Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τo revolut κανενα νέο? 

Πότε θα πιστωθούν οι πρώτοι που έστειλαν χρήματα?

νομιζω οι περισσοτεροι δευτερα στειλαμε εμβασμα εκει κ οπως ειπαν κ στο support τους π ρωτησα θελει καποιες εργασιμες (αν παλι στειλεις μεσα απο uk σε μια εργασιμη εχουν μπει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα. 2 σύντομες ερωτήσεις,ας μου πει κάποιος-α που ξέρει γιατί έχω απορία...

1- Αφού μπορούμε να στείλουμε λεφτά πχ στο revolut (μιας και τα cc αφήνουν μεταφορά χρημάτων μεχρι 500 ευρω/μηνα),
μπορούμε να κάνουμε και το ίδιο με paypal αντί να ψάχνουμε τρόπο με money request από δεύτερη κάρτα;

2- Πόσο κράτα η paypal για αυτή τη συναλλαγή;

Ως προς το ερώτημα αν μπορεί να προστεθεί η Revolut κάρτα στη paypal και πως θα γίνει 
verifying ,βρήκα ένα screenshot aπο συναλλαγές. Δεν ξέρω αν βγάζει μονο το τίτλο της συναλλαγής ή ολόκληρη την αιτιολογία με τον κωδικο  ή μπορείς να κάνεις κλικ για details .Τους εστειλα και μηνυμα να μου πούνε,άλλα ακόμα δεν απάντησαν. Λογικά μέχρι αύριο θα ξέρουμε
ResizedRevolutTransactionsAug27.jpg
ΥΓ Εστειλα με web banking 10ε σε revolut,μου εγραψε οτι έγινε δεκτό και περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

yessssssssssss! λοιπον

1. πιστωθηκαν στο revolut τα χρηματα

2. εκανα τν καρτα συνδεση με το paypal

3. εκανα αγορα απο κινεζικο (dealsmachine.com) που δεν μπορουσα

Επεξ/σία από Spirous87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yessssssssssss! λοιπον

1. πιστωθηκαν στο revolut τα χρηματα

2. εκανα τν καρτα συνδεση με το paypal

3. εκανα αγορα απο κινεζικο (dealsmachine.com) που δεν μπορουσα

Δηλαδη μπορεις να δεις το verification code για τη κάρτα που σου στελνει η paypal στις συναλλαγές του application του revolut ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ανακεφαλαίωση για την υπηρεσία της revolut
 
τα χρήματα μεταφέρθηκαν 3 μέρες μετά την εντολή μέσω internet banking
η χρέωση ήταν 1 ευρώ το οποίο πληρώθηκε στην ελληνική τράπεζα
από πλευράς revolut δεν υπάρχει κάποια χρώση (πρώτος χρόνος δωρεάν)
μου έχουν στείλει την κάρτα από 8 Οκτ, αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει
χρησιμοποίησα την virtual που και πέρασε κανονικά στο paypal, με την κλασική χρέωση του 1.5 ευρώ
πραγματοποίησα μια αγορές από το ebay/ paypal χωρίς κανένα πρόβλημα
επίσης όλες οι συναλλαγές φαίνονται μέσω του application

ελπίζω και τα άλλα παιδιά να έχουν καλά νέα.

 

IMG_1718.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μπορεις να δεις το verification code για τη κάρτα που σου στελνει η paypal στις συναλλαγές του application του revolut ?

μπορεσα κ προσθεσα τν καρτα (τοτε ηρθε μην στο app οτι με χρεωσε το pp 0.88euro) την εκανα primary αλλα τοσο αυτη οσο κ την προηγουμενη καρτα δεν τις εχω κανει confirmed!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνδέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό με το PayPal κ κανω αγορές απο το balance θα εχω θέμα; Υπαρχει extra χρέωση;

Αν έχεις χρήμα στο balance ή μόνη χρέωση που μπορεί να προκύψει είναι η μετατροπή συναλλάγματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χρήμα στο balance ή μόνη χρέωση που μπορεί να προκύψει είναι η μετατροπή συναλλάγματος

Θα μπορω να στείλω χρήματα στο balance η υπαρχει κ εκεί περιορισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα με την μαγεια του revolut (το οποιο δεν θα δουλευε εαν δεν ειχε γινει η τελευταια χαλαρωση των cc) μπορουν καποιοι να επιμενουν οτι τιποτα ουσιαστικο δεν αλλαξε απο την αρχη των cc και να μας ανοιγουν τα ματια με ανουσια σεντονια.

 

Καληνυχτα λοιπον και πανυγιρισμος για την απελευθερωση μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα με την μαγεια του revolut (το οποιο δεν θα δουλευε εαν δεν ειχε γινει η τελευταια χαλαρωση των cc) μπορουν καποιοι να επιμενουν οτι τιποτα ουσιαστικο δεν αλλαξε απο την αρχη των cc και να μας ανοιγουν τα ματια με ανουσια σεντονια.

 

Καληνυχτα λοιπον και πανυγιρισμος για την απελευθερωση μας

62188816.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τις χρεώσεις και τους κωδικούς του paypal τα βλέπω σχεδόν αμέσως στο e-banking.

Επέτρεψε μου να σου κάνω μια ερώτηση. Στο paypal μόλις έβαλες την κάρτα μετά πάτησες confinm and verify card για να σε χρεώσει αυτό το 1,5 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...