Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη ρε παιδια μια ερωτηση.εχω moneysafe και λογαριασμο paypal πως μπορω να φορτωσω στο balance του λογαρισμου μου τα χρηματα που εχω στην καρτα μου?εκανα αγορα μεσω ebay. Αλλα θελω τα χρηματα που εμειναν στην moneysafe να τα βγαλω και βα τα βαλω στο balance της paypal ..ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κάνει μια μαλακία με τη μεταφορά χρημάτων από την πιστωτική στο paypal balance και έβαλα περισσότερα απ' όσα ήθελα.

Γίνεται να μεταφέρω λεφτά από το Balance του Paypal πίσω σε χρεωστική ή πιστωτική?

Στον συγκεκριμένο λογαριασμό έχω χρεωστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια μια ερωτηση.εχω moneysafe και λογαριασμο paypal πως μπορω να φορτωσω στο balance του λογαρισμου μου τα χρηματα που εχω στην καρτα μου?εκανα αγορα μεσω ebay. Αλλα θελω τα χρηματα που εμειναν στην moneysafe να τα βγαλω και βα τα βαλω στο balance της paypal ..ευχαριστω..

Δεν μπορείς, μόνο απο λογαριασμό μπορείς να φορτώσεις στο paypal.

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κάνει μια μαλακία με τη μεταφορά χρημάτων από την πιστωτική στο paypal balance και έβαλα περισσότερα απ' όσα ήθελα.

Γίνεται να μεταφέρω λεφτά από το Balance του Paypal πίσω σε χρεωστική ή πιστωτική?

Στον συγκεκριμένο λογαριασμό έχω χρεωστική.

Μπορείς να τα στείλεις στο λογαριασμό που σύνδεσες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς, μόνο απο λογαριασμό μπορείς να φορτώσεις στο paypal.

 

Μπορείς να τα στείλεις στο λογαριασμό που σύνδεσες.

Απο τον λογαριασμο μου δεν μπορω να βαλω λεφτα στην paypal με τα cc σωστα?μονο απο moneysafe μπορωνα αγορασω απο ebay.εκανα αγορα αλλα τα πηρε αυτοματα απο το ebay μεσω paypal.πολυ μπερδεμα η κατασταση ..θελω πραγματα που εδω δε τα βρισκω κ αν τα βρω ειναι 3 φορες πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα όλα πάνε ρολόι :)

 

1. Μετέφερα δοκιμαστικά απο Eurobank 10 ευρώ στο IBAN της Barcleys για Revolut και αναμένω να εμφανιστούν στην κάρτα.

 

2. Εκανα request money στο Paypal απο τον ευατό μου σε άλλο e-mail. Πλήρωσα τον ευατούλη μου με virtual prepaid της Πειραιώς (την ίδια που έχω συνδεσει και με το paypal !) και τα χρήματα εμφανίστηκαν άμεσα στο balance του paypal !! Για του λόγου το αληθές...http://prntscr.com/94ifbn

Πάω να τα ξοδέψω σε κανα κινεζομάγαζο :) για να ολοκληρωθει το τεστ μεταφοράς.

 

3. Αναμένω και την κάρτα της LeuPay για να τεστάρω και την άλλη εκδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα όλα πάνε ρολόι :)

 

1. Μετέφερα δοκιμαστικά απο Eurobank 10 ευρώ στο IBAN της Barcleys για Revolut και αναμένω να εμφανιστούν στην κάρτα.

 

2. Εκανα request money στο Paypal απο τον ευατό μου σε άλλο e-mail. Πλήρωσα τον ευατούλη μου με virtual prepaid της Πειραιώς (την ίδια που έχω συνδεσει και με το paypal !) και τα χρήματα εμφανίστηκαν άμεσα στο balance του paypal !! Για του λόγου το αληθές...http://prntscr.com/94ifbn

Πάω να τα ξοδέψω σε κανα κινεζομάγαζο :) για να ολοκληρωθει το τεστ μεταφοράς.

