Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πιθανότερο είναι ότι έχεις ορίσει την κάρτα primary.

 

ευχαριστω. αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις σε ποιο μενου παω για να το αλλαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παδια σοσ!

 

εχω φορτισει το paypal balance μου και πηγα στην gearbest να παρω  ενα κινεζοτηλεφωνο.

ενω το balance υπερκαλυπτει το ποσό του τηλεφωνου, οταν φτανω να πληρωσω δεν μου βγαζει επιλογη να πληρωθει μεσω balance και παει κατευθειαν στην καρτα.

οποτε αρνειται την συναλλαγη.

 

το εχει συναντησει κι αλλος αυτο;

 

πως λυνεται;

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Εγώ πιστεύω ότι έχεις το PayPal balace σου € και αυτό σου δημιουργεί το πρόβλημα, επειδή επιχειρείς μια αγορά σε $.

Όρισε ως πρωτεύον νόμισμα στο PayPal balace σου το $ και λογικά θα λυθεί το πρόβλημα σου.

 

335TIJQ.jpg

Tewm1Uu.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ,  η moneysafe καρτα δουλευει οπως ολες οι προπληρωμενες απο τραπεζα? δηλ γινεται να βαλεις λεφτα μεσα σε αυτη απο καπια τραπεζα ι καταστημα  η  ειναι καρτα μιας χρησης (δηλ εχει καπια λεφτα μεσα που οταν τα φας τελειονει η καρτα )?  αν ισχυει το πρωτο  σου επιτρεπει η τραπεζα να βαλεις λεφτα μεσα στη καρτα? , ανοιγεις δηλ καπου λογαριασμο?

 

 

Κατι ακομα , εχει κανει κανεις αγορες απο ηλεκτρονικο καταστημα της blizzard με paypal? σκεφτομαι να βαλω λεφτα στο paypal αλλα δε μπορω να επιβεβαιωσω αν δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετα απο 20( ; ) αποτυχημενες προσπαθειες, καταφερα να αγορασω ξανα απο το ebay με prepaid eurobank, χωρις να βαλω λεφτα στο balance κτλπ. Θα κανω ενα guess και θα πω πως αμα προσπαθησεις αρκετες φορες να αγορασεις ενα αντικειμενο, καποια στιγμη θα γινει η αγορα. Βεβαια επρεπε να κανω προσπαθησω να αγορασω το ιδιο αντικειμενο απο διαφορους sellers, αλλα στο τελος τα καταφερα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια περιμενω εδω και 4 μηνες να βγουν τα capital controls και να κανω αγορες απο ebay αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι συντομα.Διαβασα παραπανω για την Leupay Και σκεφτομαι να βγαλω μια.Μπορειτε να μου πειτε λιγες λεπτομερειες.Θα μπορω να πραγματοποιω κανονικα αγορες μεσω paypal κτλ?Και απο την στιγμη που συμπληρωνεις τα στοιχεια σου ποτε σου στελνεται?
\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια περιμενω εδω και 4 μηνες να βγουν τα capital controls και να κανω αγορες απο ebay αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι συντομα.Διαβασα παραπανω για την Leupay Και σκεφτομαι να βγαλω μια.Μπορειτε να μου πειτε λιγες λεπτομερειες.Θα μπορω να πραγματοποιω κανονικα αγορες μεσω paypal κτλ?Και απο την στιγμη που συμπληρωνεις τα στοιχεια σου ποτε σου στελνεται?

\

 

Δεν έχω ιδέα για τη Leupay. Χρησιμοποιώ όμως τη Revolut & κάνω άνετα τις αγορές μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια περιμενω εδω και 4 μηνες να βγουν τα capital controls και να κανω αγορες απο ebay αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι συντομα.Διαβασα παραπανω για την Leupay Και σκεφτομαι να βγαλω μια.Μπορειτε να μου πειτε λιγες λεπτομερειες.Θα μπορω να πραγματοποιω κανονικα αγορες μεσω paypal κτλ?Και απο την στιγμη που συμπληρωνεις τα στοιχεια σου ποτε σου στελνεται?

\

 

δυο με τρεις ημέρες κάνουν στην επεξεργασία των στοιχείων σου (εγώ έστειλα διαβατήριο και αντίγραφο τόπου διαμονής/ κατοικίας)

γύρο στις 11-12 ημέρες έκανε και η κάρτα να μου έρθει.

μεταφέρεις 500 ευρώ/ τράπεζα τον μήνα. επίσης μερικές ελληνικές κάρτες μπορούν να ανεβάσουν χρήματα στο leupay λογαριασμό σου άμεσα με μια μικρή χρέωση 1%, σε αντίθεση με το τραπεζικό έμβασμα που η χρέωση είναι 1 ευρώ με δυο- τρεις ημέρες πίστωσης στην leupay. όσον αφορά την κάρτα ναι περνάει στο paypal και ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να κάνω ανάληψη απο το paypal στη τράπεζα και όταν προσπαθώ να γράψω το IBAN λεει

you cannot add a bank at this time.

 

Θα τους πάρεις τηλέφωνο και θα στον προσθέσουν αμέσως αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σε 5-6 ημερες ηρθε με ταχυδρομειο η Revolut απιστευτα γρηγορη αν σκεφτει κανεις τι περασαμε το καλοκαιρι με τους καραγκιοζηδες στην MoneySafe (2+ μηνες καθυστερηση) + η Revolut ειναι δωρεαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...