Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανάλογα... Δεν έχει σταθεροποιητη οπότε όπως και να χει κουνάει. Παίρνεις ένα gimbal με τουλάχιστον 4πλασια τιμή και βγάζεις βιντεαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να πουλήσω το πακέτο που θα μου έρθει με την xiaiomi για να παρω μια go pro 4 black .

H Σταθεροποίηση της εικόνας μου έκανε την εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 


δεν θελει ιδιαιτερα τεχνικες γνωσεις απλα λιγο υπομονη πρωτα να βγαλουμε το καπακι εμπρος ,και με το νυχι σιγα βγαινει και μετα


 


να φυγει η μαυρη κολλα που τον κρατα ακινητο 


 


με ενα μικρο ψαλιδακι η μαχαιρακι ειναι οκ  η κολλα ειναι τοποθετημενη 6 και 12 η ωρα ευκολο να εντοπιστει


 


ενα σημαδεμα με μαρκαδορο 12 η ωρα για να ξερουμε που ημασταν μετα συνδεση με καλωδιο μινι hdmi με την οθονη του pc λιγο αριστερα η δεξια στριψιμο και αφου εχουμε καποιο αντικειμενο στους 40 με 60 ποντους ευκολα βρισκουμε το ιδανικο σημειο.


 


δεν κολλαμε τιποτα απλα τραβαμε ενα βιντεο εξω αφου εχουμε ετοιμασει τις ρυθμισεις μας το βλεπουμε και αν χρειαζεταιμια μικρορυθμιση την κανουμε.


 


εγω δεν το κολλησα προς το παρον γιατι δεν κουνιεται οταν μπει το καπακι στη θεση του.


 


τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα......


 


αν εχει καποιος καποια απορια υπαρχουν και αρκετα βιντεακια στο youtube ......και φυσικα οσο μπορω να βοηθησω


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακια ήρθε η xiaomi αλλά την έχω ακόμα σκέτη, μάλλον συντομα θα τσιμπίσω μια waterproof case από εξωτερικό αλλά μέχρι να ρθει ο καιρός για χιόνια έχω ακόμα. Τώρα ψάχνομαι για βάση ποδηλάτου για ποδηλατάδα/timelapse μέσα στη πόλη.

Έχετε να προτείνεται κανένα μαγαζί στη θεσσαλονίκη ή που στέλνει εδώ και έχει διαφορα αξεσουαρ για action cams? Με νορμαλ τιμές γιατί αλλιώς χτυπάω απο εξωτερικό (βαριεμαι λιγο την αναμονή). Θενκς :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το safesales βρισκεται θεσσαλονικη αλλα μη φανταστεις πως εχει τρελη γκαμα αξεσουαρ. Εναλλακτικα το egalaxy εχει πολυ μεγαλη γκαμα σε αξεσουαρ για sportcams.

Επεξ/σία από tsifsta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα...Σημερα πηρα την καμερα...κανενα θεματακι με lens μονο ο ηχος ειχε θεμα ακουγοταν ενα τικ τικ τικ τικ αλλα το κανα και αυτο με σχετικο βιντεο στο youtube...εχω ερωτηση...τα scripts ειναι μονο οταν υπαρχει στην  sd? δλδ αν εγω το σβησω δε θα ισχυει πια;...θελω να βαλω αυτο που ανεβαζει τα bittrate στα 2Κ...βοηθηστε με :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια καλησπερα...Σημερα πηρα την καμερα...κανενα θεματακι με lens μονο ο ηχος ειχε θεμα ακουγοταν ενα τικ τικ τικ τικ αλλα το κανα και αυτο με σχετικο βιντεο στο youtube...εχω ερωτηση...τα scripts ειναι μονο οταν υπαρχει στην  sd? δλδ αν εγω το σβησω δε θα ισχυει πια;...θελω να βαλω αυτο που ανεβαζει τα bittrate στα 2Κ...βοηθηστε με :P

 

Ακριβώς έτσι είναι.

 

Πες ποιο firmware φοράς για να σου ανεβάσω το script έτοιμο που ανεβάζει το bitrate στα 2K.

 

Με γεια το εργαλείο! :D

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι είναι.

 

Πες ποιο firmware φοράς για να σου ανεβάσω το script έτοιμο που ανεβάζει το bitrate στα 2K.

 

Με γεια το εργαλείο! :D

 

Eυχαριστω :D εχω το 1.2.13 μολις πριν 2 ωρες εκανα update 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε το 1.2.13; Με πιάνεις απροετοίμαστο... Τσέκαρε ξανά μήπως έχεις το 1.2.12. Μέχρι εκεί μπορώ να σε βοηθήσω. :P

 

Αν και κατά πάσα πιθανότητα οι διευθύνσεις του firmware για το bitrate θα είναι οι ίδιες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε το 1.2.13; Με πιάνεις απροετοίμαστο... Τσέκαρε ξανά μήπως έχεις το 1.2.12. Μέχρι εκεί μπορώ να σε βοηθήσω. :P

 

Αν και κατά πάσα πιθανότητα οι διευθύνσεις του firmware για το bitrate θα είναι οι ίδιες).

 

 

Δωσε μου αν ειναι το  script για  1,2,12....δε νομιζω να αλλαξαν κατι που να μη δεχεται τα scripts...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωσε μου αν ειναι το  script για  1,2,12....δε νομιζω να αλλαξαν κατι που να μη δεχεται τα scripts...

 

Έχεις δίκιο. Βλέπω έχει μια αλλαγή στο changelog οπότε δεν νομίζω να έχουν αλλάξει και πολλά πράγματα.

 

Here you are:

 

https://app.box.com/s/f0bqsfhf39a4g56yvatmbpg80d3eyjeb το πετάς στο root της sd σου (όχι σε κανένα φάκελο μέσα δηλαδή) και ανοίγεις τη camera.

 

Ενημέρωσε να μας πεις αν σου πήγε το bitrate στα 30Mbps. (είναι και για 720p@120fps και 1080@30fps).

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ψάχνω μία μηχανή κυρίως για φωτογραφίες εσωτερικού χώρου περισσότερο ( social media και παρουσίαση δουλειάς ).

 

Λόγω Xiaomi αναρωτιέμαι αν αυτή μου κάνει ή πρέπει να πάω αναγκαστικά σε μία compact γι αυτή τη δουλειά.

 

Τι μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...