Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πολλοστή φορά: άσε το balance και δοκίμασε την όποια Ελληνική κάρτα έχεις συνδεδεμένη στο Paypal. Κατά 90% θα περάσει. Έχουν αρθεί οι περισσότεροι περιορισμοί εδώ και 2 μήνες.

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απαντηση.  Μηπως παιζει ρόλο το είδος που αγοράζεις?  Θέλω να πληρώσω συνδρομή για κάποιο software που χρησιμοποιώ...  Ειναι πληρωμή υπηρεσίας βασικά και απ΄ότι λιγα ξέρω δεν επιτρέπεται αυτό (?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει ρόλο τι θέλεις να αγοράσεις, πόσο κάνει κ.α.

 

Ίδιας κατηγορίας προιόν, αλλά και τιμής με τα προηγούμενα...Γι αυτό μου έκανε τόσο πολύ εντύπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για την απαντηση.  Μηπως παιζει ρόλο το είδος που αγοράζεις?  Θέλω να πληρώσω συνδρομή για κάποιο software που χρησιμοποιώ...  Ειναι πληρωμή υπηρεσίας βασικά και απ΄ότι λιγα ξέρω δεν επιτρέπεται αυτό (?)

Λάθος ξέρεις. Ειδικά τέτοια υπηρεσία επιτρέπεται πολύ καιρό τώρα. Πρακτικά πλέον απαγορεύεται μόνο η πληρωμή στοιχηματικών sites, η αγορά έργων τέχνης/ειδών διατροφής και η φόρτιση καρτών εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάτι έχει γίνει από χθες και δεν περνάνε οι αγορές στο ebay μέσω paypal. Προσπαθώ να αγοράσω ίδιου είδους και τιμής προιόντα που αγόραζα το προηγούμενο διάστημα αλλά τζίφος. Επίσης στο κολπάκι για μεταφορά του ποσού στο balance δεν βλέπω να έχει πια επιλογή να βάλεις στοιχεία στο 2ο email που στέλνεις το request !!! Το πειράξανε και αυτό ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εγινε ρε παιδια με το μοναδικο, ανεπαναληπτο, και πολυαγαπημενο μας κολπο request money?

Που μας εδωσε λυση στα πετρινα χρονια των αμειλικτων cc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εγινε ρε παιδια με το μοναδικο, ανεπαναληπτο, και πολυαγαπημενο μας κολπο request money?

Που μας εδωσε λυση στα πετρινα χρονια των αμειλικτων cc?

 

To έμβασμα δεν σε βολεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έμβασμα δεν σε βολεύει;

 

Εννοειται. Αλλα θελω να εχω εναλλακτικη, και μαλιστα χωρις καρτα. Στην Ελλαδα ζουμε. Δεν ξερουμε τι μας ξημερωνει καθε μερα.

Κι αυτος ειναι ενας απο τους λογους που ανοιχτηκε αυτο το νημα, και κοντευει σε 1 χρονο τις 1000 σελιδες....ενδεικτικο της αναγκαιοτητας της εποχης μας να εχουμε εναλλακτικες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις αγορες απο ebay τι παιζει παιρνανε με paypal που δεν εχει balance αλλα ειναι συνδεμενο με καρτα που εχει λεφτα ?

θελω να παρω κατι που κανει 2κ εχω κανει προσφορα μου εκανε αντιπροσφορα παιζει να την αποδεκτω

μετα να μην μπορω να πληρωσω και να ξεφτιλιστω ?

(Εχω ανεβασει τα ορια της καρτας μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις αγορες απο ebay τι παιζει παιρνανε με paypal που δεν εχει balance αλλα ειναι συνδεμενο με καρτα που εχει λεφτα ?

θελω να παρω κατι που κανει 2κ εχω κανει προσφορα μου εκανε αντιπροσφορα παιζει να την αποδεκτω

μετα να μην μπορω να πληρωσω και να ξεφτιλιστω ?

(Εχω ανεβασει τα ορια της καρτας μου)

Αν δείς μερικά post πιο πάνω ένας φίλος προσπάθησε να κάνει 1600 ευρώ χρέωση με κάρτα ΕΤΕ έχοντας ανεβάσει τα όρια και έμαθε ότι η ΕΤΕ επιτρέπει αγορές μέχρι 1500 ευρώ ημερησίως ανεξαρτήτως ορίων του χρήστη. Οπότε φόρτωσε balance για να είσαι σίγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω τι γίνεται με το PayPal,σήμερα,την τελευταία φορά που αγόρασα με αυτό ήταν στις 22/9.

Με πιστωτική κάρτα πάντως,αγόρασα έναν φακό από τον Κινέζο προχθές τα μεσάνυχτα,και μιά χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...