Προς το περιεχόμενο

AMD Arctic Islands, Greenland/Vega, Baffin-Ellesmere/Polaris


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο ενα καινουργιο game που τα πανε πολυ καλα οι vega

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Η 64αρα χτυπαει 2070 και η 56αρα 2060.

Γενικα σε οτι καινουργιο παιχνιδι βγαινει,εκει παιζεται η αποδοση τους,εκτος απο τιποτα περιεργες εξαιρεσεις.Οχι ασχημα τολμω να πω...

Και ειναι και απο techpowerup που συνηθιζει να βγαζει τις ati λιγο παρακατω...

Επεξ/σία από Dantε
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2019 στις 6:21 ΜΜ, rofl είπε

reference vega 64 στα 300 eur- γερμανια.

https://www.conrad.de/de/p/msi-grafikkarte-amd-radeon-rx-vega-64-air-boost-overclocked-8-gb-hbm2-ram-pcie-x16-hdmi-displayport-1697199.html

not bad, μακαρι να δουμε και αλλου αναλογα offers

Στέλνει Ελλάδα αυτός?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, outlaw star είπε

Στέλνει Ελλάδα αυτός?

τσου, αμα εστελνε θα το χα βαλει προσφορες:P

απλα για να χουμε το νου μας τι γινεται απο τιμες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

RX 6** (ονομασία): οι νέες μικρές όπως φαίνεται από τα τελευταία leak.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-640-and-radeon-630-spotted-in-the-drivers

rebrandeon..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostiger είπε

rebrandeon..

Νταξει σιγα το rebrandeon.... Ειναι σαν να μου λες rebrandeon την HD 5450 που εχει βγει και σαν 7300, 6350 και 8300. Noone cares about those chips. Η RX 540 δεν ειναι καν διαθεσιμη περα απο OEMs. 
Κυριως για OEM συστηματα ειναι αυτες οι καρτες. Η απλως για να δινουν εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostas_anes είπε

Νταξει σιγα το rebrandeon.... Ειναι σαν να μου λες rebrandeon την HD 5450 που εχει βγει και σαν 7300, 6350 και 8300. Noone cares about those chips. Η RX 540 δεν ειναι καν διαθεσιμη περα απο OEMs. 
Κυριως για OEM συστηματα ειναι αυτες οι καρτες. Η απλως για να δινουν εικονα.

Στα σχολια του λινκ του επτανησιωτη ηταν και μου φανηκε πολυ αστειο, αν οχι ευστοχο...

Ποσο απεχει απο την αληθειο ωστοσο; Βλεπε 470-570-480-580-590...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostiger είπε

Στα σχολια του λινκ του επτανησιωτη ηταν και μου φανηκε πολυ αστειο, αν οχι ευστοχο...

Ποσο απεχει απο την αληθειο ωστοσο; Βλεπε 470-570-480-580-590...

Ναι τις βλεπουμε ολοι πολυ καλα και δεν διαφωνει κανενας. 

Αλλα να το λεμε εκει που αξιζει. Οχι στα OEM σαπακια που δεν ενδιαφερουν κανενα. Εφ οσων οι Navi ερχονται δεν κατλαβαινω γιατι γινεται ντορος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Ναι τις βλεπουμε ολοι πολυ καλα και δεν διαφωνει κανενας. 

Αλλα να το λεμε εκει που αξιζει. Οχι στα OEM σαπακια που δεν ενδιαφερουν κανενα. Εφ οσων οι Navi ερχονται δεν κατλαβαινω γιατι γινεται ντορος.

580 ειχα και προ 2 μηνου πηγα στην 56. Δεν ειμαι προκατηλειμμενος κοινως. Η 590 ηταν τερμα αχρειαστη. Εκει θεωρω οτι αναφερεται το Rebrandeon, που εξακολουθει στα ματια μου να φαινεται τερμα ιλαρο. Με το καλο να ερθει το navi παντως μηπως φουντωσει περαιτερω ο ανταγωνισμος στη μεσαια κατηγορια. Αν δεν κανουμε και λιγη πλακα δεν βγαινει περα η ζωη..😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έναν ενθουσιασμό στα σχόλια του youtube από κάτω.

Εγώ το βλέπω ότι επί 1-2 χρόνια αγοράζεις ένα προϊόν το οποίο κάνει Underperforming λόγω κακού-ημιτελές driver, κάποια στιγμή το φτιάχνουν και μετά χαίρεσαι και από πάνω που  πάσαν τα λεφτά σου τόπο..

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greg4 είπε

Βλέπω έναν ενθουσιασμό στα σχόλια του youtube από κάτω.

Εγώ το βλέπω ότι επί 1-2 χρόνια αγοράζεις ένα προϊόν το οποίο κάνει Underperforming λόγω κακού-ημιτελές driver, κάποια στιγμή το φτιάχνουν και μετά χαίρεσαι και από πάνω που  πάσαν τα λεφτά σου τόπο..

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και επίσης συμφωνώ!

Θα έλεγα δεν κάνει underperforming ακριβώς ( ως όρος ) απλά το RTG driver group "αργεί" να δώσει εξαρχής ή σε σύντομο χρονικό διάστημα τις πραγματικές επιδόσεις στην κάθε RX GPU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν πάει έτσι ακριβώς. Όταν αποφασίζεις να πάρεις μια gpu, δεν την κρίνεις με βάση τη θεωρητική της δύναμη, αλλά μέσω benchmarks, reviews κτλ εξετάζεις  αν αξίζει έναντι του ανταγωνισμού, από τα χρήματα που κοστίζει και από τις επιδόσεις της, την στιγμή που θέλεις να την αγοράσεις. Εφ' όσον κρίνεις ότι αξίζει και τη χτυπάς, θεωρητικά ξέρεις και τι παίρνεις. Από κει και πέρα αν σου δοθεί μέσω drivers, oc, bios flash μια αυξανόμενη επίδοση είναι αν μη τι άλλο καλοδεχούμενη και όχι αφορμή για γκρίνια. Δείτε το σαν extra bonus.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι λέτε ωρε παλικάρια; Συγκρίνει με driver που δεν είχε κανένα optimization για κανένα από αυτά τα παιχνίδια.

Ακυρο βίντεο εν γένει.

Έγκυρο θα ήταν αν σύγκρινε τους δύο drivers σε παιχνίδια κυκλοφορίας μέχρι Απρίλη του 2017.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...