Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Payee PayPal Europe

Payee's bank Deutsche Bank

PayPal IBAN DE3812XXXXXXXXXXXXXXXXXX

BIC DEUTDEDBPAL

Σε αυτα τα στοιχεια το εστειλες το εμβασμα TheELF?Και προσθεσες και αυτον τον κωδικο απο το paypal σου( Merchant account ID)?

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Payee PayPal Europe
Payee's bank Deutsche Bank
PayPal IBAN DE5412XXXXXXXXXXXXXXX
BIC DEUTDEDBPAL

 

Ρε παιδιά πηγαίνετε στο "Add Money" ή στο "Top Up" για να δείτε πια είναι τα στοιχεία για τον δικό σας λογαριασμό, τόσο δύσκολο είναι; Αυτό που παρέθεσα παραπάνω είναι αυτό που μου βγάζει σε εμένα. Μπορεί από account σε account να διαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κανονικά, άλλωστε αυτά βγάζει στην σελίδα της η paypal,απλά έχω λογαριασμό συνδεδεμένο αρκετό καιρό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Τώρα αν πας να στείλεις λεφτά από λογαριασμό που δεν είναι γραμμένος στο paypal δεν ξέρω τι θα γίνει,λογικά θα χτυπήσουν καμπανάκια για λόγους ασφάλειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Payee PayPal Europe

Payee's bank Deutsche Bank

PayPal IBAN DE5412XXXXXXXXXXXXXXXX

BIC DEUTDEDBPAL

 

Ρε παιδιά πηγαίνετε στο "Add Money" ή στο "Top Up" για να δείτε πια είναι τα στοιχεία για τον δικό σας λογαριασμό, τόσο δύσκολο είναι; Αυτό που παρέθεσα παραπάνω είναι αυτό που μου βγάζει σε εμένα. Μπορεί από account σε account να διαφέρει.

 

Σε μένα βγάζει διαφορετικό Iban....

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Payee PayPal Europe

Payee's bank Deutsche Bank

PayPal IBAN DE5412XXXXXXXXXXXXXXXXXX

BIC DEUTDEDBPAL

 

Ρε παιδιά πηγαίνετε στο "Add Money" ή στο "Top Up" για να δείτε πια είναι τα στοιχεία για τον δικό σας λογαριασμό, τόσο δύσκολο είναι; Αυτό που παρέθεσα παραπάνω είναι αυτό που μου βγάζει σε εμένα. Μπορεί από account σε account να διαφέρει.

Σωστός, σε εμένα βγάζει ελαφρός διαφορετικό iban.

Επεξ/σία από parsifal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, επειδή υποπτεύομαι πως πρέπει να παρέμβω το συντομότερο δυνατόν στο topic για να «λογοκρίνω» τα IBAN numbers που αναφέρθηκαν εδώ, παρακαλώ πείτε μου: αυτά τα IBAN numbers είναι virtual και διαφορετικά για το κάθε PayPal account;

 

EDIT: OK μου λύθηκε η απορία από τους προηγούμενους.

 

EDIT2: Παρακαλώ μην ποστάρετε PayPal IBAN για Top-Up, μπορεί να υποτεθεί ότι το κάνετε εκ του πονηρού (για να δεχθείτε «κατά λάθος» top-up από ανυποψίαστα μέλη)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διαφορετικα ειναι οποτε δεν δουλευει για εμας.Το θεμα sexbox ειναι οτι εμας δεν λεει καποιο iban απλα αν θελουμε να συνδεσουμε λογαριασμο τον οποιο μασ αποριπτει.

 

Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με paypal πριν λίγο και το ξεκαθάρισα. Μου είπαν ότι το Iban που βλέπουμε είναι προσωποποιημένο. Αυτο σημαίνει ότι είναι μόνο για μας. Αν κάποιος άλλος προσπαθήσει να στείλει χρήματα σε αυτο απο λογαριασμό που ανήκει σε άλλο όνομα δε θα περάσουν, θα επιστραφούν. Αν κάποιος δε βλέπει στο δικό του λογαριασμό τον εικονικό αριθμό της paypal πρέπει να τους πάρει τηλ να του το φτιάξουν για να τον βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με paypal πριν λίγο και το ξεκαθάρισα. Μου είπαν ότι το Iban που βλέπουμε είναι προσωποποιημένο. Αυτο σημαίνει ότι είναι μόνο για μας. Αν κάποιος άλλος προσπαθήσει να στείλει χρήματα σε αυτο απο λογαριασμό που ανήκει σε άλλο όνομα δε θα περάσουν, θα επιστραφούν. Αν κάποιος δε βλέπει στο δικό του λογαριασμό τον εικονικό αριθμό της paypal πρέπει να τους πάρει τηλ να του το φτιάξουν για να τον βλέπει.

Πολύ καλά έκανες, μπράβο σου! Εγώ το νταμάρι που χρησιμοποιώ από το 2002 paypal ούτε που το ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω στο top up λεει δεχεται χρεωση εμβασματος μονο sepa... αυτο ειναι που μοιραζομαστε τα εξοδα , χρεωση ολη εμενα ή χρεωση ολη του paypal? επισης με αυτον τον τροπο εχουμε καποια χρεωση απο paypal? ή οτι βαλουμε αυτο θα μπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω στο top up λεει δεχεται χρεωση εμβασματος μονο sepa... αυτο ειναι που μοιραζομαστε τα εξοδα , χρεωση ολη εμενα ή χρεωση ολη του paypal? επισης με αυτον τον τροπο εχουμε καποια χρεωση απο paypal? ή οτι βαλουμε αυτο θα μπει?

 

Οτι βάλεις αυτο θα μπει. Διάλεξε τη χρεωση του 1 ευρω απο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω στο top up λεει δεχεται χρεωση εμβασματος μονο sepa... αυτο ειναι που μοιραζομαστε τα εξοδα , χρεωση ολη εμενα ή χρεωση ολη του paypal? επισης με αυτον τον τροπο εχουμε καποια χρεωση απο paypal? ή οτι βαλουμε αυτο θα μπει?

SHAR/SHA από κοινού και χρεώνεσαι 1 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SHAR/SHA από κοινού και χρεώνεσαι 1 ευρώ.

απλα το μεγαλο μειονεκτημα ειναι οτι θα μπει στο balance και αναγκαστηκα θα κανει την μετατροπη συναλλαγματος το paypal!!!!!! οποτε συνεχιζω με revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα το μεγαλο μειονεκτημα ειναι οτι θα μπει στο balance και αναγκαστηκα θα κανει την μετατροπη συναλλαγματος το paypal!!!!!! οποτε συνεχιζω με revolut

Τι εννοείς; Ότι θες να βάλεις τόσο θα μπει, απλά από τον τραπεζικό σου λογαριασμό που θα στείλεις λεφτά στο paypal θα σου πάρει η τράπεζα 1 ευρώ και τίποτε άλλο και κανένας άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...