Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Suggested benches:

Superposition 1080X, 4K, 8K

TimeSpy, Firestrike (normal only, μη μπλέκουμε και με extreme κλπ)

Shadow of the Tomb Raider, Steam demo έκδοση, 1080+1440+4Κ DX12, V.Hi preset

Aν έχεις κάποια από τα AC (Origins/Odyssey), Division2 κλπ.

Βασικά, το CF μας (με) ενδιαφέρει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, The__Blade είπε

Θα την συνδέσω τη μία αύριο και θα τα τρέξω. Πιο νήμα λες ακριβως?

οκ τελικά τις σύνδεσα αλλά δεν έχω πολύ χρόνο ρε γμτ.

για δώστε Link για benches που θέλουμε.

P_20190504_163123.jpg.2a7e6fb5b1f25bb7e44df4797b05db16.jpg

Άμα μπορείς κάνε τεστ και με σφιχτά timing στην gpu για να δούμε άμα έχει διαφορά στα fps. 

Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από IoaZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, IoaZ είπε

Άμα μπορείς κάνε τεστ και με σφιχτά timing στην gpu για να δούμε άμα έχει διαφορά στα fps. 

Ευχαριστώ. 

Σφιχτά timing στην GPU; εννοείς να κάνω edit το bios;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αυτή με τα 1055 είναι μια χαρά, η άλλη πάλι θα έχει ένα θέμα... Περιμένουμε με ενδιαφέρον εντυπώσεις απο θερμοκρασίες (το Junction βασικά) και θόρυβο από ανεμιστήρες. Έχεις δουλειά να κάνεις δυστυχώς. Φαντάσου εγώ με μία και καλή κιόλας (1034mv stock ρεύμα) ακόμα δεν έχω καταλήξει. Εκεί που λέω ότι είμαι οκ μετά από 2 και βάλε ώρες ffxv τρώω Black screen και reset και απελπίζομαι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chrisde είπε

Ναι. Αυτή με τα 1055 είναι μια χαρά, η άλλη πάλι θα έχει ένα θέμα... Περιμένουμε με ενδιαφέρον εντυπώσεις απο θερμοκρασίες (το Junction βασικά) και θόρυβο από ανεμιστήρες. Έχεις δουλειά να κάνεις δυστυχώς. Φαντάσου εγώ με μία και καλή κιόλας (1034mv stock ρεύμα) ακόμα δεν έχω καταλήξει. Εκεί που λέω ότι είμαι οκ μετά από 2 και βάλε ώρες ffxv τρώω Black screen και reset και απελπίζομαι... 

το junction σε mining πιάνει τα 105 χαλαρά 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, The__Blade είπε

Οπα τώρα είδα ότι έχει τα timings μέσα στο CP!

λοιπόν η μία είναι στοκ στα 1122 mv και η άλλη στα 1055mv

Μεγάλη διαφορά δεν είναι;

 

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5123724.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα κινηθώ με βάση τα ακόλουθα

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Iim9e_ejX3nkgxLIZ3vLu1seQ1m0lDTKUhClJpAO-Gk/edit#gid=0

 

κατά μέσο όρο βλέπω -83 mv για στοκ ή κοντά σε στοκ ρολόγια, ωστόσο η ανάλυση μπορεί να γίνει καλύτερη (θα το προσπαθήσω μόλις έχω χρόνο).

 

Η μνήμη κάνει Throttle με την θερμοκρασία όπως στις vega; Μου φαίνεται πως όχι.

Με phoenix

  • η μια είναι στα 90 mh/s με 1740/935 mv και tj 94 C (εννοείται 90% fan +) . Core actual 1733-1738
  • η άλλη είναι 88-89 mh/s με 1740/959mv και tj 94 (εννοείται 90% fan +). Core actual 1705-1710

Για gaming tests δεν έχω χρόνο ακόμα μια και στα pc δουλεύω.

Μόνο χτες έπαιξα καμμιά ώρα BFV . Σε ένα Mix High - Ultra πιάνει 130-135 FPS.
 

