Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερινή συνέντευξη του Σταθάκη.

 

 Για το θέμα των CC "Εκτιμά ότι τα capital controls θα κρατήσουν μέχρι να σταθεροποιηθεί πλήρως το τραπεζικό σύστημα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους,

 

Δεν εχω διαβασει και τις 96 σελιδες οποτε συγχωρεστε με αν αυτο που θα ρωτησω δεν ειναι κατι καινουριο.

 

Προσπαθω εδω και μια εβδομαδα να κανω link μια προπληρωμενη/χρεωστικη καρτα Alpha Bank στο Paypal και μου βγαζει συνεχως αυτο "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." . Ξερουμε για ποιον λογο συμβαινει αυτο? Δεν προσπαθησα καν να κανω καποια αγορα, απλως ηθελα να βαλω την καρτα στο προφιλ μου γιατι τωρα δεν εχει καμια. -.-

 

Ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω των capital controls.

Ρε παιδιά ας επανέλθουμε λίγο στο θέμα.Λες και θα λύσουμε το κυπριακό κάνουμε.

Πάντως, παρά τα όσα λέγονται δεν κατάφερα μέχρι στιγμής να αγοράσω κάποια μικροπράματα από aliexpress(mastercard eurobank/πειραιώς, visa πιστωτική πειραιώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

Δεν εχω διαβασει και τις 96 σελιδες οποτε συγχωρεστε με αν αυτο που θα ρωτησω δεν ειναι κατι καινουριο.

 

Προσπαθω εδω και μια εβδομαδα να κανω link μια προπληρωμενη/χρεωστικη καρτα Alpha Bank στο Paypal και μου βγαζει συνεχως αυτο "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." . Ξερουμε για ποιον λογο συμβαινει αυτο? Δεν προσπαθησα καν να κανω καποια αγορα, απλως ηθελα να βαλω την καρτα στο προφιλ μου γιατι τωρα δεν εχει καμια. -.-

 

Ευχαριστω εκ των προτερων 

 

 

φιλε δεν μπορείς να κάνεις link την κάρτα γιατί για να γίνει αυτό το paypal κάνει μια δέσμευση 1.5€ (που μετά στα επιστρέφει)

και προς τα έξω θεωρητικά πάντα δεν επιτρέπεται καμια συναλλαγή

 

δες όμως αν θες 2 σελίδες πισω γτ από χτες κάποιοι το κατάφεραν να κάνουν αυτή τη μικρη κίνηση του 1.5€

ίσως να χαλάρωσαν τα capital controls

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω των capital controls.

Ρε παιδιά ας επανέλθουμε λίγο στο θέμα.Λες και θα λύσουμε το κυπριακό κάνουμε.

Πάντως, παρά τα όσα λέγονται δεν κατάφερα μέχρι στιγμής να αγοράσω κάποια μικροπράματα από aliexpress(mastercard eurobank/πειραιώς, visa πιστωτική πειραιώς).

 

 

έχω αναρτήσει και σε προηγούμενα post φίλε αναφορές που χουν κάνει διάφορα μελη του φορουμ

ας μπουν κι άλλοι στο κοπο να διαβάζουν και να ακούνε ΝΕΕΣ πληροφορίες και να μην ειναι κολλημενοι!

 

 

σύμφωνα με τα έως τώρα αναφερθέντα

 

δεκτές οι αγορές από google

aliexpress

banggood

amazon uk

και confirm card στο paypal (1.5€ που τα επιστρέφει) με κάρτες ΠΕΙΡΑΙΩΣ μόνο εως τώρα

αν κάποιος άλλος έχει κάτι υπόψη παραπάνω υπόψη του ας μας συμπληρώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

 

Δεν εχω διαβασει και τις 96 σελιδες οποτε συγχωρεστε με αν αυτο που θα ρωτησω δεν ειναι κατι καινουριο.

 

Προσπαθω εδω και μια εβδομαδα να κανω link μια προπληρωμενη/χρεωστικη καρτα Alpha Bank στο Paypal και μου βγαζει συνεχως αυτο "The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue." . Ξερουμε για ποιον λογο συμβαινει αυτο? Δεν προσπαθησα καν να κανω καποια αγορα, απλως ηθελα να βαλω την καρτα στο προφιλ μου γιατι τωρα δεν εχει καμια. -.-

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Πρέπει να τραβήξει 0,90€ και 1,5€ για να κάνει verify. Πολλοί έχουν καταφέρει να συνδέσουν κάρτα και να την κάνουν verify αλλά ακόμα δεν ξέρουμε πώς αφού είναι όλα μπαχαλο και γίνονται συναλλαγές όποτε καυλώσει σε κάθε τράπεζα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά μόλις προσπάθησα να κάνω συναλλαγή και μέσω PayPal κ απευθείας με τη κάρτα στο sports direct .Και οι δυο συναλλαγές δεν ολοκληρώθηκαν .Μετα προσπαθησα να κάνω ξανά ένα verify της κάρτας στο PayPal διότι το PayPal μέσω sports direct έγραφε οτι πρεπει να μπω κ να κάνω verify τη κάρτα.Ημουν είδη verified ομως το ξαναέκανα μπας κ δουλέψει.Με κάλεσαν στα καπάκια απο τη τράπεζα Πειραιώς να δουν εάν όντως εγω προσπάθησα να κάνω τις συναλλαγές κ ρώτησα το τύπο εάν ξέρει αν θα ανοίξουν κ μου είπε οτι δεν εχει ενημέρωση.Αρα προς το παρόν τζίφος για visa της Πειραιώς κ μέσω PayPal κ απευθείας απο τη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banggood + Attica giftcard = Πόρτα

Με Πειραιώς όλα ΟΚ

 

to Bangood απο που στελνει και ποσο καιρο κανει να στειλει?

Έχει και UK αποθήκες σε λίγα πράγματα αλλά λίγο πιο ακριβά. Απο China 2 βδομάδες όσες φορές έχω πάρει συστημένο και 15-25 για απλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάλαβα, στο Banggood μπορεί να πηγαίνουν τα χρήματα σε ελληνικό λογαριασμό γι'αυτό δέχεται;

 

Επίσης ο φίλος που ανέφερε πληρωμή με paypal χωρίς balance δεν ξαναεμφανίστηκε.. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με την αλλαγή του μήνα πρέπει να πληρώσω τους server που φιλοξενεί η ιστοσελίδα μου. Η λύση που θα με έσωζε θα ήταν το paypal αλλά δυστυχώς έχω μόνο 10 ευρώ μέσα και θέλω 3 ευρώ παραπάνω για να εκπληρώσω τις υποχρεώσεις μου. Είχα ησυχάσσει βλέποντας άρθρο από δημοσιογράφουν πριν λίγες μέρες ότι έγινε άρση αποκλεισμού (δυστυχώς δεν έγινε τιπτ).

 

ΤΙ μπορώ να κάνω για να  βάλω στο paypal μου τα λεφτά που μένουν  και να πληρώσω τους καταραμένους servers;

 

Yπάρχει καμία ελληνική υπηρεσία που να τους δίνουμε λεφτά και να μας βάζουν λεφτά στο paypal;

 

Τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κατάλαβα, στο Banggood μπορεί να πηγαίνουν τα χρήματα σε ελληνικό λογαριασμό γι'αυτό δέχεται;

 

Επίσης ο φίλος που ανέφερε πληρωμή με paypal χωρίς balance δεν ξαναεμφανίστηκε.. :ph34r:

Αυτό είναι απλά μια εικασία, δεν είναι ανάγκη να είναι ετσι.

Φυσικά δεν ξανά εμφανίστηκε because it didn't happened!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...