Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p></p><p> </p><p>

Ενα asus zenfone 2 (η 4gb ram version). Plus η αδερφη μ εχει note 4.... Αν και μπορω να πω οτι λειτουργει πολυ καλα σε αυτες τις συσκευες αν συγκρινω με το iphone 5 που εχω επισης το ios δε νιωθει... Το χω σχεδον 3 χρονια και δεν μου εχει κολλησει σχεδον ποτε...</p>

Και σου κολλησε το Note 4;(σε ρωτω επειδη το εχω).

Για το αλλο δεν μπορω να εκφερω γνωμη αν και να σε προλαβω φιλος(κολλητος) με 4s εφαγε παμπολες φορες freeze.(Χωρις jailbreak).

Εχω σχεδον καθημερινη επαφη και σου το λεω με ειλικρινεια.

Εχει ευπαθιες αρκετες μεχρι να βγει καποιο fix καθε φορα.

Φαντασου το android που θα πρεπει στην καθε εκδοση να περιμενει την google.

Να μην σου αναφερω οτι με το ios 8 τα'χει παιξει τελειως.

Μιλαμε για βασικη χρηση.

 

Σημερα και τα 2 λειτουργικα για μενα ειναι το ιδιο.

Συσκευη η μια συσκευη και η αλλη.

Στις λεπτομερειες(μικρες μεγαλες για τον καθενα αναλογως) και στις ελλειψεις για μενα παιζουν οι διαφορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ξαναδιαβασε οτι εγραψες γιατι συνεχιζεις τις ασυναρτησιες με το συμπαθειο.

ΔΕΝ ΛΕΩ αυτο+αυτο...Λεω ξεχωριστα σε συγκριση με το bluetooth.

Αν εχεις ΚΑΙ τα 2 σαφεστατα ειναι κακος συνδυασμος αφου και τα 2 ξεχωριστα ειναι πολυ πιο ενεργοβορα του bluetooth.

Περι αλλεργιων κλπ δεν σου απαντω(αν και μπορω ανετα) διοτι θα πεσει πολυ το επιπεδο

Το επίπεδο πέφτει κάθε φορά που σχολιαζουν android fanboys μόλις δουν άρθρα περί apple. Ζητάτε αντικειμενικότητα και σοβαρότητα όταν μιλάτε εν έτει 2015 για μεταφορά αρχείων με ταχύτητες bluetooth. Δεν συμφωνείτε με την νοοτροπία της apple εδώ και 8 χρόνια.Δεν σας επέβαλε  ποτέ κανείς να αγοράσετε  iphone και ούτε σκοπεύετε,...Εδώ και 8 χρόνια όμως έχουμε τα ίδια παρατράγουδα σε κάθε άρθρο.Μέχρι και οι mods σταμάτησαν να το βλέπουν ως αστείο.

Μάλλον πρέπει να είσαι από εκείνους που θέλουν και τα laptop χωρίς θύρα ethernet...

Μια μέρα που λες μου έφεραν να επισκευάσω ένα και το γύρισα από όλες τις πλευρές ψάχνοντας τη θύρα... και μετά γκούγκλαρα για "laptops without ethernet?" και ναι......υπάρχουν!

Μάλλον επειδή τα αγοράζουν οι ίδιοι που δεν τους πειράζει να πληρώνουν και να λείπουν διάφορα βασικά από τη συσκευή τους.

Η ασύρματη offline μεταφορά αρχείων ήταν ανέκαθεν ένα must χαρακτηριστικό στα κινητά (παλιότερα με υπέρυθρες, τώρα με bt ή Wi-Fi Direct).

Περιμένετε πρώτα να αποκτήσουμε πραγματικά "απεριόριστα" mobile data και μετά μιλάμε και για uploads στο Internet.

Είσαι τόσο σχετικός που το έμαθες από το google 3 χρόνια μετά την κατάργηση του (για να μην γράψω περισσότερα υπολογίζοντας από το air)  ! Χαίρομαι που παραδέχεστε πόσο ''γνώστες'' του θέματος είστε για να έχετε και άποψη περί apple !! Ειδικά σε άτομα που η λέξη design είναι άγνωστη είναι αστείο να ακούς κήρυγμα. Eκτός των άλλων είσαι offtopic.Το μόνο που έλειπε είναι να ξεκινήσετε και καυγά για τη θύρα ethernet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Για τα 700 ευρο διπλα σου... Για τα υπολοιπα αστο αδερφε... Μπορει το ios θεωρητικα να περιοριζει αλλα σαν λειτουργικο ειναι κλασεις ανωτερο απο το android... Και για να σασπρολαβω εχω συσκευες και μετα δυο λειτουργικα..</p>

 

Oτι ναναι, οπως ναναι.

