Προς το περιεχόμενο

Vodafone Bussines Connect


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μεινε μεχρι να τελειωσει το πακετο σου και μετα σιγα σιγα δρομο απο voip γιατι σε βαζουν με συγκεκριμενο ρουτερ υποχρεωτικα.απλη tdm τηλεφωνια και εισαι αρχοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σιγουρεψου οτι θα παρεις tdm τηλεφωνια γιατι η hol εδινε και voip σε καποιους.και επισης ζητας και 6 margin profile για να παρεις τα μεγιστα στο ιντερνετ.αυτο το ζητας και τωρα βεβαια εφοσον το ιντερνετ ειναι Hol.μετα μπορει να σε αλλαξουν οριο βεβαια οταν φυγεις απο vodafone οποτε ισως χρειαστει να ξαναζητησεις 6 αρι.θα το δεις αυτο οταν με το καλο γυρισεις Hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανονικα δινει Pots.απλα υπαρχουν και ατομα που εχουν voip απο hol δηλαδη πεφτουν σε οριο που ειναι μονο data και δεν εχει voice card αρα δεν εχει και tdm.δεν ξερω αν το εκανε παλια η Hol και δεν το κανει τωρα ή αν εχει γινει σε συγκεκριμενα αστικα κεντρα.γινοταν πιο πολυ τις παλιες εποχες που εδιναν fritz και ειχε και την τηλεφωνια πανω.δεν μιλαω για περιπτωσεις που καποιος θελει 2 καναλια φωνης σε fxs η 1 bri οποτε παει υποχρεωτικα σε voip στην Hol αλλα για ενα καναλι φωνης που μπορει να ειναι tdm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Εδώ και περίπου 10 μέρες έχω κι εγώ το VBC.

Εντυπώσεις:

Λίγο χαμηλότερος συγχρονισμός στο Oxygen μάλλον λόγω voip ίσως επίσης επειδή είναι VDSL router σε ADSL γραμμή.

Απίστευτα καθαρός ο ήχος της τηλεφωνίας.

Αμέσως μετά την ενεργοποίηση τους κάλεσα και μου γύρισαν τα data σε bridge ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το TP-Link μου για το routing.To Oxygen απλώς συγχρονίζει με το DSLAM και αναλαμβάνει την τηλεφωνία.

Θα αλλάξω το τροφοδοτικό του Oxygen καθώς στην πεθερά μου τα έπαιξε.

Για 17 Ευρώ το μήνα με static ip είναι άπαιχτο!!!

 

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Μιπως μόρια να μου πεις πιο vbc έχεις

Εγώ πάντως όπως θα διάβασες και πιο πάνω έχω αντίλαλο έχω αλλάξει 5 ρουτερ μου βάλανε και 2 κανάλια αλλά ποτέ στρωνει πότε όχι περιμένω μέχρι τον Μάρτιο και μετά θα πάω στην hol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Εδώ και περίπου 10 μέρες έχω κι εγώ το VBC.

Εντυπώσεις:

Λίγο χαμηλότερος συγχρονισμός στο Oxygen μάλλον λόγω voip ίσως επίσης επειδή είναι VDSL router σε ADSL γραμμή.

Απίστευτα καθαρός ο ήχος της τηλεφωνίας.

Αμέσως μετά την ενεργοποίηση τους κάλεσα και μου γύρισαν τα data σε bridge ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το TP-Link μου για το routing.To Oxygen απλώς συγχρονίζει με το DSLAM και αναλαμβάνει την τηλεφωνία.

Θα αλλάξω το τροφοδοτικό του Oxygen καθώς στην πεθερά μου τα έπαιξε.

Για 17 Ευρώ το μήνα με static ip είναι άπαιχτο!!!

 

Αυτά.

καλα οτι χαλασε το τροφοδοτικο στην πεθερα δεν σημαινει οτι θα χαλασει και σε σενα.λιγα τροφοδοτικα εχω δει χαλασμενα γενικα σε gennnet.μια χαρα αφου στο κανουν και bridge.δεν το κανουν ολοι οι παροχοι.ο χαμηλοτερος συγχρονισμος μπορει να ειναι ειτε λογω gennet επειδη γενικα δεν εχει το καλυτερο sync ή επειδη σου εχουν αλλαξει Profile με σκοπο να εχεις πιο σταθερη γραμμη.οτι ειναι και vdsl και το εχεις σε γραμμη adsl οχι δεν το επηρεαζει σε κατι.ισα που ειναι και πιο νεο chipset.

Καλημέρα

Μιπως μόρια να μου πεις πιο vbc έχεις

Εγώ πάντως όπως θα διάβασες και πιο πάνω έχω αντίλαλο έχω αλλάξει 5 ρουτερ μου βάλανε και 2 κανάλια αλλά ποτέ στρωνει πότε όχι περιμένω μέχρι τον Μάρτιο και μετά θα πάω στην hol

δεν εφτιαξε εσενα τωρα με τα καλωδια?η απλα συνεχιζει και το κανει που και που και απλα μειωθηκε το ποσο συχνα το κανει?

Και εμένα το ίδιο αλλά ενοω τι πρόγραμμα έχεις

το προγραμμα δεν εχει σχεση αν αυτο εννοεις με το θεμαπου εχεις.και οι 2 εχετε voip Νουμερο ασχετα με το προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οτι θα φυγεις για να πας σε tdm ειναι αλλο θεμα.απλα δεν παιζει σωστα πλεον που εκανες την αλλαγη?η συνεχιζει και στο κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...