Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Εγω παντος πήρα 2.

Μια 2080 και μια 2070😆

Εαν το navi αξιζει θα τιμήσω και ενα απο αυτα.

Ο ακομπλεξαριστος και απλας δεν κράζει. Δεν έχει λόγο αλλωστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το περίμενα ποτέ αυτό να είμαι στο ignore list του arkin :(

Azazil εγώ δεν θέλω να κάνω καθόλου το χατίρι στην Nvidia και θέλω να δοκιμάσω πάρα πολύ amd

Έχω έχω αγοράσει την οθόνη 2Κ 144 Hertz και δεν ξέρω άμα είναι σοφό να περιμένω για κάρτα ή να πάρω τώρα

Επεξ/σία από birel-motosport
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Τουμπανιαρη. 2 pc?

Ναι ρε παντα ετσι ημουν.

5960χ με 2070

9700 με 2080.

Αν το navi ειναι καλο.

Πιθανον σπρώχνω την 2070 και παω σε αυτο

2 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Δεν το περίμενα ποτέ αυτό να είμαι στο ignore list του arkin :(

Azazil εγώ δεν θέλω να κάνω καθόλου το χατίρι στην Nvidia και θέλω να δοκιμάσω πάρα πολύ amd

Παρε μια Custom 64 και ξεκινα το σκάλισμα να παρεις γευση και να ετοιμαστεις για navi.😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Δεν το περίμενα ποτέ αυτό να είμαι στο ignore list του arkin :(

Azazil εγώ δεν θέλω να κάνω καθόλου το χατίρι στην Nvidia και θέλω να δοκιμάσω πάρα πολύ amd

Έχω έχω αγοράσει την οθόνη 2Κ 144 Hertz και δεν ξέρω άμα είναι σοφό να περιμένω για κάρτα ή να πάρω τώρα

Για μένα vega 56 σε καλή τιμή να τη λιώσεις. Και μόλις μεστωσουν οι navi βουρ στο ψητό. Αλλιώς μια μεταχειρα 580

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Ναι ρε παντα ετσι ημουν.

5960χ με 2070

9700 με 2080.

Αν το navi ειναι καλο.

Πιθανον σπρώχνω την 2070 και παω σε αυτο

Αυτα ειναι μπραβο. Για την 3080 λενε θα ειναι σε επιδοσεις 2070 στα 350-400 ευρω. Μακαρι να το δουμε. Και με πολυ καλο tdp κατι που δεν μας εχει συνηθισει η amd. Ο 9700 με την 2080 πρεπει να σκοτωνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Δεν το περίμενα ποτέ αυτό να είμαι στο ignore list του arkin :(

Azazil εγώ δεν θέλω να κάνω καθόλου το χατίρι στην Nvidia και θέλω να δοκιμάσω πάρα πολύ amd

Έχω έχω αγοράσει την οθόνη 2Κ 144 Hertz και δεν ξέρω άμα είναι σοφό να περιμένω για κάρτα ή να πάρω τώρα

Μπαίνει στο νήμα της AMD να συζητήσει για AMD κάνοντας ignore αυτούς που έχουν amd. Επιστημονικο και σατανικό συναμα

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Αυτα ειναι μπραβο. Για την 3080 λενε θα ειναι σε επιδοσεις 2070 στα 350-400 ευρω. Μακαρι να το δουμε. Και με πολυ καλο tdp κατι που δεν μας εχει συνηθισει η amd. Ο 9700 με την 2080 πρεπει να σκοτωνει. 

Καλο θα ειναι να δουμε επιδόσεις σε τετοια τιμη για να υπαρξει ανταγωνισμός.

Καλα πανε και τα 2 συστηματα μου δεν έχω παράπονο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εισαι ignore οποτε please μην απαντας σε ποστ μου. 

Screenshot_2.png

Είμαι κι εγώ περήφανο μέλος της ignore list του Arkin/heybro/heybro2/jigsaw/βάλτε ότι θέτε.

