Προς το περιεχόμενο

Capital controls, paypal, ebay, αγορές εξωτερικού


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπέρα! Διάβασα όσο έχετε γράψει και θέλω να ρωτησω αν τα καταλαβα σωστά: απο banggood μπορουμε να κανουμε αγορα με οποιαδηποτε καρτα ή μονο με πειραιως;

 

Με Alphabank Electron Visa δεν μπορώ να αγοράσω τίποτα πάντως και από πουθενά εκτός Ελλάδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θα το αναφέρω κι σ'αυτό το νήμα. Από amazon.co.uk, στις 00:05 έκανα κανονικά αγορά με χρεωστική της Πειραιώς.

"

Ordered 28 Jul

Dispatched 29 Jul

Arriving Mon, 10 Aug

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, θα το αναφέρω κι σ'αυτό το νήμα. Από amazon.co.uk, στις 00:05 έκανα κανονικά αγορά με χρεωστική της Πειραιώς.

 

"

Ordered 28 Jul

Dispatched 29 Jul

Arriving Mon, 10 Aug

"

 

Πότε έρχεται επιβεβαίωση ότι δέχτηκαν την κάρτα;

Έκανα και γω μια παραγγελία πριν από 2 ώρες από κει, αλλά δε μου έχει έρθει τίποτα.

Και δεν έχω και κωδικούς ebanking για να δω αν έγινε χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και εγω προσθεσα μια καινουργια καρτα στο paypal και οταν παταω verify μου βγαζει "paypal verification system unavailable" κλπ οπως στο πιο πανω μηνυμα. Απο το ebanking ομως βλεπω οτι εχει γινει η δεσμευση του 1,5€..

Το ίδιο ακριβώς κι εγώ, ενώ έχει γίνει η χρέωση, δε μπορώ να κάνω confirm την κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εφικτο με καποιο τροπο να μεταφερουμε χρηματα στο balance μας (paypal) απο τον τραπεζικο μας λογαριασμο??

Όχι. Αν ήταν δυνατό θα το κάναμε όλοι, και δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα. :-D (εκτός από τα site που δε δέχονται paypal)

Μόνο αν σου στείλει κάποιος χρήματα από εξωτερικό προς paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι εφικτο με καποιο τροπο να μεταφερουμε χρηματα στο balance μας (paypal) απο τον τραπεζικο μας λογαριασμο??

Αν γινοταν δεν θα ειχε γεμισει τοσες σελιδες το thread. Για μικροποσα παντως στο balance εγω εξαργυρωνω κουπονια απο το pockee

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Αν ήταν δυνατό θα το κάναμε όλοι, και δε θα είχαμε κανένα πρόβλημα. :-D (εκτός από τα site που δε δέχονται paypal)

Μόνο αν σου στείλει κάποιος χρήματα από εξωτερικό προς paypal.

αν μας στειλει καποιος απ εξω χρηματα στο paypal αυτοματα αυτα πανε στο balance? μετα κανουμε αγορα απ οπου θελουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μας στειλει καποιος απ εξω χρηματα στο paypal αυτοματα αυτα πανε στο balance? μετα κανουμε αγορα απ οπου θελουμε?

 

Nαι. Αν έχεις χρήματα μπορείς να κάνεις αγορά όπου δέχονται το paypal

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...