Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκανα αλλα και παλι δεν αλλαξε τιποτα.

Αυτα τα 50 ευρο τι εχουν γινει τωρα??

Δεν χάνονται τόσο εύκολα τα λεφτά! Μήπως κάτι δεν έκανες σωστά και δεν το παρατήρησες λόγω κεκτημένης ταχύτητας;

Μήπως δεν πλήρωσες και νομίζεις ότι έχεις πληρώσει;

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις την τράπεζα τηλ ώστε να μάθεις αν δεσμεύτηκαν τα χρήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις οταν συμπληρωσα τα στοιχεια που ζηταει την καρτα και τα λοιπα ενω τα ειχα συμπληρωσει ολα αφησα την σελιδα για κανα 20λεπτο για μια δουλεια,μετα που πηγα και πατησα "review and continue" μου εβγαλε ενα error επειδη ειχα αφησει την σελιδα πολυ ωρα.Λες να υπηρξε προβλημα με αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις οταν συμπληρωσα τα στοιχεια που ζηταει την καρτα και τα λοιπα ενω τα ειχα συμπληρωσει ολα αφησα την σελιδα για κανα 20λεπτο για μια δουλεια,μετα που πηγα και πατησα "review and continue" μου εβγαλε ενα error επειδη ειχα αφησει την σελιδα πολυ ωρα.Λες να υπηρξε προβλημα με αυτο??

thano δεν μπορώ να γνωρίζω τι έγινε ακριβώς, υποθέτω ότι η συναλλαγή δεν έγινε. Πάρε τηλ να δεις, για να σου φύγει και η ανησυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές το έκανα και πάλι και δούλεψε.

Το κόλπο το είδα κάπου στο διαδίκτυο και είπα να το δοκιμάσω. Λειτούργησε θαυμάσια.

Το λέω σε μια φίλη τραπεζικό και μου λέει

- "Μη το διαδίδεις και πολύ"

- "Τι λες καλέ, της λέω άσε να μάθει ο κόσμος ότι δεν μπορούν τα λαμόγια να μας κάνουν ότι θέλουν".

- "Κάνε ότι νομίζεις αλλά δεν είναι και πολύ νόμιμο".

- "Σοβαρά, λέω, που το γράφει ότι είναι παράνομο; Οι ενέργειες που κάνω είναι εμφανέστατες και διαθέσιμες δημόσια".

- "Ναι αλλά δεν το ξέρουν πολλοί".

- "Ευκαιρία να το μάθουν", της λέω.

Δείτε το σχετικό ποστ

http://www.insomnia.gr/topic/574635-capital-controls-paypal-ebay-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D/page-522?do=findComment&comment=54379077

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

εχω κανει και εγω μετα απο τις οδηγιες που δινονται στο φορουμ καποιες αγορες οι οποιες ολοκληρωθηκαν με επιτυχια μεσω Paypal.  

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι, εαν εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα με τις πιστωτικες καρτες ή λογαριασμους τραπεζων εφοσον παρακαμπτουμε τα capital controls κανοντας αγορες μεσω ιντερνετ μεγαλυτερες απο το ποσο των 420 ευρω που ολοι μας, οι κοινοι θνητοι τουλαχιστον, εχουμε ως οριο εβδομαδιαιως.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

εχω κανει και εγω μετα απο τις οδηγιες που δινονται στο φορουμ καποιες αγορες οι οποιες ολοκληρωθηκαν με επιτυχια μεσω Paypal.  

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι, εαν εχει παρουσιαστει καποιο προβλημα με τις πιστωτικες καρτες ή λογαριασμους τραπεζων εφοσον παρακαμπτουμε τα capital controls κανοντας αγορες μεσω ιντερνετ μεγαλυτερες απο το ποσο των 420 ευρω που ολοι μας, οι κοινοι θνητοι τουλαχιστον, εχουμε ως οριο εβδομαδιαιως.

 

Ευχαριστω.

Ουδεμια σχεση οι αγορες και το ποσον που κάνεις αναλυψη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, 
Ακολουθησα ολα τα βηματα και ήταν επιτυχη. Ωστοσο τα χρηματα χρεώθηκαν ως pending balance και οταν μπαινω για να παραγγείλω απο ebay μεσω paypal μου ζηταει να συνδεσω στο paypal μια χρεωστικη/πιστωτικη καρτα. Τι να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, 

Ακολουθησα ολα τα βηματα και ήταν επιτυχη. Ωστοσο τα χρηματα χρεώθηκαν ως pending balance και οταν μπαινω για να παραγγείλω απο ebay μεσω paypal μου ζηταει να συνδεσω στο paypal μια χρεωστικη/πιστωτικη καρτα. Τι να κανω;

Περιμένεις να ελευθερωθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια Γεια σας 

μολις γραφτηκα κι εγω 

Ολα καλα μεχρι το email  απο εκει και περα μου λεει 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-****, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Τι μπορω να κανω τωρα? Τα χρηματα ειναι στο αλλο email στο οποιο δεν εχω paypal  αφου δεν ηταν επιτυχεις το trick τωρα τι κανω με τα χρηματα ?γινετε να τα στειλω παλι πισω στον λογαριασμο μου?Δεν θελω να μεινουν στο email το οποιο δεν εχω paypal 

Mηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια Γεια σας 

μολις γραφτηκα κι εγω 

Ολα καλα μεχρι το email  απο εκει και περα μου λεει 

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card MasterCard x-****, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment.

 

Τι μπορω να κανω τωρα? Τα χρηματα ειναι στο αλλο email στο οποιο δεν εχω paypal  αφου δεν ηταν επιτυχεις το trick τωρα τι κανω με τα χρηματα ?γινετε να τα στειλω παλι πισω στον λογαριασμο μου?Δεν θελω να μεινουν στο email το οποιο δεν εχω paypal 

Mηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

Τα χρήματα δεν πάνε σε κανένα email. Εφόσον δεν πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή παραμένουν στην κάρτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα δεν πάνε σε κανένα email. Εφόσον δεν πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή παραμένουν στην κάρτα!

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση  :D

Με  την καρτα ομως τι γινετε?Δεν θα ξανα μπορεσω να κανω συναλλαγη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε επιτρεπτή συναλλαγή. Για ποιο λόγο φοβάσαι;  

Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτα φοβηθηκα μηπως χαθουν τα χρηματα .

Πραγματικα σε ευχαριστω παρα πολυ  για την αμεση απαντηση ,με καθησυχασες

Υπαρχει περιπτωση εαν ξαναπροσπαθησω να το κανω μεσω αλλου email αλλα με την ιδια καρτα να τα καταφερω ή παει αυτο ηταν ?

Γιατι πρεπει να κανω καποιες αγορες απο το ebay και τωρα δεν ξερω τι να κανω :(

 

Μήπως γνωριζεις αν καποιος γινει πελατης ξενης τραπεζας και αποκτησει καρτα τις τραπεζας αυτης ,μπορει να κανει αγορες μεσω ιντερνετ ή παλι θα εχει capital control?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...