Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ολοκληρώνει το πρώτο μέρος ανάπτυξης των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πειρατεία το ποτό κι οι γκόμενες δεν κόβονται ποτέ, κι άσε να λεει η Microsoft και η κάθε Microsoft.

ωραιος! αν και στη θεση της πειρατειας νομιζω βρισκεται κατι αλλο που αρχιζει απο "μ"? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μια ερωτησούλα ακόμα. Σε ISO μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κατευθείαν valid key από Win 7/8/8.1 κατά την clean εγκατάσταση των 10 ή πρέπει να ξεκινήσουμε κάποια διαδικασία upgrade μέσα από το ήδη εγκατεστημένο λειτουργικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τίποτα, πάντως σε φορητό με 7 ακόμα δεν έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση..

μπας κι έχουν βάλει captcha και δεν μπορείς να το περάσεις? :D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησούλα ακόμα. Σε ISO μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κατευθείαν valid key από Win 7/8/8.1 κατά την clean εγκατάσταση των 10 ή πρέπει να ξεκινήσουμε κάποια διαδικασία upgrade μέσα από το ήδη εγκατεστημένο λειτουργικό;

 

Μ' ενδιαφέρει κι εμενα η ερώτηση...

 

Εκανα upgrade από 10166 μεσω windows update. Παραμένουν activated. Δοκίμασα με το δικό μου κλειδί win8.1 αλλα δε το παιρνει (error 0xc004e016)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους θυμούνται, όταν είχαν πρωτοβγεί τα 8αρια, έτρεχε μια προσφορά από την ίδια την Microsoft 30 ευρώ για ένα μικρό διάστημα. Ξέρουμε αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και για τα 10αρια; Δυστυχώς δεν έχω νόμιμα 7αρια ή 8αρια για να πάρω δωρεάν τα 10αρια, και δεν πρόκειται να σκάσω 100+ ευρώ για να τα αγοράσω. Αν βγάλει καμιά καλή προσφορά όμως, θα το σκεφτώ σοβαρά.

 

Δεν ξέρω αν θα κάνει κάτι τέτοιο η ms, πάντως αν ψάξεις στις αγγελίες υπάρχουν συμφορουμίτες που πουλάνε τα Win 8.1 με 20-25€. Μπορείς να πάρεις μια τέτοια άδεια και μετά να αναβαθμίσεις κανονικά και νόμιμα στα 10!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβες την ερώτηση. Έχω νόμιμα keys απο 7/8/8.1 η ερώτηση μου είναι αν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω κατευθείαν στην clean εγκατάσταση των 10 ή πρέπει να γίνουν με κάποιο τρόπο upgrade για χρησιμοποιηθούν σε Windows 10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια για να βαλεις τα 8.1 δεν μπορουσες με το κλειδι των 8 επρεπε να εχεις βαλει τα 8 να εχει κανει ολα τα update και μετα να βαλεις τα 8.1 σαν update

 

Καπου ομως διαβασα πως πλεον απλα βαζεις το κλειδι των 8 και κανεις κανονικα εγκατασταση τα 8.1

 

Εγω σε εναν laptop για να μην κανω ολη την διαδικασια που γραφω στην αρχη εβαζα δοκιμαστικο κλειδι των 8.1 και μετα το αλλαζα με το κανονικο των 8

 

Ελπιζω τωρα σε καθαρη εγκατασταση των 10 να βαζεις το κλειδι 7-8-8.1 και να το παιρνει. Η τουλαχιστον να βαζω δοκιμαστικο κλειδι των 10 και μετα να βαζω το κλειδι των 8.1 και να δουλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν βγηκαν τα 8αρια ειχα πειρατικα 7αρια και με 15 ευρω πηρα γνησιο κλειδι για update σε 8αρια.πλεον απλα κατεβάζω το iso κανω καθαρη εγκατασταση βαζω το κλειδι και όλα οκ.

Λογικά θα δωσει και κανα κλειδι για 10ρια η ms δε γίνεται κάθε φορα που κανουμε καθαρη εγκατασταση να περναμε 8αρια και μετα καπακια update σε 10αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησούλα ακόμα. Σε ISO μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κατευθείαν valid key από Win 7/8/8.1 κατά την clean εγκατάσταση των 10 ή πρέπει να ξεκινήσουμε κάποια διαδικασία upgrade μέσα από το ήδη εγκατεστημένο λειτουργικό;

Την ίδια απορία έχω και εγώ κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά. Θέλω καθαρή εγκατάσταση, ήδη πήγα από τα 7 στα 8.1 με Upgrade  στην προσφορά των 30€ και έχω κάποια προβληματάκια.  Στα 10ρια θέλω clean install και ISO για μελλοντική εγκατάσταση σε περίπτωση προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...