Και εγω ειχα Iphone και το πουλησα αρον αρον.

 

Ξυπνηστε με οταν θα μπορω να βαλώ ευκολα ringtone, οταν θα το συνδεω στο pc και θα το βλεπει σαν δισκο, οταν θα μπορω να στειλω αρχεια με BT, οταν θα μπορω να εμπεμβω στην αισθητικη του τηλεφωνου, οταν θα εχω σοβαρο homescreen, οταν θα μπορω εγω να ρυθμιζω τα animations που θελω εγω, και αλλα πολλα.

 

Καλα, στο θεμα συσκευων που στο android εχεις επιλογη για ολα τα βαλαντια και γουστα ενω στο iphone περιοριζεσαι σε οτι σου δινει η Apple, δεν συζηταω καν. Ετη φωτος μπροστα.

 

 

 

<p></p><p> </p><p>

Σοβαρα τηλεφωνα μαλλον εννοεις συσκευες με android ετσι;;; Ωραιος μπραβο... Με εκανες να γελασω αδερφε... Φανταζομαο samsung εχεις;;; Χαχαχα</p>

 

Γιατι υπαρχει μονο η Apple και η Samsung.

 

Ενα Oneplus ειχα και τωρα εχω Motorolla και LG G3.

Αν μου χαρισουν κανα iphone, μπορει να το κρατησω για τριτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επίπεδο πέφτει κάθε φορά που σχολιαζουν android fanboys μόλις δουν άρθρα περί apple. Ζητάτε αντικειμενικότητα και σοβαρότητα όταν μιλάτε εν έτει 2015 για μεταφορά αρχείων με ταχύτητες bluetooth. Δεν συμφωνείτε με την νοοτροπία της apple εδώ και 8 χρόνια.Δεν σας επέβαλε  ποτέ κανείς να αγοράσετε  iphone και ούτε σκοπεύετε,...Εδώ και 8 χρόνια όμως έχουμε τα ίδια παρατράγουδα σε κάθε άρθρο.Μέχρι και οι mods σταμάτησαν να το βλέπουν ως αστείο.

Αν εσυ διαφερεις με αυτα που λες απο αυτους που κατηγορεις τοτε πλανασαι πλανην...

Για το bluetooth ακομη να καταλαβεις...αλλα σε κατανοω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι ναναι, οπως ναναι.Και εγω ειχα Iphone και το πουλησα αρον αρον.

Ξυπνηστε με οταν θα μπορω να βαλώ ευκολα ringtone, οταν θα το συνδεω στο pc και θα το βλεπει σαν δισκο, οταν θα μπορω να στειλω αρχεια με BT, οταν θα μπορω να εμπεμβω στην αισθητικη του τηλεφωνου, οταν θα εχω σοβαρο homescreen, οταν θα μπορω εγω να ρυθμιζω τα animations που θελω εγω, και αλλα πολλα.

Καλα, στο θεμα συσκευων που στο android εχεις επιλογη για ολα τα βαλαντια και γουστα ενω στο iphone περιοριζεσαι σε οτι σου δινει η Apple, δεν συζηταω καν. Ετη φωτος μπροστα.

Γιατι υπαρχει μονο η Apple και η Samsung.

Ενα Oneplus ειχα και τωρα εχω Motorolla και LG G3.

Αν μου χαρισουν κανα iphone, μπορει να το κρατησω για τριτο.

Mην απολογείσαι για τους λόγους που αγοράζεις android. Τους μάθαμε εδώ και 8 χρόνια. Και μην ανησυχείς.Δεν θα σε ξυπνήσουμε. Είναι γλυκύτατη η χειμερεία νάρκη του android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε πρώτα να αποκτήσουμε πραγματικά "απεριόριστα" mobile data και μετά μιλάμε και για uploads στο Internet.

Mερικοι ισως να ειναι ανετοι αφου αγοραζουν iphone ενω παραλληλα σε μεγαλυτερο βαθμο αλλοι εχουν iphone και δεν εχουν ουτε 500ΜΒ data και ψαχνουν wifi free...

