Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 1070 δεν νομιζω να παρεις του χρονου :P

 

Πάντα αγοράζω το X70 μοντέλο για να είμαι μέσα στα πράγματα. Μέχρι να βγουν οι Volta θα έχω φροντίσει να αλλάξω και CPU/Mobo/RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ειλικρινά πιστεύει κανείς ότι ανεξάρτητα από το κόστος θα μπορέσουν oi VEGA να κοντράρουν τους PASCAL?

 

Υπάρχει περίπτωση να δούμε σε benchmarks να κερδίσουν κάρτες θηρία όπως την TITAN XP?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρακτικά αδιάφορες είναι οι απόλυτες επιδόσεις, νομίζω, πέρα από το "στέμμα".

 

Επιδόσεις >1080 με λογική κατανάλωση /θερμοκρασίες και τιμές"ΑMD" θα είναι ότι πρέπει για να μη μείνει μακριά από το high end κομμάτι της αγοράς για ακόμα περισσότερο καιρό.

 

Το να περάσει την Χρ για το ουάο του θέματος, δεν λέει και πολλά.

 

Τις επιδόσεις πάνω κάτω, θα τις έχει.

 

Με τη διαθεσιμότητα είναι το θέμα τι θα γίνει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιδόσεις >1080 με λογική κατανάλωση /θερμοκρασίες και τιμές"ΑMD" θα είναι ότι πρέπει για να μη μείνει μακριά από το high end κομμάτι της αγοράς για ακόμα περισσότερο καιρό.

 

Πως θα έχει λογική κατανάλωση και θερμοκρασίες και σε χαμηλή τιμή κιόλας όταν θα χρειάζεται μεγαλύτερος πυρήνας από μια Pascal για να έχει τις ίδιες gaming επιδόσεις, μιας και ο vega θα κουβαλάει πάνω του πολύ πράμα που δε χρησιμοποιείται στα παιχνίδια;

 

Για mining θα είναι λουκουμάκι λογικά και γενικά για υπολογισμούς που κάνουν καλό scaling όταν παραλληλίζονται. Συν της άλλοις φυσικά θα έχει και καλές επιδόσεις στα παιχνίδια, αλλά σίγουρα δε θα είναι value for money για κάποιον που θέλει μόνο παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βγάλτε τις επιτελουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!

Μέχρι Νοέμβρη να έχει στρώσει διαθεσιμότητα και μέχρι το Πάσχα να υπάρχουν ultrawide freesync 3444x1440 144hz monitors, μπας και πάρω του χρόνου στο back to school period...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα έχει λογική κατανάλωση και θερμοκρασίες και σε χαμηλή τιμή κιόλας όταν θα χρειάζεται μεγαλύτερος πυρήνας από μια Pascal για να έχει τις ίδιες gaming επιδόσεις, μιας και ο vega θα κουβαλάει πάνω του πολύ πράμα που δε χρησιμοποιείται στα παιχνίδια;

 

Για mining θα είναι λουκουμάκι λογικά και γενικά για υπολογισμούς που κάνουν καλό scaling όταν παραλληλίζονται. Συν της άλλοις φυσικά θα έχει και καλές επιδόσεις στα παιχνίδια, αλλά σίγουρα δε θα είναι value for money για κάποιον που θέλει μόνο παιχνίδια.

Λογική κατανάλωση για τα μέτρα της AMD.

 

Δεν ελπίζω να πιάσει επίπεδα Ρ για"ίδιες" επιδόσεις, αλλά να μην ξεφεύγει στο διάστημα κιόλας (<250W).

 

Έτσι κι αλλιώς, προσωπικές επιθυμίες είναι αυτές. Με τόσα λίγα (ελάχιστα) που έχουν κυκλοφορήσει, δεν μπορεί να βγει κανένα ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το τελευταίο video του Σκωτσέζου, ήταν λιγάκι "ταφόπλακα" στα όνειρα για κάτι συγκλονιστικό (με κάποια λογική επιχειρηματολογία, αν και πάλι βασισμένο στα ελάχιστα γνωστά).

 

Θα δούμε σε λίγες ώρες (μην το έχουμε και σίγουρο...AMD είναι αυτή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα αγοράζω το X70 μοντέλο για να είμαι μέσα στα πράγματα. Μέχρι να βγουν οι Volta θα έχω φροντίσει να αλλάξω και CPU/Mobo/RAM.

 

 

 

 

 

Σκάς κάθε φορά 400+ € για να είσαι μέσα στα πράγματα;; Οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...