Προς το περιεχόμενο

Windows 10: Διαθέσιμα για κατέβασμα από σήμερα και σε ISO μορφή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εξηγείς λιγο καλύτερα αυτο;Εγω δηλαδή που τα περνάω σε ISO στο δίσκο τωρα,αν βαλω το γνήσιο key των 8 pro που είχα αγοράσει τρώω πόρτα;

Ναι, δεν δέχεται κλειδιά προηγούμενων εκδόσεων. Μόνο update μπορείς να κάνεις την πρώτη φορά σε εγκατεστημένα Windows 7 ή 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το wndows 10 εικονίδιο εξαφανίστηκε και σε εσάς;

μέτα από ένα restart σήμερα χωρίς να έχω κάνει το upgrade ή να έχει εμφανιστεί κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κανω update την εγκατασταση με 8 που εχω χρησιμοποιωντας το tool

 

Μου λεει οτι επελεξα να τα εγκαταστησω σε αλλη γλωσσα απο αυτη που ειναι η εγκατασταση και γι αυτο δεν μπορει να μου κανει πληρη αναβαθμιση αλλα ουσιαστικα νεα εγκατασταση.

 

Φυσικα δεν επελεξα ποτε αλλη γλωσσα, απλα μονο του το tool υπεθεσε οτι θελω ελληνικη εκδοση ενω εχω εγκατεστημενη αγγλικη...

 

Θελω να δοκιμασω με κανονικο iso μαλλον που εφτιαξα αν μπορω απο εκει να κανω αναβαθμιση (οχι νεα εγκατασταση, αυτο οπως φαινεται δεν πιανει)

 

Ομως αν παει κατι στραβα την πατησα. Ισως ειναι πιο ασφαλες να περιμενω μεσω του κλασικου windows update και ας αργησει λιγο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τωρα αληθεια δεν μπορω να κανω clean install χωρις να κανω upgrade πρωτα στα υπαρχουσα windows 7? και απο τη στιγμη που δεν εχω χωρο στο δισκο να χωρεσω ενα Upgrade θα πρεπει να κανω Install ξανα τα windows 7 σε καποιο αλλο δισκο που θα εχει χωρο να χωρεσει και τα windows 10 upgrade? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν δέχεται κλειδιά προηγούμενων εκδόσεων. Μόνο update μπορείς να κάνεις την πρώτη φορά σε εγκατεστημένα Windows 7 ή 8.1.

συνεπώς αν κατάλαβα καλά και σε καινούργιους δίσκους πρέπει πρώτα να περάσουμε τα 7 ή τα 8 και μετά θα γίνει η αναβάθμιση ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω το λάπτοπ το οποίο πίσω έχει το product key. Κατεβάζω τώρα το .iso για να κάνω install κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον σε άλλο υπολογιστή (clean install). 

 

Θα δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεπώς αν κατάλαβα καλά και σε καινούργιους δίσκους πρέπει πρώτα να περάσουμε τα 7 ή τα 8 και μετά θα γίνει η αναβάθμιση ...

 

Οχι την πρωτη φορα μονο για να κανει την αντιστοιχηση των κλειδιων με το Hardware στους servers της MS

 

Μετα κανονικα clean install σε αλλο δισκο, αλλα στο ιδιο μηχανημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλα το ISO το κατεβάζω τσάμπα τωρα;και αν κάνω απο πάνω αναβάθμιση μετά πρεπει να ξανα κατεβάσω το ISO και έπειτα θα ισχύει το κλειδί των 8 μου;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οχι την πρωτη φορα μονο για να κανει την αντιστοιχηση των κλειδιων με το Hardware στους servers της MS

 

Μετα κανονικα clean install σε αλλο δισκο, αλλα στο ιδιο μηχανημα

μεγάλη μλκια αυτό με το hardware, αναγκάζει τον άλλο να περάσει win7/8 στο άλλο μηχάνημα, από το να κάνει upgrade το παλιό (και format, δεν λέω να έχω το ίδιο key σε 2 pc/laptop) και μετά clean install στο new...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κατάλαβα ότι λόγω θείου περιμένω αν μη τι άλλο τίμιο κάποιοι έχουν πληρώσει αν και καλό θα ήταν να μας πει κάποιος τι γίνεται να γίνουμε και εμείς τίμιοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...