Προς το περιεχόμενο

Vodafone Bussines Connect


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλιως δοκιμασε τυπικα να στειλεις ενα email Να γραψεις αναλυτικα τι εχει γινει ως τωρα διοτι πολλες φορες στα email ειναι λιγο better τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θέλω λίγο την βοήθεια σας είχα ένα router της hol το net faster iad το ποτό και ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να έχω τηλεφωνία γιατί μου δίνει σήμα αλλά δεν μπορώ να καλέσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως σου εγραψα πιο πανω δεν μπορεις.δεν θα σου δωσει κανεις τα admin στοιχεια οπως και  τα στοιχεια του voip για να το σεταρεις σε αλλο ρουτερ.εκτος αν βρεις τροπο ή καποιος εχει τα στοιχεια admin της vodafone και καταφερεις να παρεις και τα Password και παιξει.και παλι μπορει να ειναι δυσκολο διοτι ισως χρειαστει να φτιαξεις και αλλο Pvc στο netfaster που καποια στιγμη θα στο ζητησουν πισω και αυτο λογικα.


Ολοι οι παροχοι κλειδωνουν το voip στο ρουτερ οποτε δεν μπορεις να κανεις αλλαγες ή να δεις τα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται οτι ιντερνετ θα εχεις αφου ηHol δεν εχει Radius και ενα οποιοδηποτε ρουτερ που το βαλεις vpi 8 vci 35 pppoe/llc θα παιξει.δεν θελει καν Username/password.Οτι και να βαλεις θα παιξει .το θεμα ειναι η τηλεφωνια οχι το ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Τελικά έγινε στην αρχή μου έστειλαν router το HDV24201 αλλά πάλι τα ίδια και τελικά ανοίγω την πρίζα βγάζω τα καλωδιακά τα κόβω λίγο τα καθαρίζω τα συνδέω και μια χαρά και από 7 mgbs επιασα 9.9mgbs
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχε ερθει τεχνικος θα μπορουσε να δει οτι χανεις σε συγχρονισμο απο κατω απο τον κατανεμητη/χωνευτη μεχρι πανω το σπιτι οποτε να εβρισκε και το προβλημα και να μην χρειαζοταν να σου στειλουν και αλλο ρουτερ και να παιδευτεις.

αφου εφτιαξε μια χαρα.καλο θα ηταν παντως να δεις και ποσο συγχρονιζεις κατω στον κατανεμητη/χωνευτη αμα ξερεις και πιανουν τα χερια σου ωστε να δεις μηπως χανεις και αλλο σε ταχυτητα λογω καλωδιωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε ενταξει εισαι λογικα αφου εφυγε και το προβλημα.δεν το ανεφερες καθολου στην αρχη οτι ειχες χασει σε ταχυτητα sync.τελος καλα ολα καλα τουλαχιστον.βγηκε ακρη και χωρις να περιμενεις τεχνικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θελει εργαλεια πολλες φορες και να πιανουν τα χερια σου για δοκιμες κατανεμητη ή να λυσεις πριζακια.δεν το εχει ολος ο κοσμος ουτε εχουν ολα τετοια εργαλεια πχ μια γεννητρικα ηχητικου και ακουστικου σηματος για να βρουν την γραμμη.οποτε μετα ξεκινανε οι πατεντες για να κανεις κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν από τον κατενεμητη βγάλω τα καλώδια μου και τα κολλήσω το κόκκινο με το κόκκινο και το πράσινο με το μπλε λες να έχω καλύτερη ταχύτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοεις να τα βγαλεις απο την ρεκγλετα και να τα ενωσεις παρακαμπτοντας την ρεγκλετα οχι δεν το κανεις.α.δεν πειραζουμε την ρεγκλετα που τερματιζει ο οτε πανω τα καλωδια τα δικα του(μαυρο καλωδιο ειναι του οτε που μετα χωριζεται σε ζευγαρια και πηγαινει σε αριθμημενες ρεκλετες ) και επισης δεν υπαρχει νοημα να γινει παρακαμψη οταν ειδικα ειναι krone ρεγκλετα.παρακαμψη εχω δει να γινεται οταν ειναι σιδερενιες ρεγκλετες(πολυ σπανια σε πλαστικες μονο αν εχουν σπασει) και εχουν οξειδωθει τρελα που ουτε με καθαρισμα παιζουν σωστα οποτε εκει βλεπεις να τις εχουν παρακαμψει αν και κανονικα δεν επιτρεπεται. Αλλα το κανουν και τεχνικοι παροχων μερικες φορες  (οπως και ο οτε) επειδη δεν παει κανεις να αλλαξει τις ρεγκλετες.ειναι ευθυνη οτε αυτες ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to hdv ειναι το επομενο μοντελο του Hdv14201 και του hda14201.για μενα gennet και καλο δεν υπαρχει.πλεον oxygen ουτε καν gennet.εχω πολλα ραμματα για την γουνα τους αλλα μην επεκταθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...