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητάτε αντικειμενικότητα και σοβαρότητα όταν μιλάτε εν έτει 2015 για μεταφορά αρχείων με ταχύτητες bluetooth.

 

Εν έτη 2015 το privacy έχει πάει περίπατο, η συσκευή σου έχει αυτονομία μπαταρίας μιας ημέρας και τα mobile data είναι "απεριόριστα" στα 1-5 gigabytes.

 

Συγχώρεσέ μας λοιπόν που αξιοποιούμε μια χρήσιμη και low energy τεχνολογία.

 

Ειδικά σε άτομα που η λέξη design είναι άγνωστη είναι αστείο να ακούς κήρυγμα

 

Για τον Κωστέτσο λες; Δεν τον είδα κάπου στο forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δε σου φτανουν παρε το 64. Τεκμηριωσε μας λιγο το τι πραγματικα κανει ενα smartphone. Βλεπεις ταινιες στις 6 ινστες hd; περνας 20.000 mp3 απο τα οποια ακους μονο τα 150; Βαζεις 100 παιχνιδια και παιζεις μονο τα 10;

 

Ανελυσε το μας λιγο.

 με τα 1000 ευρω που κανει ενα iphone  πλεον ειναι υποχρεωμενο να τα παρεχει ολα αυτα. αλλα βεβαια ενα 16αρακι για 800 ευρω με πραγματικη μνημη στα 12 ειναι τελειο...Η apple δεν εχει κανενα σοβαρο λογο να μην βαλει micro sd και να κερδισει ενα μεγαλο μερος της αγορας. απλα ξερον οτι με το sd  δεν κερδιζουν χρηματα γιατι δεν πουλανε καρτες μνημης ενω με το 64 και το 128 τα κονομανε...Η πραγματικη ποιοτητα ομως φαινεται και σε αυτες τις αποφασεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην απολογείσαι για τους λόγους που αγοράζεις android. Τους μάθαμε εδώ και 8 χρόνια. Και μην ανησυχείς.Δεν θα σε ξυπνήσουμε. Είναι γλυκύτατη η χειμερεία νάρκη του android.

Σχετικοτατο...και αναποδα αναλογως που κανεις ηλιοθεραπεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσυ διαφερεις με αυτα που λες απο αυτους που κατηγορεις τοτε πλανασαι πλανην...

Για το bluetooth ακομη να καταλαβεις...αλλα σε κατανοω. ;)

Επειδή σε συμπάθησα σου προτείνω για αρχή να μάθεις να διαβάζεις ολοκληρωμένα και όχι μεμονωμένα σχόλια και να γράφεις με τον κατάλληλο τονισμό :ph34r:  :ph34r:.Κατανοώ το γεγονός ότι κάποιοι δεν έμαθαν ποτέ να γράφουν.Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαι.Καλό βράδυ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επίπεδο πέφτει κάθε φορά που σχολιαζουν android fanboys μόλις δουν άρθρα περί apple. Ζητάτε αντικειμενικότητα και σοβαρότητα όταν μιλάτε εν έτει 2015 για μεταφορά αρχείων με ταχύτητες bluetooth. Δεν συμφωνείτε με την νοοτροπία της apple εδώ και 8 χρόνια.Δεν σας επέβαλε  ποτέ κανείς να αγοράσετε  iphone και ούτε σκοπεύετε,...Εδώ και 8 χρόνια όμως έχουμε τα ίδια παρατράγουδα σε κάθε άρθρο.Μέχρι και οι mods σταμάτησαν να το βλέπουν ως αστείο.

Είσαι τόσο σχετικός που το έμαθες από το google 3 χρόνια μετά την κατάργηση του (για να μην γράψω περισσότερα υπολογίζοντας από το air)  ! Χαίρομαι που παραδέχεστε πόσο ''γνώστες'' του θέματος είστε για να έχετε και άποψη περί apple !! Ειδικά σε άτομα που η λέξη design είναι άγνωστη είναι αστείο να ακούς κήρυγμα. Eκτός των άλλων είσαι offtopic.Το μόνο που έλειπε είναι να ξεκινήσετε και καυγά για τη θύρα ethernet.

