Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε διάβασε καλύτερα ποιανού είναι το IBAN, πριν αρχίσεις τις άστοχες κατηγορίες...

 

Ούτε Γερμανός είμαι, ούτε δουλεύω στην PayPal.


παιδιά το iban του paypal είναι ατομικό,

τώρα αν ο φίλος έστειλε χρήματα σε εσένα, το paypal θα δει οτι έρχονται άπο άλλο όνομα και το πιθανότερο είναι να επιστρέψει το χρηματικό ποσό στο τραπεζικό λογαριασμό. καλό θα είναι να ακυρώσει την συναλλαγή ο φίλος προ του φύγει από την ελληνική τράπεζα.

 

Θες να πεις ότι έχουν ξεχωριστό λογαριασμό τραπέζης για κάθε πελάτη στο PayPal; Δεν ακούγεται λογικό αυτό. Μιλάμε για εκατομμύρια κόσμου. Εξάλλου λέει ότι ο διαχωρισμός γίνεται με βάση το ονοματεπώνυμο, όχι με βάση το IBAN.

 

Anyway, όποιος θέλει ας πάει στην σελίδα του PayPal να δει τι IBAN βγάζει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε διάβασε καλύτερα ποιανού είναι το IBAN, πριν αρχίσεις τις άστοχες κατηγορίες...

 

Ούτε Γερμανός είμαι, ούτε δουλεύω στην PayPal.

 

 

Θες να πεις ότι έχουν ξεχωριστό λογαριασμό τραπέζης για κάθε πελάτη στο PayPal; Δεν ακούγεται λογικό αυτό. Μιλάμε για εκατομμύρια κόσμου.

 

Anyway, όποιος θέλει ας πάει στην σελίδα του PayPal να δει τι IBAN βγάζει εκεί.

Σαφώς και τα Ιβάν είναι ατομικά και σαφώς υπάρχουν εκατομύρια

 

Αν δεν ήταν ατομικά που θα έστελνες τα χρήματα του εμβάσματος στον Κουβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και τα Ιβάν είναι ατομικά και σαφώς υπάρχουν εκατομύρια

 

Αν δεν ήταν ατομικά που θα έστελνε τα χρήματα του εμβάσματα στον Κουβά

 

Όταν στέλνεις χρήματα σε εταιρικό λογαριασμό βλέπουν ποιός τα έστειλε (με ονοματεπώνυμο ή σχόλιο) και βάση αυτού γίνεται ο διαχωρισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να μου δώσεις κάτι, γιατί μπαίνω μόνος μου και το βλέπω στην σελίδα. Γι' αυτό έβαλα και link από το PayPal αν είδες.

 

Τις εξυπνάδες θα τις κόψεις επιτέλους; Δεν βλέπω να απαντάς σε αυτά που γράφω, παρά μόνο γενικότητες.

 

Το λέω μια τελευταία φορά και τέλος: όταν στέλνεις λεφτά σε εταιρικό λογαριασμό να πληρώσεις κάτι, δεν σου ανοίγει νέο λογαριασμό η επιχείρηση. Σου λένε γράφτε μας στα σχόλια ποιός είστε ή κοιτάνε από που ήρθε το έμβασμα (ονοματεπώνυμο δικαιούχου).

 

ΥΓ: Ξαναμπήκα στο PayPal και πουθενά δεν λέει για "personalized bank account" ή κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα μια καρτα στο paypal χρεωστικη στο paypal την οποια την εβγαλα και και μετα πηγα να κανω την διαδικασια που αναφερετε στο πρωτο post.

Δεν μπορεσα να την κανω κι επειδη το εψαξα λιγο το θεμα βρηκα οτι για καρτα που ηταν στον λογαριασμο σου δεν μπορεις να κανεις money request.

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει κανενας τροπος να βρεθει μια λυση?

Υπαρχει περιπτωση να μπορεσω να κανω κατι στο συγκεκριμενο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η χρεωση απο οτι διαβαζω στην Εθνικη Τραπεζα πχ ειναι 1 ευρω για εμβασματα εξωτερικου μεχρι 12.500 ευρω. Οποτε 1 ευρω δεν πρεπει να παρει? Και θα παρει το paypal πχ καθαρα τα ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και τα Ιβάν είναι ατομικά και σαφώς υπάρχουν εκατομύρια

 

Αν δεν ήταν ατομικά που θα έστελνες τα χρήματα του εμβάσματος στον Κουβά

ποιο πιθανο ειναι να υπαρχει απλα ενας λογαριασμος οψεως οπου πεφτουν ολα τα χρηματα ή ανα χωρα ή ανα εκδοτη(visa,mastercard,am express).

