Προς το περιεχόμενο

Αγορές με Paypal - ebay - Μέθοδος "Request Money"


olympara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 647
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πληροφοριακά έχω κάνει άλλα δυο request money εντός των τελευταίων 30 ημερών (κάπου 100 ευρώ έκαστο) και δούλεψαν μια χαρά. Με debit της Eurobank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφοριακά έχω κάνει άλλα δυο request money εντός των τελευταίων 30 ημερών (κάπου 100 ευρώ έκαστο) και δούλεψαν μια χαρά. Με debit της Eurobank.

 

Κοντά ένα 10αρικάκι προμήθεια στο Paypal δηλαδή μέσα σε ένα μήνα. Μια χαρά... Δεν το έχεις σκεφτεί τουλάχιστον να συνδέσεις λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και πρωταρης στο paypal θα ηθελα να μου πειτε γιατι να κανω ολη την παραπανω διαδικασια μια και προχθες εκενα την 1η μου αγορα μεσω paypal με μια χρεωστικη εθνικης Τι αθα κερδισω με την μεθοδο balance που περιγραφετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μια και πρωταρης στο paypal θα ηθελα να μου πειτε γιατι να κανω ολη την παραπανω διαδικασια μια και προχθες εκενα την 1η μου αγορα μεσω paypal με μια χρεωστικη εθνικης Τι αθα κερδισω με την μεθοδο balance που περιγραφετε;

Στις περισσότερες αγορές στο εξωτερικό, δεν περνάνε οι συναλλαγές μέσω paypal με ελληνικές κάρτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντά ένα 10αρικάκι προμήθεια στο Paypal δηλαδή μέσα σε ένα μήνα. Μια χαρά... Δεν το έχεις σκεφτεί τουλάχιστον να συνδέσεις λογαριασμό;

 

Μάλλον γύρω στα 7,5 ευρώ για μεταφορά διακοσίων. Δεδομένου ότι είναι μια μέθοδος που πλέον δεν χρησιμοποιώ συχνά (από αρχής capital controls πρέπει να έχω κάνει 3-4 τέτοια transfers το πολύ), δεν θέλω να μπω στον κόπο να συνδέσω λογαριασμό IBAN. Τουλάχιστον όχι άμεσα, ίσως το κάνω στο μέλλον αν χρειαστεί ξανά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας. ξέρει κανείς σίγουρα αν δουλευει με prepaid eurobank το request?? Δεν έχω τώρα κάρτα και σκεφτομαι να βγάλω μία αλλα μην την βγάλω και τζάπα. χρεωστικες κτλ δεν θελω να βγάλω. Το εχει δοκιμάσει κανείς με prepaid eurobank? ευχαριστω εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλημέρα σας. ξέρει κανείς σίγουρα αν δουλευει με prepaid eurobank το request?? Δεν έχω τώρα κάρτα και σκεφτομαι να βγάλω μία αλλα μην την βγάλω και τζάπα. χρεωστικες κτλ δεν θελω να βγάλω. Το εχει δοκιμάσει κανείς με prepaid eurobank? ευχαριστω εκ των προτέρων!

Δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει με καμιά κάρτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας. ξέρει κανείς σίγουρα αν δουλευει με prepaid eurobank το request?? Δεν έχω τώρα κάρτα και σκεφτομαι να βγάλω μία αλλα μην την βγάλω και τζάπα. χρεωστικες κτλ δεν θελω να βγάλω. Το εχει δοκιμάσει κανείς με prepaid eurobank? ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

Δεν κοστίζει τίποτα η κάρτα για να τη βγάλεις και να δοκιμάσεις (πέρα από την προμήθεια για τη φόρτιση). Βγαίνει σε 3 λεπτά από το e-banking (η virtual). Δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει πλέον όμως με οποιαδήποτε κάρτα όπως σου είπε και η basketballfan. Χρεωστική να δοκιμάσεις δεν έχεις; Χρεωστικές είναι όλες οι κάρτες που τραβάς λεφτά από τον λογαριασμό σου στο ΑΤΜ, δεν είναι κάτι εξεζητημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μου στις αγορές μου στο ebay.

Δεν είμαι εξοικειωμένος με την όλη φάση "αγορές από το internet".

Προχθές έκανα μια αγορά και όλα πήγαν ΟΚ. Στη συνέχεια προσπάθησα να κάνω μια δεύτερη αγορά και όταν έφτασα στο κομμάτι της πληρωμής μου εμφάνισε το μήνυμα "We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card Visa x-5003".

Το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε σε όλους τους προμηθευτές που προσπάθησα να κάνω την αγορά. 

Το περίεργο είναι οτι χθες κατάφερα και έκανα κάποια άλλη αγορά στο ebay αλλά πάλι όταν προσπάθησα να αγοράσω κάτι άλλο μου εμφάνισε το εν λόγο μήνυμα.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή το ποσό είναι πάρα πολύ μικρό (περίπου 1,50€);

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω κάποιο πρόβλημα με την κάρτα μου στις αγορές μου στο ebay.

Δεν είμαι εξοικειωμένος με την όλη φάση "αγορές από το internet".

Προχθές έκανα μια αγορά και όλα πήγαν ΟΚ. Στη συνέχεια προσπάθησα να κάνω μια δεύτερη αγορά και όταν έφτασα στο κομμάτι της πληρωμής μου εμφάνισε το μήνυμα "We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card Visa x-5003".

Το μήνυμα αυτό μου το έβγαζε σε όλους τους προμηθευτές που προσπάθησα να κάνω την αγορά. 

Το περίεργο είναι οτι χθες κατάφερα και έκανα κάποια άλλη αγορά στο ebay αλλά πάλι όταν προσπάθησα να αγοράσω κάτι άλλο μου εμφάνισε το εν λόγο μήνυμα.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα επειδή το ποσό είναι πάρα πολύ μικρό (περίπου 1,50€);

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Capital controls από τον Ιούλιο του 2015.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Capital controls από τον Ιούλιο του 2015.

Δεκτό.

Αλλά πως έκανα δυο πετυχημένες αγορές εν το μεταξύ;

Όλα τα προϊόντα που αγόρασα ή ήθελα να αγοράσω, ήταν κινεζιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεκτό.

Αλλά πως έκανα δυο πετυχημένες αγορές εν το μεταξύ;

Όλα τα προϊόντα που αγόρασα ή ήθελα να αγοράσω, ήταν κινεζιές.

Είναι τυχαίο σε ποιους πωλητές περνάει στο ebay. Έχει ειπωθεί άπειρες φορές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τυχαίο σε ποιους πωλητές περνάει στο ebay. Έχει ειπωθεί άπειρες φορές.

Οκ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τον χρόνο σου.

Μια τελευταια ερώτηση. Έβαλα λεφτά στο balance του λογαριασμού μου στο paypal.

Θα μπορέσω να κάνω την αγορά που θέλω ή υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα;

Οκ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τον χρόνο σου.

Μια τελευταια ερώτηση. Έβαλα λεφτά στο balance του λογαριασμού μου στο paypal.

Θα μπορέσω να κάνω την αγορά που θέλω ή υπάρχει πιθανότητα να αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα;

Με λεφτά στο balance δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. (εκτός από την προμήθεια που παίρνει το paypal)

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...