Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορά και στο aliexpress μέσω Revolut.'Ολα κομπλέ!

 

Παιδιά όντως για σχετικά μικρά ποσά είναι η πιο εύκολη και σίγουρη λύση,τουλάχιστον τώρα που δεν έχει χρεώσεις.Μετά τον χρόνο βλέπουμε μπορεί να μπορούμε και με τις ελληνικές.Λέω εγώ τώρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, αν ανοιξει η 'κανονικη' (διχως τηλεφωνα στο helpdesk) δυνατοτητα του paypal, για προσθηκη τραπεζικου λογ/μου,

ωστε να μπορει να γινει top up,

ας ενημερωσει καποιος εδω.


Ωραίος!


 

Είπαμε ότι έχει να κάνει με κάρτα δεν λειτουργεί. Το "Add Money (instantly)" δεν λειτουργεί όποτε

θα πρέπει να κάνεις top-up με τραπεζικό λογαριασμό που είναι η επιλογή Add Money (takes a few days).

 

Δηλαδη, για να κανει καποιος top up(αν εχει δηλωσει τραπ.λογ/μο προ cc),

παει απο εκει που λεει 'add money'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Δεν έχω web banking και θα γίνει το έμβασμα απο λογαριασμό φίλο μου(winbank) στο δικό μου reference number στην revolut...γίνεται ή πρέπει να γίνει απο δικό μου λογαριασμό το έμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,για να βάλεις το IBAN σου στο paypal,στέλνεις μήνυμα απο το help/message center και στο email που σου στέλνουν τους απαντάς κι εκει και μετα σε παίρνουν τηλέφωνο και στο προσθέτουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ηθελα να ρωτησω επειδη δεν εχω συνδεσει το iban στο paypal account μου υπαρχει καποιος τροπος να το κανω αυτο την περιοδο? και εαν οχι, για να κανω top up στο paypal μεσω revolut ειναι χρονοβορα διαδικασια? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,μόλις εκανα λογαριασμο στο revolut και προσπαθώ να φορτίσω απο webuy της πειραιώς και μου βγαζει error.Έχει συμβεί κατι παρομοιο σε καποιον αλλο?για ποιο λογο μπορει να το κανει αυτο?ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,μόλις εκανα λογαριασμο στο revolut και προσπαθώ να φορτίσω απο webuy της πειραιώς και μου βγαζει error.Έχει συμβεί κατι παρομοιο σε καποιον αλλο?για ποιο λογο μπορει να το κανει αυτο?ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε εμενα.Σημερα προσπαθω ολη μερα να κανω Top up μεσω της εφαρμογης και δεν την δεχεται.Στην Εθνικη που πηγα σημερα το πρωι μου ειπαν πως εμβασμα δεν μπορω να κανω απο καρτα εσωτερικου σε καρτα εξωτερικου,μονο σε λογαριασμο εξωτερικου.Αν μπορει καποιος να μας πει πως ακριβως βαζουμε λεφτα στην Revolut.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα παιδιά, προσπαθώ να βάλω λεφτά στο revolut μέσα από Alpha bank και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να γίνει η συναλλαγή

Πρέπει οπωσδήποτε να κάνουμε verify; γιατί διάβασα ότι δεν είναι αναγκαίο αν δεν βάζεις πάνω από 1500

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά επειδή έχω πολύ καιρό να κάνω μεταφορά σε paypal (από πριν  τα cc)

 

όταν κάνεις μεταφορά από ΕΤΕ (στο αιτιολογία έβαλα GOODS) δεν σου στελνει κάποιο μαιλ???

 

πόσες μέρες κάνει να γίνει η μεταφορά; 2εργάσιμες;

φιλε μου μιας και το ανεφερες, πες μας λιγο πως γινεται μεταφορα (εμβασμα) απο τραπεζα στο paypal γιατι ενδιαφερομαι αμεσα για να κανω αγορες απο ebay. τα χρηματα φορτωνονται στο p.p. balance? και αν απαιτειται καποιος χρονος για να φανει το ποσο οτι ειναι διαθεσιμο?

Υποψιν οτι δεν εχω ebanking αρα το εμβασμα προς paypal θα γινει απο τραπεζα πειραιως οπου κ εχω λογαριασμο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!

 

Δεν έχω web banking και θα γίνει το έμβασμα απο λογαριασμό φίλο μου(winbank) στο δικό μου reference number στην revolut...γίνεται ή πρέπει να γίνει απο δικό μου λογαριασμό το έμβασμα?

 

Γίνεται. Το έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...