Προς το περιεχόμενο

[INFO] Οδηγός αποφυγής capital control με το Bitcoin


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει από εδώ. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου εξηγήσουν τον λόγο που σου κράτησαν τα χρήματα και κυρίως για ποιο λόγο δεν μπορείς να μπεις στον λογαριασμό σου.

Δεν κάνεις ένα reset και στο password σου μπας και είναι αυτό το πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκίμασα και για reset στο password αλλα δε μου ήρθε ποτε το κατάλληλο Mail.

 

Δεν μπορω να καταλάβω τι είδους κλέψιμο ειναι αυτο. Και δε μου απαντάνε και πήραν τα λεφτα ΚΑΙ μου έσβησαν το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι εδω και καιρο συνδρομητής του btcgreece.

Εχω κανει αρκετές συναλλαγές.

Τη προηγούμενη Παρασκευή κατέθεσα 55ευρω. Η συναλλαγή ολοκληρώθηκε οπως ειδα στο e banking μου και το ποσο δε μου πιστώθηκε.εστειλα αμεσως emails to btcgreece πήρα απαντηση μετα απο μερες οτι θελει μια εργάσιμη.

Αυριο κλείνουμε 5 εργάσιμες και ακομα τιποτα.

Δοκίμασα να μπω προλιγου στο λογαριασμό μου στο btcgreece. Και δε μπαίνει!! Πρεπει να μου έσβησαν το account.

Επειδη μου εχουν γυρίσει τα μάτια και εχω θολώσει παρακαλω πολυ για βοήθεια!

Τι λετε?

Εννοείται δεν εχω κατι το παραμικρό που να δικαιολογεί να μου σβήσουν το λογαριασμό.

Πως έβαλες 55 ευρώ ενώ το ημερήσιο όριο είναι 50? Εγώ πάντως έβαλα 50 το Σάββατο και μπήκαν δεύτερα πρωί, και αλλά 50 δεύτερα πρωί και μπήκαν σχεδόν αμέσως. Έκανα αγορά και ανάληψη χωρίς κανένα πρόβλημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Έχουμε την νέα έκδοση του Bitsquare που όσο πάει και γινεται καλύτερη. Ακόμα σε beta αν και κάποιος μπορεί πλέον να την δοκιμάσει και στο κανονικό bitcoin δίκτυο η στο testnet αλλά με φοβερές δυνατότητες για την πραγματοποίηση καθαρά ανώνυμων αγοράς και πώλησης Bitcoin.

Αλλά όπως λένε οι developer θέλει ακόμα αρκετή δοκιμή μέχρι να μπορέσει κάποιος να το λειτουργήσει στο mainet

Please DON'T use it in Bitcoin mainnet yet as it needs much more testing and there are several know inssues to be fixed before it can be considered "mainnet safe".

Καταρχήν το πρόγραμμα με το που το ανοίξουμε δημιουργεί ένα tor node ώστε όλες οι συναλλαγές να περάσουν από εκεί.

Να θυμίσω ότι και η τελευταία έκδοση του Bitcoin wallet που βγαίνει σε λίγες μέρες έχει υποστήριξη tor και συνδέετε στο tor αν δει ότι ο server τρέχει. Φαντάζομαι ο συνδιασμός και των δυο θα μπορεί να παρέχει πλήρη ανωνυμία στις συναλλαγές.

Με το που ανοίξουμε το πρόγραμμα πλέον έχουμε αυτή εδώ την εικόνα

 

QLi2qfg.png

 

η λογική του απλή φαίρνει κοντά όσους πουλάνε και αγοράζουν χωρίς κανένα ενδιάμεσο.

Οι πληρωμές γίνονται μέσα από μια λίστα όπως paypal, sepa, okpay θα βγάλουν και gyft κάρτες για μεγαλύτερη ανωνυμία. Υπάρχει και η δυνατότητα να διαλέγεις το νόμισμα που θέλεις

 

sBhO4x2.png

 

μια άλλη πολύ καλή δυνατότητα είναι ότι μπορεί να γίνει και swap μεταξύ διάφορων ψηφιακών νομίσμάτων. Δλδ μπορεί να φορτώσεις τον λογαριασμό σου με κάποιο ψηφιακό νόμισμα

 

Για όποιον θέλει να κάνει μια δοκιμή μπορεί να προμηθευτεί testnet bitcoin από εδώ

 


Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως έβαλες 55 ευρώ ενώ το ημερήσιο όριο είναι 50? Εγώ πάντως έβαλα 50 το Σάββατο και μπήκαν δεύτερα πρωί, και αλλά 50 δεύτερα πρωί και μπήκαν σχεδόν αμέσως. Έκανα αγορά και ανάληψη χωρίς κανένα πρόβλημα.