Και μπορει να γινει αυτοματα η συμφωνια απο το συστημα τους.

 

Ο λογος που ειναι ποιο πιθανο ειναι στο οτι ετσι μαζευεται ενας μεγαλος ογκος ρευστου ο οποιος μπορει να εκμεταλλευτει απο το paypal ωστε να βγαζουν εσοδα απο τοκους (χρηματων που δεν τους ανοικουν)

Ρε παιδια η χρεωση απο οτι διαβαζω στην Εθνικη Τραπεζα πχ ειναι 1 ευρω για εμβασματα εξωτερικου μεχρι 12.500 ευρω. Οποτε 1 ευρω δεν πρεπει να παρει? Και θα παρει το paypal πχ καθαρα τα ευρω.

1 ευρω χρεωνει η εθνικη,η προμηθεια του paypal ειναι διαφορετικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Μου είχε κόψει και είχα βάλει τον τραπεζικό μου λογαριασμό στο PayPal πολύ πριν επιβληθούν τα CC. Βασική προϋπόθεση αυτό, αλλιώς δεν δέχεται έμβασμα το PayPal.

Δεν ισχύει επ' ουδενί αυτό που λες. 

Τραπεζικό λογαριασμό μπορείς να συνδέσεις και τώρα (όπως έκανα εγώ) και φυσικά έστειλα και έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ποιο πιθανο ειναι να υπαρχει απλα ενας λογαριασμος οψεως οπου πεφτουν ολα τα χρηματα ή ανα χωρα ή ανα εκδοτη(visa,mastercard,am express).

Και μπορει να γινει αυτοματα η συμφωνια απο το συστημα τους.

 

Ο λογος που ειναι ποιο πιθανο ειναι στο οτι ετσι μαζευεται ενας μεγαλος ογκος ρευστου ο οποιος μπορει να εκμεταλλευτει απο το paypal ωστε να βγαζουν εσοδα απο τοκους (χρηματων που δεν τους ανοικουν)

 

Επιτέλους λίγη (κοινή) λογική. :)

 

 

Δεν ισχύει επ' ουδενί αυτό που λες. 

Τραπεζικό λογαριασμό μπορείς να συνδέσεις και τώρα (όπως έκανα εγώ) και φυσικά έστειλα και έμβασμα.

 

 

Τι δεν ισχύει; Δες πόσοι έχουν πρόβλημα να βάλουν τραπεζικό λογαριασμό στο PayPal...

 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-503?do=findComment&comment=54366258

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω τι κανετε εσεις αλλα εγω εστειλα απο τον λογαριασμο μου τις Εθνικης στο Paypal με το IBAN που δινει και μου κρατησε η Εθνικη μονο 1 ευρω σαν εξοδα αποστολης. Τα 100 ευρω ηρθαν ατοφια στο λογαριασμο μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Επιτέλους λίγη (κοινή) λογική. :)

 

 
 

 

Τι δεν ισχύει; Δες πόσοι έχουν πρόβλημα να βάλουν τραπεζικό λογαριασμό στο PayPal...

 

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-503?do=findComment&comment=54366258

 

παιδιά πάντως εγώ σήμερα επικοινώνησα με το paypal και μου συνέδεσαν το λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως πηγες να τραβηξεις όλο το ποσο; αφησε 1-2 ευρω αερα μεσα καλύτερα...

 

Προσπαθησα και εγω με αυτο τον τροπο στην καρτα εχω 29€ και ζηταγα 25€ αλλα δεν με αφηνει να τα τραβηξω.Με χρεωστικη πειραιως ολα αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω τι κανετε εσεις αλλα εγω εστειλα απο τον λογαριασμο μου τις Εθνικης στο Paypal με το IBAN που δινει και μου κρατησε η Εθνικη μονο 1 ευρω σαν εξοδα αποστολης. Τα 100 ευρω ηρθαν ατοφια στο λογαριασμο μου!

Εσυ εκανες topup, αλλον τροπο, οχι request money.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...