Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα να αγοράσεις κάτι με αυτά όταν χρειαστεί. 4€ θα σου κρατήσει η ΕΤΕ. Δεν συμφέρει.

πρεπει να βρω κατι ναγορασω κοντα στα 15ευρω...να μεινουν λιγοτερα απο 4 ευρω γιατι αυτα θα πανε χαμενα.παντως λεω θεματα που δημιουργουνται ελεω capital controls...και χανουμε χρηματα με προμηθειες και μπορει να μεινει ανα μικρο ποσο μεσα αχρηστο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεν εχω συνδεσει λογαριασμο.ειχα κανει τραμπα απο ενα paypal στο αλλο λογω των capital.εχουν μεινει κανα 15αρι ευρω.καλυτερα να τα στειλω εθνικη τραπεζα οσον αφορα το θεμα προμηθειας;

 

 

Για να μην μπερδεύεσαι, παραθέτω απόσπασμα του τελευταίου (21/6/2016) Τιμολογίου Εργασιών της ΕΤΕ στο οποίο φαίνεται ότι δεν χρεώνει προμήθεια για εισερχόμενα εμβάσματα αξίας έως 15€.

post-175541-0-57051100-1469185890_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην μπερδεύεσαι, παραθέτω απόσπασμα του τελευταίου (21/6/2016) Τιμολογίου Εργασιών της ΕΤΕ στο οποίο φαίνεται ότι δεν χρεώνει προμήθεια για εισερχόμενα εμβάσματα αξίας έως 15€.

ευχαριστω πολυ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα έχω ανοιξει  ένα λογαριασμό paypal έλαβα το iban  και την κάρτα όλα οκ εκείνο που μου έκανε εντύπωσή είναι οτι δεν με χρέωσε 1,50 όπως γίνεται συνήθως όταν κάνεις link την κάρτα βεβαια η καρτα χρεωστική απο εθνική δεν ειχε χρηματα μεσα 

θα εχω καποιο προβλημα η αφου την δέχτηκε ολα οκ?

Επεξ/σία από metallica123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα έχω ανοιξει  ένα λογαριασμό paypal έλαβα το iban  και την κάρτα όλα οκ εκείνο που μου έκανε εντύπωσή είναι οτι δεν με χρέωσε 1,50 όπως γίνεται συνήθως όταν κάνεις link την κάρτα βεβαια η καρτα χρεωστική απο εθνική δεν ειχε χρηματα μεσα 

θα εχω καποιο προβλημα η αφου την δέχτηκε ολα οκ?

Δεν είναι όλα οκ. Αφού δεν είχε λεφτά ο λογαριασμός, δεν έγινε verify η κάρτα σου παρά μόνο link. Πρέπει να βάλεις λεφτά και να κάνεις και το verify.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξερεις αγγλικα διαβασε εδω....εχει απαντηθει απειρες φορες αυτο που ρωτας

 

https://www.paypal-community.com/t5/About-Products/How-do-you-confirm-your-debit-card/td-p/830430

δεν το ειχα προσέξει ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι εχει αλλαξει το PayPal απο τοτε που γραφτικε  αυτο το post.

 

Δεν γινεται πια να βαλεις χρηματα ετσι, επισης ξερει κανεις εαν γινεται να βαλεις χρηματα εαν δεν εχεις καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι σιγουρος οτι εχει αλλαξει το PayPal απο τοτε που γραφτικε  αυτο το post.

 

Δεν γινεται πια να βαλεις χρηματα ετσι, επισης ξερει κανεις εαν γινεται να βαλεις χρηματα εαν δεν εχεις καρτα?

Αυτος ειναι ενας πολυ συνηθισμένος τρόπος πληρωμής που ισχύει εδω και 10ετιες και δεν εχει αλλάξει τίποτα το παυπαλ, αλλού είναι το πρόβλημα

 

Να βάλεις χρήματα στο ππ αν δεν εχεις κάρτα, ναι μπορεις, συνδέεις ενα τραπεζικό λογαριασμό(ΙΒΑΝ) και μετα κάνεις έμβασμα, τωρα για να τον συνδέσεις πρεπει να πάρεις τηλέφωνο το παυπαλ να στο συνδέσουν αυτοι (και αυτό λόγο capital control)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα Νικο απο Καλληθεα (και εγω απο Καλληθεα ειμαι) ;-)

Εβαλα το ΙΒΑΝ μου στο PayPal αλλα δεν εχει επιλογη να βαλω χρηματα μεσω αυτου, αρα καλω εγω την PayPal για να γινει αυτο?

Εχουν γραφεια στην Ελλαδα?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IBAN μπορείς να βάλεις απο μονος σου για να συνδέσεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό αλλα δεν μπορείς να βάλεις funds έτσι.

ΥΓ

Ελληνικα δεν είναι η πρώτη μου Γλώσσα, Καλλιθεα*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα παιδια.. ενα μικρο update... μολις εκανα αγορα απο ebay... gearbest kai dx   με paypal και prepaid τις eurobank χωρις να κανο το κολπακι με request money apo to paypal... πηγα στι τραπεζα ... εβαλα χρηματα στι καρτα και εγεινε... ετυχε σε κανεναν το ιδιο....????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε μήνυμα η Eurobank πως οι κάρτες της απο την περασμένη εβδομάδα μπορούν να χρησιμοποιούνται για αγορές σε e shops εξωτερικού, οπότε προφανώς για αυτό μπορείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...