Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μ' αρεσει που η Lisa Su ειπε οτι η Vega frontier θα βγει Ιουνιο και στη συνεχεια μεσα στους επομενους μηνες θα βγουν και οι RX vega gaming καρτες και ολοι λενε για Ιουλιο. Απο που και ως που? πως? γιατι ? :P Μεχρι και δεκεμβριο θα μπορουσε να ειναι το release αν και δεν νομιζω. Μεσα στο καλοκαιρι λογικα θα τις δουμε στην αγορα το αργοτερο αρχες Σεπτεμβριου κατ' εμε, αν και σε μια εβδομαδα θα μαθουμε λογικα πιο συγκεκριμένη ημερομηνια, θελω να πιστευω.

Επεξ/σία από Chaos KinG
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vega η επόμενη κάρτα μου. Καιρός να αποσυρθεί σιγά σιγά η τιτανοτεράστια Sapphire 290 Tri-X OC μου που δεν με πρόδωσε σε τίποτα μέχρι τώρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vega η επόμενη κάρτα μου. Καιρός να αποσυρθεί σιγά σιγά η τιτανοτεράστια Sapphire 290 Tri-X OC μου που δεν με πρόδωσε σε τίποτα μέχρι τώρα.

Τερας η 290 Tri-X oc ! 2Κ gaming since ουτε που θυμαμαι :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις περιμενω πολυ δυνατες ολες πανω απο τις αντιστοιχες nVIDIA τωρα για την 1080Τι δεν ξερω πολυ μπερδεμα! και πιο ακριβες προφανώς. Οποιος πιστευει οτι θα ειναι φθυνες πιστευω θα απογοητευτει :P HBM δεν ειναι φθυνο παιδια και που θα μας το βαζει η AMD σε gaming καρτες και αναγκαζει και την nVIDIA το 2018 να βαλει ειναι μεγαλο κατορθωμα πιστευω ! 
Απο την αλλη βλεπουμε παντα σε Games 65-70 Fps σε 4Κ την sample vega που μας δειχνει η AMD απο την αλλη βγαζει την Frontier edition που εχει πιο πολλα teraflops απο την 1080Τι και λεει οτι η gaming θα ειναι πιο καλη στα games απο την Frontier ναι αλλα στα demo που βλεπουμε τοσο καιρο τρεχει gaming sample(βαση των ''leak'').
Πιστευω δεν θα εχει τα 2TB SSG στις gaming ή θα εχει πολυ λιγοτερο 128/256 ή καθολου και πιστευω ολες θα ειναι 8GB και θα εχει τα ιδια teraflop με την Frontier ? 
Αντε να δουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τι φθηνές, το μεγάλο που θα κοντράρεται με την 1080Ti θα 'χει 649$ σίγουρα. Τώρα αυτή που θα κοντράρει την 1070 θα παίζει στα 399$ οπότε θα 'ναι πένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω δεν θα εχει τα 2TB SSG στις gaming ή θα εχει πολυ λιγοτερο 128/256 ή καθολου και πιστευω ολες θα ειναι 8GB και θα εχει τα ιδια teraflop με την Frontier ? 

Αντε να δουμε :P

 

Πιθανον να βγαλουν και καποια consumer με 16gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον να βγαλουν και καποια consumer με 16gb.

Θα ηταν πολυ καλο αυτο πραγματικα θα εκανε την καρτα μια καρτα που θα παει για αρκετα χρονακια, για εμενα προσοπικα που δεν με ενδιαφερει το 4K Gaming, 2K ειναι μια χαρα, η Vega θα ειναι παρα πολυ καλο sweet spot αν εχει και τις επιδωσεις φυσικα.

Δεν λεω οτι δεν θα παμε ολοι σε 4Κ καποτε αλλα δεν νομιζω οτι ειναι κατι που θα γινει αμεσα για εμενα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ισχύουν οι φήμες για τα τρία Vega και ότι το μεγάλο θα χτυπάει στα ίσα μια 1080Ti.

Ε τι φθηνές, το μεγάλο που θα κοντράρεται με την 1080Ti θα 'χει 649$ σίγουρα. Τώρα αυτή που θα κοντράρει την 1070 θα παίζει στα 399$ οπότε θα 'ναι πένα.

 

Κρατάτε μικρό καλάθι , δεν νομίζω να κτυπάει στα ίσα την 1080ti και προφανώς αν η κάρτα που θα κοντράρει την 1070 βγει στα 399$ ζητω που καήκαμε , η 1070 είναι μια κάρτα που βγηκε πριν απο τοσο καιρό στα 379$ msrp. Μακάρι πάντως να είναι οι κάρτες που θα βγουν τουμπανάτες  έτσι ώστε να πιεστεί λιγο και η  NVidia και να βγουν και οι volta νωρίτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...