Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ όσες φορές δοκίμασα με την μέθοδο,στο τέλος μου ζητά να κάνω 2ο λογαριασμό στο paypal κι αυτό γιατί αν δεν δημιουργήσω 2ο δεν μου κοτρινίζει το pay now. Σημειοτέον οτι έχω κάνει remove την προπληρωμένη απο τον κανονικό μου λογαριασμό στο paypal αφού όταν πήγαινα απο το άλλο mail να στείλω τα λεφτά μου έλεγε πως η κάρτα ήδη χρησιμοποιείται σε λογαριασμό. Επίσης συμπληρώνω κανονικά τα στοιχεία που ζητά πάνω πάνω για το billing address αλλά με τίποτα δεν μου βγάζει/κιτρινίζει το pay now. Τι σκ@τ@ γίνεται ρε παίδες; έχω δοκιμάσει και απο κινητό και απο 2 διαφορετικά λάπτοπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στο Minideal.net μου ζητάει 150 ευρώ και όταν πάω να πληρώσω βαράει 156 ευρώ λόγω rate , 

 

(Μάλλον υπολογίζει και το paypal fee που δεν πληρώνει ο κινέζος).

 

Δεν είναι fee, είναι η διαφoρετική ισοτιμία ευρώ-δολαρίου που χρησιμοποιεί το Paypal σε σχέση με τα κινέζικα sites.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους,

 

Μια ερώτηση ρε παιδιά,

 

Μόλις έκανα την παραπάνω μέθοδο και για ποσό 240 ευρώ (χρεωστική κάρτα ALPHA BANK) η PAYPAL με χρέωσε

Fee amount:

-€8.51 EUR
με αποτέλεσμα να μπουν στο λογαριασμό μου €231.49 EUR καθαρά.
Είναι φυσιολογικό αυτό, να κρατάνε δηλαδή τόσα χρήματα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όσες φορές δοκίμασα με την μέθοδο,στο τέλος μου ζητά να κάνω 2ο λογαριασμό στο paypal κι αυτό γιατί αν δεν δημιουργήσω 2ο δεν μου κοτρινίζει το pay now. Σημειοτέον οτι έχω κάνει remove την προπληρωμένη απο τον κανονικό μου λογαριασμό στο paypal αφού όταν πήγαινα απο το άλλο mail να στείλω τα λεφτά μου έλεγε πως η κάρτα ήδη χρησιμοποιείται σε λογαριασμό. Επίσης συμπληρώνω κανονικά τα στοιχεία που ζητά πάνω πάνω για το billing address αλλά με τίποτα δεν μου βγάζει/κιτρινίζει το pay now. Τι σκ@τ@ γίνεται ρε παίδες; έχω δοκιμάσει και απο κινητό και απο 2 διαφορετικά λάπτοπ...

Εγω πρωτα εκανα λογαριασμο και μετα  εκανα login σαν debit cart. Το paynow κιτρινιζει το παταω και μου λει οτι δεν μπορει να γινει πληρωμη απο καρτα που εχει λογαριασμο account sto paypall. Τζιφος δηλαδη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εγώ σήμερα έκανα την όλη διαδικασία αφού πρώτα είχα τα ίδια θέματα με εσάς φίλοι μου (μου ζητούσε δεύτερο λογαριασμό κλπ), διαπίστωσα ότι:

 

-Η κάρτα που θα χρησιμοποιήσετε να μην έχει δηλωθεί ως κύρια κάρτα στην PayPal (να μην έχει γίνει δηλαδή verified της κάρτας από την PayPal).

-Χρησιμοποιήστε άλλο browser για να κάνετε τη συναλλαγή από αυτό που συνήθως εισέρχεστε στην PayPal και αυτό γιατί π.χ o Internet Explorer κρατά το λεγόμενο cache για να επιταχύνει την εμφάνιση των sites που έχουμε επισκεφθεί στο παρελθόν.

-Επιλέξτε Goods και ΟΧΙ Services.

 

Χρησιμοποίησα τις ίδιες κάρτες, τις οποίες είχε κάνει decline  η PayPal, πριν χρησιμοποιήσω τη μέθοδο που περιγράφει ο δημιουργός του παρόντος νήματος "olympara" και όλα έγιναν κανονικά (εκτός από τη μεγάλη προμήθεια της PayPal την οποία ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου μια απορια γιατι δεν εχω καταφερει να την αποσαφηνισω ακομη.

 

Αν προσπαθησω να κανω την μεθοδο με το request (με εναν λογαριασμο) και αυτος ο λογαριασμος δεν υπαρχει, (ανοιχτει τωρα) αν μπουν χρηματα στο balance θα δεσμευτουν για 21 ημερες ή οχι. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου μια απορια γιατι δεν εχω καταφερει να την αποσαφηνισω ακομη.

 

Αν προσπαθησω να κανω την μεθοδο με το request (με εναν λογαριασμο) και αυτος ο λογαριασμος δεν υπαρχει, (ανοιχτει τωρα) αν μπουν χρηματα στο balance θα δεσμευτουν για 21 ημερες ή οχι. ?

 

δεν βρίσκω γιατί να δεσμευτούν

θα τα έχεις στο balance σου για ξόδεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια εγω εχω προπληρωμενη πειραιως mastercard αν το κανω το κολπακι θα πιασει???εχει δοκιμασει κανεις με αυτην την καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φίλε που είμαι πανάρχαιος στο paypal 21 μέρες μου λέει. Κάκος που δεν το έγραψαν στο αρχικό

Τελικά μου τα έβαλε μετά από μια βδομάδα. Παλιός εννοώ να έχεις παρε-δωσε σαν πωλητής και καλά, αλλιώς στα κρατάει έως 21 μέρες. Με το κόλπο send money to friends ξέρουμε αν μπαίνουν άμεσα; Μάλλον όχι ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...