Tυπογράφηκε το 55,50 εβΑλα.

Ως τωρα και μένα αμεσως μου μπαίνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Ας πούμε ότι το bitcoin πάει καλά !!!

Πολύ καλά !!!!!

Οι μεγάλες κυβερνήσεις δεν μπορούν να κάνουν εξόρυξη με τα super computer που έχουν? Ας πούμε Κίνα Αμερική ....κλπ κλπ .

Τότε τι θα γίνει?

Αν λέω βλακεια μην βαράτε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι να το αποφασίσουν θα έχει ανέβει η δυσκολία στον θεό άσε που τα supercomputer και όλα μαζί να τα βγάλεις ανάθεμα αν μπορέσουν να βγάλουν και ένα bitcoin την μέρα :P.

Με λίγα λόγια θα πρέπει να φτιάξουν μεγάλα mining farm με υπολογιστές που έχουν asic επεξεργαστές. 

Ο αριθμός που βγαίνει κάθε μέρα στο bitcoin είναι προκαθορισμένος άρα δεν έχουν και μεγάλη τύχη άσε που αν καταλάβει η κοινότητα ότι γίνεται τέτοιο attack μπορεί να αλλάξει τον τρόπο του mining και να αχρηστέψουν τελείως το mining που θα έχουν στήσει οι κυβερνήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει το οποιοδήποτε κράτος μεγαλύτερη υπολογιστική δύναμη από τις μεγάλες εταιρείες; Δεν νομίζω.

Αλλά όπως και να έχει, εάν απεφάσιζε οποιαδήποτε κυβέρνηση να επενδύσει με οποιονδήποτε τρόπο στο bitcoin, πού θα εκτοξευόταν η τιμή του και η διάδοσή του στον κόσμο πρώτα-πρώτα; Τό θέλουν;

 

Κάτι απλούστερο: Εάν η ελληνική κυβέρνηση δήλωνε: Δεχόμαστε πληρωμή των εκκαθαριστικών της εφορίας και των λογαριασμών ΔΕΗ κ.λπ. τελών σε bitcoin.

Τί θα γινόταν;

Και, τώρα που τό λέμε, γιατί δεν τό κάνουμε;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Bitcoin ATM από τι έμαθα πήγε στον Κάβουρα στα εξάρχεια. Μπορεί να μας το επιβεβαιώσει κανείς και να μας πει που βρίσκεται ακριβώς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Bitcoin ATM από τι έμαθα πήγε στον Κάβουρα στα εξάρχεια. Μπορεί να μας το επιβεβαιώσει κανείς και να μας πει που βρίσκεται ακριβώς?

Κάνεις γιαυτό?

Επίσης μπορούμε κάπου να μπαίνουμε να βλέπουμε μόνοι μας τα νέα για το ΑΤΜ μην σας ζαλιζουμε????

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ περίμενα τουλάχιστον κάποιος να είχε περάσει βόλτα από τα Εξάρχεια και να δει τι παίζει να μας πληροφορήσει και εμάς. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος να δούμε τι γίνετε εκτός αν πάει κάποιος στον Κάβουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100.000 χρήστες ανακοίνωσε η εταιρεία πιστωτικών καρτών με Bitcoin e-coin

 

https://blog.e-coin.io/after-just-one-year-e-coin-welcomes-our-100-000th-user-a5bf238a449e#.kgrs0spd3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα καποιος να μου προτεινει ποιο θεωρει το καλυτερο wallet ειτε desktop ειτε online. Προς το παρων χρησιμοποιω το Multi Bit αλλα τωρα τελευταια (χθες και σημερα) μου καθυστερει πολυ τις μεταφορες (πανω απο 1,5 ωρα σε δυο περιπτωσεις) και δεν ξερω αν φταιει το πορτοφολι για να το αλλαξω ή ειναι θεμα bitcoin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι θέμα του Bitcoin δικτύου και όταν ειναι υπερφορτωμένο θα πρέπει το πορτοφόλι σου να μπορεί να προσαρμόζει και τα ανάλογα fee. Tι fee βάζεις στις συναλλαγές σου και έχει επιλογή το πορτφοόλι σου για αυτόματη προσαρμογή τους?

Καλή λύση είναι πάντως και το Copay που λειτουργεί και σε κινητά τηλέφωνα και στο desktop η το electrum αλλά και το multi bit μια χαρά πορτοφόλι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδια μια απορια εκανα καταθεση στο btcgreece και τα μετετρεψα σε bitcoins πως τα μεταφερω τωρα σε καποιο πορτοφολι για να μπορω να κανω αγορες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...