Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi: Γνώμες, προτάσεις, λύσεις, mods κλπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια αυτο το αρχειο που λεει ενας φιλος μεσα στο φορουμ https://dashcamtalk.com/forum/threads/xiaomi-yi-custom-firmware-with-lastest-revision.13557/page-18 ( #343)για καλυτερα χρωματα στη καμερα, πως το κανουμε εγκατασταση;

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι στο τελευταίο fw 1.2.13 απλά κατέβασε το zip και κάνε μεταφορά το autoexec.ash αρχείο του zip χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι στο τελευταίο fw 1.2.13 απλά κατέβασε το zip και κάνε μεταφορά το autoexec.ash αρχείο του zip χύμα μέσα στην κάρτα μνήμης σου.

Ενταξει σε ευχαριστω.Μετα το αρχειο το σβηνω απο τη καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει σε ευχαριστω.Μετα το αρχειο το σβηνω απο τη καρτα;

 

Όχι. Το autoexec πρέπει να μένει πάντα στο root της κάρτας γιατί "τρέχει" κάθε φορά που ανοίγεις την κάμερα και φτιάχνει αυτές τις ρυθμίσεις. Αν το αφαιρέσεις τότε χάνονται και οι εν λόγω ρυθμίσεις.

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτωντας το θεμα γενικα χωρις να εχω την καμερα ακομα αναρωτηθηκα αν εχει βγει κανα script για νυχτερινες ληψεις οπως η go pro silver.

δινει μεγαλυτερο exposure time δηλαδη κρατα το κλειστρο ανοιχτο για αρκετα δευτερολεπτα.

εχει ακουσει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο? (αν και για αποτελεσματα πιθανα θα θελει χρονους 60 δευτερολεπτων ισως) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτωντας το θεμα γενικα χωρις να εχω την καμερα ακομα αναρωτηθηκα αν εχει βγει κανα script για νυχτερινες ληψεις οπως η go pro silver.

δινει μεγαλυτερο exposure time δηλαδη κρατα το κλειστρο ανοιχτο για αρκετα δευτερολεπτα.

εχει ακουσει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο? (αν και για αποτελεσματα πιθανα θα θελει χρονους 60 δευτερολεπτων ισως)

Αν δεν κανω λάθος εχει βγεί τέτοιο script. Θα το ψαξω το απόγευμα και θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λάθος εχει βγεί τέτοιο script. Θα το ψαξω το απόγευμα και θα ενημερωσω.

κατι βρηκα και εγω για να ειμαι ειλικρινης questioner αλλα δεν το βαζω για ενα λογο. δεν εχω την καμερα να το δοκιμασω και δεν θελω να βαλω κατι και να brickαρει κανενος το εργαλειο. αν την ειχα θα το δοκιμαζα πρωτα εγω να μην παρω κανεναν στον λαιμο μου.

παντως με κανα update θα ηταν γαμω να βγει κατι τετοιο.  :ph34r:

ελπιζω να μην το βγαλουν στην yi2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λάθος εχει βγεί τέτοιο script. Θα το ψαξω το απόγευμα και θα ενημερωσω.

Ωραια φιλε μου.Κοιταξε το και πες μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση σε αυτο ηταν (αν και μεχρι 8 δευτερολεπτα exposure max κανει η yi)

κοιτωντας το θεμα γενικα χωρις να εχω την καμερα ακομα αναρωτηθηκα αν εχει βγει κανα script για νυχτερινες ληψεις οπως η go pro silver.

δινει μεγαλυτερο exposure time δηλαδη κρατα το κλειστρο ανοιχτο για αρκετα δευτερολεπτα.

εχει ακουσει κανεις αν υπαρχει κατι τετοιο? (αν και για αποτελεσματα πιθανα θα θελει χρονους 60 δευτερολεπτων ισως) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί κανείς την κάμερα σε μοτοσυκλέτα? Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος εγκατάστασης (κράνος, τιμόνι, κάγκελα) και τι μπιχλιμπίδια έξτρα χρειάζονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί κανείς την κάμερα σε μοτοσυκλέτα? Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος εγκατάστασης (κράνος, τιμόνι, κάγκελα) και τι μπιχλιμπίδια έξτρα χρειάζονται?

 

Δεν έχω μηχανή αλλά θα πρότεινα να την εγκαταστήσεις στο κράνος μιας και το σώμα σου θα βοηθάει στην απορρόφηση κραδασμών από λακούβες, μηχανή κλπ. Τα αξεσουάρ που χρειάζονται είναι κοινά για όλες τις action cams. Μπες σε κάποιο κινεζομάγαζο και ψάξε "helmet gopro" και θα την βρεις την άκρη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...