Προς το περιεχόμενο

Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα παρουσιαστούν στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 179
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απόψε εχω βραδυνή βάρδια. Απλα το λεω σε μερικους για να μη γράφετε άδικα... :)

Έτσι πρέπει :) insomnia.

Μετά πρέπει να ξεκουραστείς γιατί θα έχεις πολύ δουλειά από τις 9 Σεπτέμβρη και μετά.

 

Από ότι διαβάζω παίζει να είναι λίγο βαρύτερο λόγο του Force Touch.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόψε εχω βραδυνή βάρδια. Απλα το λεω σε μερικους για να μη γράφετε άδικα... :)

μόλις τι διάβασα ξεκίνησα να γελάω.... ετοίμασε τα πατατακια αυτές οι μέρες θα είναι μεγάλες! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια χρησιμοποιείς bluetooth;

Android έχω και δεν το χω ανοίξει ούτε για 1 sec,σε τι σου χρησιμεύει δλδ;

Ναι ρε παιδες. Το bluetooth μονο για handsfree. Για ανταλλαγη αρχειων wifi direct

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια χρησιμοποιείς bluetooth;

Android έχω και δεν το χω ανοίξει ούτε για 1 sec,σε τι σου χρησιμεύει δλδ;

 

Είσαι κάπου έξω με άλλα άτομα.

 

Πώς θα τους στείλεις ένα αρχείο από το κινητό σου στο δικό τους; Να μοιραστείς μια φωτογραφία ας πούμε;

 

Θα την ανεβάσεις σε κάποιον server και θα τους πεις να την κατεβάζουν από τον cloud server, από facebook, viber κ.λπ. ?

 

Ή ας πούμε ότι θέλεις π.χ. να στείλεις μερικές φωτογραφίες στον υπολογιστή σου. Είναι καλύτερο να συνδέεις καλώδια;

 

Δεν το χρησιμοποιώ συχνά, αλλά με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις περιστασιακά.

 

Και προτιμώ την απευθείας αποστολή από το να αποθηκεύονται τα δεδομένα μου σε κάποιον server.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έτσι πρέπει :) insomnia.

Μετά πρέπει να ξεκουραστείς γιατί θα έχεις πολύ δουλειά από τις 9 Σεπτέμβρη και μετά.

 

Από ότι διαβάζω παίζει να είναι λίγο βαρύτερο λόγο του Force Touch.

 

Μπα, είναι πλέον τόσο προβλέψιμοι όλοι που έπαψε να έχει ενδιαφέρον και πλάκα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποστολη με bluetooth, μαλλον εισαι στο 2005 ακομα.

Αναφορα SMS, αλλαξε τροπο επικοινωνιας, ειναι και πιο οικονομικο (whatsapp, viber κτλ.)

Με 1GB RAM τρεχει χωρις lag τα παντα.

Τι να τον κανεις τον file manager οταν μπορεις να ανοιξεις οτι αρχειο λαμβανεις με απειρες εφαρμογες οι οποιες επικοινωνουν μεταξυ τους;

Καγκουροthemes, καλα το ειπες, καγκουριες.

Υπαρχει και το ιντερνετικο ραδιοφωνο, μη ξεχνας οτι πολλες ναυαρχιδες το αφαιρεσαν απο το hardware.

MiniSD γιατι; 32gb ειναι υπεραρκετα, παλι αλλες ναυαρχιδες την εχουν αφαιρεσει.

Μη τρολλαρεις λοιπον και επεστρεψε στο 2015 και δες αυτο, θα σε βοηθησει να μη ψαρωνεις με το marketing: http://www.iphonehellas.gr/58134/iphone_6s-galaxy_note_5-video-news/

Το μονο που πετυχες ειναι η χρονολογια.

Στα υπολοιπα μαλλον τα μπερδεψες αντιστροφα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είσαι κάπου έξω με άλλα άτομα.

 

Πώς θα τους στείλεις ένα αρχείο από το κινητό σου στο δικό τους; Να μοιραστείς μια φωτογραφία ας πούμε;

 

Θα την ανεβάσεις σε κάποιον server και θα τους πεις να την κατεβάζουν από τον cloud server, από facebook, viber κ.λπ. ?

 

Ή ας πούμε ότι θέλεις π.χ. να στείλεις μερικές φωτογραφίες στον υπολογιστή σου. Είναι καλύτερο να συνδέεις καλώδια;

 

Δεν το χρησιμοποιώ συχνά, αλλά με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις περιστασιακά.

 

Και προτιμώ την απευθείας αποστολή από το να αποθηκεύονται τα δεδομένα μου σε κάποιον server.

 

Πάλι θα ξεφύγει η συζήτηση και θα φταίω και γω μαζί αλλά δεν γίνεται να μη σχολιάσω! Μεταφορά αρχείων εικόνας με bluetooth? Ειδικά πλεον που κάθε φωτό είναι 4-5mb με τις super κάμερες? Σε πόσες ώρες?

 

Είχε νόημα παλιά, που η κάθε φωτό ήταν 50kb και τα 3gp vids 1mb το πολύ!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δε σου φτανουν παρε το 64. Τεκμηριωσε μας λιγο το τι πραγματικα κανει ενα smartphone. Βλεπεις ταινιες στις 6 ινστες hd; περνας 20.000 mp3 απο τα οποια ακους μονο τα 150; Βαζεις 100 παιχνιδια και παιζεις μονο τα 10;

 

Ανελυσε το μας λιγο.