 

Εχει αλλα 1500 μειονεκτηματα το ios, δεν ξερω γιατι εχουν κολησει οι αλλοι στο BT μονο.

Γενικα, το ios ειναι σαν dumphone με 500.000 εφαρμογες, δεν μπορεις να κανεις και τιποτα.

 

Στο android τα κουμανταρεις ολα οπως θελεις, με τα widget σου, με τα shortcuts σου, με το σωστο Notification, με το σωστο quicksettings.

Oτι εμφανιση θελεις εχεις, icons packs, launchers.

 

Ρε τι να λεμε, οταν η ιδια η Apple αντιγραφει πια.

 

Καποτε ειχε μικρα τηλεφωνα και μας ελεγε  για το μεγεθος του δαχτυλου και πηγε και εβγαλε γκουμουτσα με τιτανοτεραστια bezel.

Καποτε μιλαγε για ppi και τωρα υπαρχουν συσκευες στο android με διπλασιο.

Καποτε ειχε την καλυτερη καμερα, τωρα παιζει με 8 mpixel και χειροτερη ποιοτητα.

Καποτε το ios ειχε σοβαρη εμφανιση, τωρα ειναι λες και το εχει σχεδιασει η εφηβη κορη του Φλωρινιωτη.

Eλεγαν οτι το bendgate δεν υπαρχει και πηγαν και εδωσαν prototype σε αυτον που το εβγαλε για να δει ο κοσμος οτι το 6s δεν λυγιζει.

 

 

Kαραλολ, ignorance is bliss μαγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο είναι δεν θα παει, γιατι παει και το αγοραζει ο καθε χιπστερας σε χρωμα που ταιριαζει με τη vespa του.

 

Ο καθε σοβαρος χρηστης που θελει να χρησιμοποιει το κινητο του διαλεγει Android.

 

Ξυπνηστε με οταν θα μπορω να συνδεσω το κινητο με το pc χωρις να θελω itunes, οταν θα μπορω να στειλω μια φωτο στον διπλανο μου ανετα και οταν θα μπορω να εχω σοβαρη home screen.

 

Και φυσικα χωρις να χρειαστω να σκασω 700€ για σοβαρη χωρητικοτητα.

700 ευρω ειναι λιγα αγαπητε! καντα 900 και παλι android  δεν θα γινει ποτε..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν έτη 2015 το privacy έχει πάει περίπατο, η συσκευή σου έχει αυτονομία μπαταρίας μιας ημέρας και τα mobile data είναι "απεριόριστα" στα 1-5 gigabytes.

Συγχώρεσέ μας λοιπόν που αξιοποιούμε μια χρήσιμη και low energy τεχνολογία.

Δεν σε κατηγορεί κανείς που χρησιμοποιείς μία απαρχαιομένη τεχνολογία για αποστολή αρχείων.Ούτε χρειάζεται να ζητάς συγνώμη ! Μαγκιά σου να κάνεις τη διαφορά.Μην επιμένεις όμως και να την καθιερώσεις.Δεν συμβαδίζει με τα δεδομένα της σύγχρονης τεχνολογίας που επιτάσσει την ταχύτητα στη μεταφορά δεδομένων.

Για τον Κωστέτσο λες; Δεν τον είδα κάπου στο forum...

Δεν θα βγω offtopic. Ο νοών νοείτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε συμπάθησα σου προτείνω για αρχή να μάθεις να διαβάζεις ολοκληρωμένα και όχι μεμονωμένα σχόλια και να γράφεις με τον κατάλληλο τονισμό :ph34r:  :ph34r:.Κατανοώ το γεγονός ότι κάποιοι δεν έμαθαν ποτέ να γράφουν.Αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαι.Καλό βράδυ ! 

Χαιρομαι που εσυ κανεις οτι λες...μετα απο ελλειψη επιχειρηματων χαιρομαι που κλεινεις με παρατηρηση του τονισμου(αλλοι θα πουνε για την ορθογραφια).

Οποτε βρηκαμε τι φταιει για την κατανοηση των σχολιων μας.

Ο τονισμος... :-D και οχι κατι αλλο...

 

Π.χ οταν λεω(βρήκαμε) εαν δεν βαλω τονο εσυ το διαβαζεις βρηκάμε.

Οντως μεγα προβλημα.Θα το λαβω υποψιν μου στην επομενη φορα που θα ανταλλαξουμε επιχειρηματα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...