Προς το περιεχόμενο

Vodafone Bussines Connect


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

voip ή tdm?αν ειναι tdm υπαρχει και περιπτωση να το κανει αν εχει δυναμωσει παρα πολυ το ακουστικο οποτε ο θορυβος αυτος περναει στο μικροφωνο και ειναι σαν να ακους αντιλαλο ηχο κτλ.το λεω επειδη ειπες και την μαγικη λεξη γιαγια που σημαινει μεγαλης ηλικιας και δεν ακουει καλα οποτε τερμα το speaker στο τηλεφωνο.μπορει και απλα να ετυχε.μου εχει τυχει και σε κινητο απλα δεν ξερω αν εφταιγε κατι στο δικτυο ή ο αλλος ειχε καμια ανοιχτη ακροαση οποτε ξανακουγα τον ευατο μου.μαλλον το δευτερο.

εκτος αν εχει και αυτη voip απο οτε που λιγο δυσκολο γιατι πριν λιγους μηνες ξεκινησε να δινει πιλοτικα οποτε ελαχιστοι εχουν.εμπορικα δεν ξερω αν εχουν ξεκινησει να το δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο το κοβω να στειλουν τεχνικο για αυτο.βλεπω να κανουν τιποτα απο την πλευρα του αστικου κεντρου  και να σας λεει το φτιαξαμε ξαναδοκιμαστε.γιατι αμα δεν το κανει συνεχεια ειναι δυσκολο να το τσεκαρει ο τεχνικος σε 10-20 λεπτα που θα κατσει εκει .αλλιως αμα βγει πραγματι τεχνικος θα κανει δοκιμη σε κατανεμητη/χωνευτη και αν ειναι βλεπω να λεει αλλαξτε συσκευη/δειτε την καθετη καλωδιωση σας κτλ οποτε δεν ξερω αν θα βγαλετε ακρη.μπορει απλα να ετυχε.επρεπε να περιμενες να δεις αν θα το ξανακανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α το ίδιο έχουμε από τηλέφωνο πως είσαι γιατί εάν έχεις το vodafone business connect 1 έχεις 2 κανάλια ένα pots ένα voip είναι τα νέα προγράμματα στο γαζί που έβαλα γιατί στο σπίτι είχα στο μαγαζί το μετέφερα και έχω 2 κανάλια ένα pits emq voip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οτι χαλασε το τροφοδοτικο στην πεθερα δεν σημαινει οτι θα χαλασει και σε σενα.λιγα τροφοδοτικα εχω δει χαλασμενα γενικα σε gennnet.μια χαρα αφου στο κανουν και bridge.δεν το κανουν ολοι οι παροχοι.ο χαμηλοτερος συγχρονισμος μπορει να ειναι ειτε λογω gennet επειδη γενικα δεν εχει το καλυτερο sync ή επειδη σου εχουν αλλαξει Profile με σκοπο να εχεις πιο σταθερη γραμμη.οτι ειναι και vdsl και το εχεις σε γραμμη adsl οχι δεν το επηρεαζει σε κατι.ισα που ειναι και πιο νεο chipset.

 

Μου είπε ο τεχνικός που ήρθε για την ενεργοποίηση ότι γενικά τα τροφοδοτικά των Oxygen έχουν θέμα.

Για τον χαμηλότερο συγχρονισμό το είχα δει και παλιότερα που είχα HOL, όταν έβαλα στη γραμμή μου ένα VDSL Technicolor συγχρόνισε χαμηλότερα.

Γενικά στις γραμμές HOL σε DSLAM Globespan τα TP-Link με chipset Atheros έχω παρατηρήσει ότι κλειδώνουν ψηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α το ίδιο έχουμε από τηλέφωνο πως είσαι γιατί εάν έχεις το vodafone business connect 1 έχεις 2 κανάλια ένα pots ένα voip είναι τα νέα προγράμματα στο γαζί που έβαλα γιατί στο σπίτι είχα στο μαγαζί το μετέφερα και έχω 2 κανάλια ένα pits emq voip

Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα, τόσο σε μένα όσο και στην πεθερά μου που έχει το ίδιο πρόγραμμα.

Η ποιότητα του ήχου είναι υψηλότερη από το POTS της HOL.

Κανάλι φωνής ένα έχω.

Μπορείς να δοκιμάσεις το τηλ απειρίας στην πρίζα με spliter και να μου πεις το αποτέλεσμα

Φίλε γράφε κανονικά.

Τι εννοείς απειρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...