Προς το περιεχόμενο

Vodafone Bussines Connect


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από bill2015,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ειχα και αλλο ζευγαρι διαθεσιμο συνθεσα εκεινο αλλα τα ιδια 

μου αλλαξαν ρουτερ αλλαξα ολα τα καλωδια αλλα συσκευη τηλεφωνου τα ιδια τα ιδια τα ιδια 

Από vodafone τι σου λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν δεν είναι ρούτερ είναι γραμμή.Κι επειδή πέφτει το βράδυ ή κάπου έχει υγρασία ή παρεμβολή.

Πολύ φοβάμαι ότι κι εταιρία να αλλάξεις θα έχεις τα ίδια προβλήματα.

Έχεις δοκιμάσει το βράδυ με άλλο ρούτερ να δεις αν έχεις τουλάχιστον internet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάω cyta αλλα μπορειται να μου πείτε πιο router να πάρω έχει το pirelli μεγάλο μαύρο το abd άσπρο To Thomson σαν το 585 σε πιο μεγάλο και αλλο ένα με άσπρο μαύρο και το ZTE παρόμοιο με της Wind πιο είναι καλύτερο να τους το πω για να μου στείλουν

το thomson θα επαιρνα αλλα φυγε απο voip τηλεφωνια.ουτε σε cyta μπορεις να αλλαξεις ρουτερ.πηγαινε ειτε hol ειτε οτε ειτε forthnet

Ο ΟΤΕ πανάκριβος 50 ευρώ το μήνα λάθος 45

Η hol θέλει 85 ευρώ για μεταφορά ουσιαστικά να μου κάνει την τηλεφωνία pots apo voip για αυτό σκέφτηκα cyta με το ρουτερ είτε το ZTE είτε το tg 782 α και forthemet έχει η ξαδέρφη μου το ίντερνετ μάπα και η τηλεφωνία όταν παίρνει η την παίρνουν τηλ ακούγεται πολύ σιγά

δοκιμασε σε αλλη εταιρεια.πηγαινε πχ forthnet.

β.το thomson συνηθως υπαρχει επιλογη για να ανεβασεις την ακουστικοτητα και στο In και στο Out στην voip τηλεφωνια.

εγω εχω technicolor και υπαρχει τετοια επιλογη.

fxs port gain με επιλογες fxs ingress gain και fxs egress gain.επισης να ειναι σιγουρο οτι το τηλεφωνο ειδικα αμα ειναι ασυρματο ειναι ρυθμισμενο στο max γιατι εχω πετυχει να το εχουν στο πιο χαμηλο.

Εγώ πάντως HOL POTS είχα, αλλά μόλις γύρισα σε Vodafone VBC, κατασκεύασαν καινούργιο βρόχο.

Το ίδιο έκαναν και στην πεθερά μου.

Δεν ξέρω γιατί.

βρισκω και ξερω μονο ενα λογο για να γινει αυτο.για να μην υπαρχει περιπτωση ειδικα οταν ειναι εταιρεια να γινει λαθος στο γυρισμα οποτε και ο πελατης να μεινει χωρις τηλεφωνο και χωρις ιντερνετ.οποτε φτιαχνεις νεο βροχο και αφου παιξει καταργεις τον παλιο.αλλα αυτο μπορεις να το επιλεξεις εσυ πιστευω δεν ειναι υποχρεωτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hol θέλουν 85 ευρώ μεταφορά και forthenet έχει η ξαδέρφη μου πολύ μάπα μου είπε κολλάει όλο το ίντερνετ και το τηλ πολύ σιγά το λέω για cyta γιατί έχει μεταφορά δωρεάν

Α ξέχασα να αναφέρω ότι στο ρουτερ που μπαίνω στην σελίδα του είδα πριν από μια ώρα τα σφάλματα ήταν 0 όλα τώρα όλα είμαι 2000 και το crc 5090

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hol θέλουν 85 ευρώ μεταφορά και forthenet έχει η ξαδέρφη μου πολύ μάπα μου είπε κολλάει όλο το ίντερνετ και το τηλ πολύ σιγά το λέω για cyta γιατί έχει μεταφορά δωρεάν

Α ξέχασα να αναφέρω ότι στο ρουτερ που μπαίνω στην σελίδα του είδα πριν από μια ώρα τα σφάλματα ήταν 0 όλα τώρα όλα είμαι 2000 και το crc 5090

και εγω εχω forthnet 6 χρονια και παιζω μια χαρα:P.και εχω και ενα δευτερο νουμερο voip.εχω κλεισει και 30-40 μερες Online:P

ακομα και στο σταθερο μπορεις να ανεβασεις την ενταση αμα το ζητησεις απο την forthnet.πιο παλια επαιζαν θεματα με ενταση αλλα ειχε διορθωθει.το πιο παλια ηταν πριν 5-6 χρονια.εκτος αν εχει κανα ασυρματο τηλεφωνο και το εχει τερμα χαμηλομενο.ναι το εχω πετυχει και αυτο.δεν ακουω δεν ακουω.μα το εχεις στο 1 απο το 5:P.

δεν υπαρχει γραμμη adsl χωρις errors.

 

ta errors μου μεχρι τωρα

 

FEC Errors (Up/Down): 1.557 / 178.833 spacer.gif CRC Errors (Up/Down): 85 / 4.912 spacer.gif HEC Errors (Up/Down):

125 / 56.571

αυτο δεν σημαινει οτι ειναι προβλημα.αν εχεις θεμα θα βλεπες πχ τα fec να ανεβαινουν κατα χιλιαδες ανα second

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα τι δω για forthemet είμαι καλή αλλά 35 μεταφορά ενώ η cyta τσάμπα αλλιώς γιατί να μην πάω
Αν και στην forthemet Ερμού το 2010 μέχρι το 2013 αλλά το τελευταίο χρόνο που έκανα ανανέωση συμβολαίου από 39 με νοβά πήγε στα 50 τους πήρα τηλ να το μεθόδου δεν γίνεται μου είπαν δεν μπορούμε και εγώ έφυγα

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...