα η έγκριση της συναλλαγής από Ελλάδα. Γι' αυτό έγραψα να προσπαθήσεις πολλές φορές.

Εγώ είχα 3 αποτυχημένες και 1 επιτυχή από amazon.de, 1 αποτυχημένη και 1 επιτυχή από amazon.uk και 5 αποτυχημένες από amazon.fr

 

A, ίσως παίζει και το παρακάτω ρόλο: Για κοίταξε αν ο πωλητής είναι το amazon αυτό καθ' αυτό. 

 

Κι εγώ πιστεύω ότι γίνεται χειροκίνητα. Η πλάκα είναι ότι έχω 2 κάρτες και ανά 1-2 προσπάθειες δοκιμάζω μία την μία την άλλη. Έχω διαλέξει προϊόντα μόνο από πωλητή amazon.es!

 

Που τα είδα;  Στο θέμα συζήτησης "Αγορές εξωτερικού" αναφέρω ΦΕΚ που ανοίγει τα εμβάσματα στο εξωτερικό έστω και με περιορισμό.

Από πότε θα ισχύει αυτό; Γιατί και σήμερα μου απορρίψανε χρέωση κάτω των 500€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε θα ισχύει αυτό; Γιατί και σήμερα μου απορρίψανε χρέωση κάτω των 500€.

 

 

 

Μα σήμερα το απόγευμα δημοσιεύθηκε, είναι δυνατόν να ισχύει από σήμερα;  Και δεν αναφέρεται σε πιστωτικές κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε θα ισχύει αυτό; Γιατί και σήμερα μου απορρίψανε χρέωση κάτω των 500€.

 

 

 

Μα σήμερα το απόγευμα δημοσιεύθηκε, είναι δυνατόν να ισχύει από σήμερα;  Και δεν αναφέρεται σε πιστωτικές κάρτες.

 

Απο Τρίτη-Τετάρτη και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανοίξει case ο πωλητής (σε 5-10 μέρες) για να πάρει τα πίσω την προμήθεια που του κρατά το ebay. (δεν είναι κατι σημαντικό για τους αγοραστές)

Επικοινώνησε μαζί του και πες του για τα cc

Αν είναι να ξαναπροσπαθήσεις μην αγοράσεις ξανά το ιδιο προίoν από την αρχή, αλλά πήγαινε στο καλάθι σου και πατα pay now.

Αν όχι, βρες και ακύρωσε την παραγγελία σου (αν ακυρώνετε . δεν θυμάμαι)

Ενώ έχω κάνει προσπάθειες φυσικά αποτυχημένες, το καλάθι μου φαίνεται άδειο.

Your shopping cart is empty.

Τι γίνεται? Συνεχίζουμε να προσπαθούμε? Η θα μας μπλοκάρει ο λογ/μος?

Οσο αφορα το buy it now, θελει προσοχη. Γιατι αν αγορασεις 3-4 και δεν τα πληρωσεις μπορουν να σου μπλοκαρουν τον ebay λογαριασμο για καποιες μερες.

 

H λυση ειναι να κανετε δοκιμες με αυτην εδω την αγγελια http://www.ebay.com/itm/111698068935?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT που βρηκα εγω, η οποια ειναι μικρο το ποσο και παροολο που πατας buy it now, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ , αρα δεν σου φαινετε στο λογαριασμο στο εβαυ σαν αγορασμενο.

 

Βεβαια θα μου πεις τι να τα κανω εγω αυτα αμα τα αγορασω. Θα σου πω δεν ξερω :P αλλα βρειτε αγγελιες με ειδη που σας ενδιαφερουν και ειναι με τετοιο τροπο αγορας

Το εξηγείς λίγο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας παιδιά, είδα ψάχνοντας για prepaid κάρτες τη σελιδα www.neteller.com/el όπου μπορείς να βγάλεις virtual prepaid net+ και τη φορτίζεις με πολλούς τρόπους όπως paysafe κλπ. και δεν έχει ούτε συνδρομές ούτε τίποτα. την έχει κανείς ή να την έχει δοκιμάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.capital.gr/story/3066746/nea-xalarosi-ton-capital-controls

 

''E και τι? Αφού Ελλάδα είσαι αφού!

Μας δουλεύουν όλοι.

Ξυπνήστε αδέρφια...

Σιγά μην χαλαρώσουν τα cc'' και άλλα πολλά λόγια και θεωρίες του αέρα που ακούστηκαν εδω μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε μύνημα απο Amazon ότι έγινε dispach ένα ρολόι που παρήγγειλα χθες.Η αγορά έγινε με μάστερ εθνικής. Με την ίδια κάρτα εκανα αγορά απο το kinguin χωρίς πρόβλημα.

Μονο στο Asos έτρωγα άκυρα, αλλά εν τέλει έκανα το κόλπο με το request money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να αγορασω απο amazon.com με πιστωτικη/χρεωστικη (οχι paypal);;και αν ναι με ποιες καρτες γινεται;;εγω εχω πιστωτικη εθνικης νομιζω

sorry αν καποιος το χει ξαναρωτησει αλλα το thread ειναι τοσο μεγαλο που χαθηκα

αγόρασα ρούχα με visa debit Πειραιώς πριν 2 εβδομαδες απο το Amazon.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...