Μην ασχολείστε μαζί του. 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billeiros είπε

Για μένα vega 56 σε καλή τιμή να τη λιώσεις. Και μόλις μεστωσουν οι navi βουρ στο ψητό. Αλλιώς μια μεταχειρα 580

Δεν πάω για τη μικρή πάω μόνο για τη μεγάλη θέλω όσο το δυνατόν περισσότερες επιδόσεις και πιο πίσω γράφω πως είναι η αγορά δηλαδή χωρίς ΦΠΑ συν τα παιχνίδια το θέμα μου είναι μην αγοράσω τώρα και σε ενάμισι δύο μήνες έρθουν οι καινούργιες άμα έρθουν το καλοκαίρι δεν έχω πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Καλο θα ειναι να δουμε επιδόσεις σε τετοια τιμη για να υπαρξει ανταγωνισμός.

Καλα πανε και τα 2 συστηματα μου δεν έχω παράπονο 

Καλο θα ειναι γιατι εχουμε απο το 2014 να δουμε ανταγωνισμο. 480/580/590 ειναι μια απο τα ιδια με την 590 στα 300 ευρω και 20% κατω απο 1070 που παιζει στα 350. Rtx δεν θελω ουτε dlss. Σωστη δυναμη θελω να δουμε που να αξιοποιητε στα παιχνιδια. Γιατι οι vega σε specs πετανε στα παιχνιδια χωλαινουν. Βαζει το χερακι της και η nvidia σε αυτο βεβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, birel-motosport είπε

Δεν πάω για τη μικρή πάω μόνο για τη μεγάλη θέλω όσο το δυνατόν περισσότερες επιδόσεις και πιο πίσω γράφω πως είναι η αγορά δηλαδή χωρίς ΦΠΑ συν τα παιχνίδια το θέμα μου είναι μην αγοράσω τώρα και σε ενάμισι δύο μήνες έρθουν οι καινούργιες άμα έρθουν το καλοκαίρι δεν έχω πρόβλημα

Εγώ το είπα από την άποψη που σου κεντρίζει το ενδιαφέρον η νέα σειρά. Να μπορείς να κάνεις πιο εύκολα τη μετάβαση. Εγώ θα πήγαινα σε saphire 56 pulse. Είναι καρταρα και τη βρίσκεις σε τρομερή τιμή. Τώρα το να πάρεις την καλύτερη υλοποίηση 64αρας και σε ένα δύο μήνες να βγει το navi... Εξαρτάται το ποτε θα τις βγάλουν. Αλλά εγώ πιστεύω πως θα ναι τσιμπημένες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, birel-motosport είπε

Δεν πάω για τη μικρή πάω μόνο για τη μεγάλη θέλω όσο το δυνατόν περισσότερες επιδόσεις και πιο πίσω γράφω πως είναι η αγορά δηλαδή χωρίς ΦΠΑ συν τα παιχνίδια το θέμα μου είναι μην αγοράσω τώρα και σε ενάμισι δύο μήνες έρθουν οι καινούργιες άμα έρθουν το καλοκαίρι δεν έχω πρόβλημα

H CES είναι κοντά, περίμενε θα έλεγα. Και εγώ αφού έδωσα το τούμπανο την Sapphire RX580 Nitro+ 8gb OC μου, περιμένω με μια σάπια GTX 960 2GB για να δω τι θα πάρω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έτσι όπως βλέπω διάφορα reviews ή 56 αξίζει έχει μικρή διαφορά από την 64 και μου βγαίνει ένα κατοστάρικο κάτω θα περιμένω μέχρι την τετάρτη να δούμε τι θα ανακοινώσουν και άμα είναι να χτυπάω μία 56 ώσπου να έρθουνε οι νέες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

Τελικά έτσι όπως βλέπω διάφορα reviews ή 56 αξίζει έχει μικρή διαφορά από την 64 και μου βγαίνει ένα κατοστάρικο κάτω θα περιμένω μέχρι την τετάρτη να δούμε τι θα ανακοινώσουν και άμα είναι να χτυπάω μία 56 ώσπου να έρθουνε οι νέες

Καλή επιλογή. Ποια υλοποίηση σκέφτεσαι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...