 

3. Αναμένω και την κάρτα της LeuPay για να τεστάρω και την άλλη εκδοχή.

 

τι προμήθεια σου κράτησε η eurobank για να μεταφέρεις τα 10 euro στο IBAN της Barcleys ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με courier 3-5 εργάσιμες αλλά πρέπει να έχεις 10-20 euro στον leupay λογαριασμό σου για να τραβήξουν τα χρήματα για την αποστολή (σου στέλνουν mail αν δέχεσαι την χρέωση, αν απαντήσεις θετικά τότε σου τραβάνε τα χρήματα από τον λογαριασμό).με το ταχυδρομείο είναι δωρεάν αλλά αργεί.... άλλος την πήρε σε 7 μέρες, άλλος σε 10 και σε ένα φίλο έχουν περάσει 4 μήνες και δεν την έχει παραλάβει ακόμα και πήρε μια με 5 euro από την εισαγωγική εταιρία στην αθηνα, τη σύνδεσε με τον leupay λογαριασμό του και είναι οκ.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την περιμένω με απλό ταχυδρομείο από τις 30 Οκτωβρίου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω κάνει μια μαλακία με τη μεταφορά χρημάτων από την πιστωτική στο paypal balance και έβαλα περισσότερα απ' όσα ήθελα.

Γίνεται να μεταφέρω λεφτά από το Balance του Paypal πίσω σε χρεωστική ή πιστωτική?

Στον συγκεκριμένο λογαριασμό έχω χρεωστική.

Μήπως να τα στείλεις σε paypal φίλου σου και να σου δώσει μετρητά? Όλοι ψάχνουμε για balance.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πάρτυ συνεχίζεται... :)

 

To test ολοκληρώθηκε με παραγελλία απο gearbest ενος παιδικού ωρολογιου minions και πληρωμή μέσω του balance του paypal.

 

Αμέσως μετά πέρασα με money request 270 euro στο balance του paypal άμεσα !  Δυστυχώς οι κρατήσεις πέφτουν σύννεφο .... αλλά τι να κάνεις όταν βιάζεσαι να αγοράσεις;  (με έχει ζαλίσει ο μικρός με το asus zenfone 2). 

 

Συμπερασμα, παρόλο που η Πειραιώς δεν έχει ανοίξει την εκροή χρημάτων μέσω τραπεζικού εμβάσματος στο εξωτερικό έως 30-11-2015, όσοι έχετε virtual prepaid της τράπεζας φορτισμένη με ρευστό μπορείτε να γεμίσετε το balance του paypal σας άμεσαααα με το γνωστό κολπάκι του money request και μετα να κάνετε τις αγορές σας οπουδήποτε δέχονται paypal.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την περιμένω, πόσο χρόνο κάνει για να έρθει;

 

Χθες το μεσημέρι έφυγε από Βάρνα (Βουλγαρία...) -> Λιέγη -> και σήμερα είναι Θεσσαλονίκη. Χρέωση για το courrier 9,25€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το μεσημέρι έφυγε από Βάρνα (Βουλγαρία...) -> Λιέγη -> και σήμερα είναι Θεσσαλονίκη. Χρέωση για το courrier 9,25€.

Δοκίμασες να συνδέσεις την καρτα LeuPay με Paypal ;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να συνδέσεις την καρτα LeuPay με Paypal ;  

 

Αύριο θα την έχω στα χέρια μου και θα προσπαθήσω να την συνδέσω. Θα σας ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεωστική της Εθνικής δεν περνάει από πουθενά. Ρώτησα στην τράπεζα για το security code και μου είπαν το δημιουργώ εγώ. Τελικά δημιούργησα ένα 8ψηφιο (δεν αφήνει μικρότερο) αλλά σε καταστήματα πχ mymemory στην κυψέλη security code έχει μόνο για 4ηφιο.Ξέρει κανείς τι ακριβώς πρέπει να κάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...