῾῾Έξυπνα῾῾ κινητά. Ο ορισμός της μετριότητας.Τα κάνω όλα και συμφέρω.Μόνο που δεν κάνω τίποτα καλά.Παιχνίδια passa tempo (πασατέμπο).B movies θα τα έλεγαν αν ήταν ταινίες.Φωτογραφική μηχανή γτπΚ (hint:Κ stands for Καβάλα) με άφθονα MP και αισθητήρες μινιατούρες (λεπτομέρειες...).Υπολογιστές όμως! Απλά δεν μπορείς να γράψεις σε λογικό χρόνο μια εργασία για το σχολείο χωρίς να πάθεις αγκύλωση στα δάκτυλα.Σερφάρισμα στο διαδίκτυο!Πέρνουμε μια html σελίδα,την διπλώνουμε στα τέσσερα και βουαλά! Αν δεν πάθατε αγκύλωση με την εργασία τώρα είναι η ευκαιρία σας διαβάζοντας το ῾῾σκονάκι῾῾.Ταινίες με απίστευτα εφέ να τις απολαύσεις στην γιγαντοοθόνη του κινητού.Ξέρεις τι είναι να βλέπεις τα 5 pixel του deathstar να εκρηγνύονται στο star wars και να ακούς τον ήχο της έκρηξης από τα 2 watt ηχεία του κινητού;; Άααλλο πράγμα!Και ναι τα περισσότερα έχουν και κρυφή λειτουργία ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΚΛΗΣΗΣ!!! Με συγχωρείτε αν μετά απ᾽όλα αυτά δεν αγόρασα κινητό που να κόστισε πάνω από 20 ευρώ αλλά προτίμησα να τα διαθέσω πρόπερσι σε iMac τα λεφτουδάκια μου.Γιατί ναι είμαι και ψώνιο και τουλάχιστον έχω τα κότσια να το παραδεχτώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα ξεφύγει η συζήτηση και θα φταίω και γω μαζί αλλά δεν γίνεται να μη σχολιάσω! Μεταφορά αρχείων εικόνας με bluetooth? Ειδικά πλεον που κάθε φωτό είναι 4-5mb με τις super κάμερες? Σε πόσες ώρες?

 

Είχε νόημα παλιά που η κάθε φωτό ήταν 50kb και τα 3gp vids 1mb το πολύ!

Εγω δηλαδη που κανω μεταφορα blue σε full αναλυση των φωτος του note 4 με αλλους γιατι κανω λεπτα;και δεν μιλαω για 5,6 φωτος.

Μετα εχουμε τα hands.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα ξεφύγει η συζήτηση και θα φταίω και γω μαζί αλλά δεν γίνεται να μη σχολιάσω! Μεταφορά αρχείων εικόνας με bluetooth? Ειδικά πλεον που κάθε φωτό είναι 4-5mb με τις super κάμερες? Σε πόσες ώρες?

 

Είχε νόημα παλιά, που η κάθε φωτό ήταν 50kb και τα 3gp vids 1mb το πολύ!

 

Δεν θα στείλω όλη μου τη συλλογή αγαπητέ.

 

Για 1-2 εικόνες μιλάμε. Το bluetooth σώζει.

 

Εσύ τι θα κάνεις; Θα την ανεβάσεις με το iphonάκι σου στο facebook;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι κάπου έξω με άλλα άτομα.

 

Πώς θα τους στείλεις ένα αρχείο από το κινητό σου στο δικό τους; Να μοιραστείς μια φωτογραφία ας πούμε;

 

Θα την ανεβάσεις σε κάποιον server και θα τους πεις να την κατεβάζουν από τον cloud server, από facebook, viber κ.λπ. ?

 

Ή ας πούμε ότι θέλεις π.χ. να στείλεις μερικές φωτογραφίες στον υπολογιστή σου. Είναι καλύτερο να συνδέεις καλώδια;

 

Δεν το χρησιμοποιώ συχνά, αλλά με βολεύει σε αρκετές περιπτώσεις περιστασιακά.

 

Και προτιμώ την απευθείας αποστολή από το να αποθηκεύονται τα δεδομένα μου σε κάποιον server.

 

Υπάρχουν ΙΜ που έχουν end to end encryption αν σε ανησυχεί (όπως και μένα) να μην αποθηκεύονται τα δεδομένα σου σε κάποιον server.

Τώρα για τα καλώδια του υπολογιστή ας πω ΟΚ αν και δεν με χαλάει.

 

ΥΓ: Δε θα περίμενα ποτέ λεπτά να στείλω μια φώτο, εδώ όταν κάνει πάνω απο 10-20 sec αγανακτώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απατο δεν θα παει, γιατι παει και το αγοραζει ο καθε χιπστερας σε χρωμα που ταιριαζει με τη vespa του.

 

Ο καθε σοβαρος χρηστης που θελει να χρησιμοποιει το κινητο του διαλεγει Android.

 

Ξυπνηστε με οταν θα μπορω να συνδεσω το κινητο με το pc χωρις να θελω itunes, οταν θα μπορω να στειλω μια φωτο στον διπλανο μου ανετα και οταν θα μπορω να εχω σοβαρη home screen.

 

Και φυσικα χωρις να χρειαστω να σκασω 700€ για σοβαρη χωρητικοτητα.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...