 

 

Επεξ/σία από The__Blade
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, chrisde είπε

Ναι. Αυτή με τα 1055 είναι μια χαρά, η άλλη πάλι θα έχει ένα θέμα... Περιμένουμε με ενδιαφέρον εντυπώσεις απο θερμοκρασίες (το Junction βασικά) και θόρυβο από ανεμιστήρες. Έχεις δουλειά να κάνεις δυστυχώς. Φαντάσου εγώ με μία και καλή κιόλας (1034mv stock ρεύμα) ακόμα δεν έχω καταλήξει. Εκεί που λέω ότι είμαι οκ μετά από 2 και βάλε ώρες ffxv τρώω Black screen και reset και απελπίζομαι... 

Δοκιμασε με πιο κατω τις μνημες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, billeiros είπε

Δοκιμασε με πιο κατω τις μνημες

Άσχετο αλλά τι υπογραφή είναι αυτή για έναν ανθρωπο της κόκκινης ομάδας;

"cpu: i7 9700k  mobo: gigabyte z390 aorus pro  gpu: rog strix advanced 2080Ti  case:cougar panzer evo rgb  ssd: m2 960 evo 240gb ram: 16gb 3200mhz gskill ripjaws  cooler : noctua nhd15 psu:super flower leadex gold 1300  monitor: Samsung32"LC32HG70"

Μιλάμε για intel - nvidia combo στην εποχή των Ryzen;

Ό,τι χειρότερο να μου το χάριζαν θα το πούλαγα κατευθείαν 😋

Spoiler

(και θα τσίμπαγα ένα ρυζεν με 2* Radeon Vii , μια για μέσα και μία να κααααααθεται)

 

Επεξ/σία από The__Blade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, The__Blade είπε

Άσχετο αλλά τι υπογραφή είναι αυτή για έναν ανθρωπο της κόκκινης ομάδας;

"cpu: i7 9700k  mobo: gigabyte z390 aorus pro  gpu: rog strix advanced 2080Ti  case:cougar panzer evo rgb  ssd: m2 960 evo 240gb ram: 16gb 3200mhz gskill ripjaws  cooler : noctua nhd15 psu:super flower leadex gold 1300  monitor: Samsung32"LC32HG70"

Μιλάμε για intel - nvidia combo στην εποχή των Ryzen;

Ό,τι χειρότερο να μου το χάριζαν θα το πούλαγα κατευθείαν 😋

  Απόκρυψη περιεχομένων

(και θα τσίμπαγα ένα ρυζεν με 2* Radeon Vii , μια για μέσα και μία να κααααααθεται)

Είπα να δοκιμάσω λίγο και το άλλο στρατόπεδο. Και μόνο θετικά πράγματα έχω αποκομίσει μέχρι στιγμής... Intel nvidia όπως είναι αυτή τη στιγμή προσφέρουν το απόλυτο... Απροβληματιστο gaming με το μαξαρισμα των frames ταυτόχρονα. Κακά τα ψέμματα, αυτή είναι η αλήθεια. Αργότερα βλεπουμε παλι... Είχα και radeon 7 πάντως.. 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, billeiros είπε

Είπα να δοκιμάσω λίγο και το άλλο στρατόπεδο. Και μόνο θετικά πράγματα έχω αποκομίσει μέχρι στιγμής... Intel nvidia όπως είναι αυτή τη στιγμή προσφέρουν το απόλυτο... Απροβληματιστο gaming με το μαξαρισμα των frames ταυτόχρονα. Κακά τα ψέμματα, αυτή είναι η αλήθεια. Αργότερα βλεπουμε παλι... Είχα και radeon 7 πάντως.. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι μπορείς να έχεις τέλειο gaming και στις δύο πλατφόρμες, και μάλιστα με mid-range components. Tόσο σε CPU όσο και σε GPU.

Απλώς  εγώ έχω αλεργία στα IntelVidia combos 😷

Επεξ/σία από The__Blade
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τα temps και τον θόρυβο από τα fans... Ίσως αξίζει να ρίξεις συχνότητα και ρεύμα, οι επιδόσεις δεν θα μειωθούν πολύ. Τη μνήμη πως και την άφησες 1150 αντί για 1200; Σου δημιούργησε θέματα και αν ναι τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...