Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 250 με 300ευρω ομως αν τα βαλεις στην επομενη αναβαθμιση καρτας γραφικων εχεις καλυτερες επιδοσεις σε βαθος χρονου απο το να τα δωσεις μαζεμενα στην 1080 αυτο ειναι το θεμα.Τα ιδια φυσικα και με την προηγουμενη περιπτωση 970 και 980 και παει λεγοντας.

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ με την 1060.

+ Ότι δεν έχω και κάνα i7 καινούριο να πω θα πάρει και εκεί High end...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ με την 1060.

+ Ότι δεν έχω και κάνα i7 καινούριο να πω θα πάρει και εκεί High end...

Αναλογως τι καρτα ειχες προηγουμενως. Αν καποιος εχει 780/ti,960 ή 970(ή τις αντιστοιχες σε Amd μερια),εννοειται οτι δεν αξιζει να παει σε 1060

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί τα ελληνικά καταστήματα έχουν τρομερό RMΑ και ξεμπερδεύεις στην βδομάδα. Αν γνωρίζεις 1000φορές καλύτερα amazon.

 

Ρε παλικάρια καμια μικρή θα δούμε? Απο τις Kepler έχουν να βγάλουν #40 (πχ GT740)

To πιο πιθανο να βγει καμια gtx 750 rebranded ως 1040.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατί τα ελληνικά καταστήματα έχουν τρομερό RMΑ και ξεμπερδεύεις στην βδομάδα. Αν γνωρίζεις 1000φορές καλύτερα amazon.

 

Ρε παλικάρια καμια μικρή θα δούμε? Απο τις Kepler έχουν να βγάλουν #40 (πχ GT740)

Ποτε μου δεν καταλαβα να σου πω την αληθεια την υπαρξη αυτων των καρτων.Πραγματικα και για την εν λογω καρτα που αναφερεις παραπανω ηταν τοσο μικρη η χρηματικη διαφορα απο την 750 που απορω γιατι βγηκε στην αγορα.

Αλλωστε για τις καρτες αυτες στα χρηματα αυτα υπαρχει και ενα χαρακτηριστικο(αν και λιγο παλιο πλεον video)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι φίλε μου τι θέλεις από ένα pc.εγω προσωπικά θέλω να εχει την τελευταία λέξη της τεχνολογίας γτ είμαι απαιτητικός gamer.γιαυτο κ πηρα 1080 πληρωνοντας το ανάλογο κόστος.αν ήθελα ενα πιο χαλαρό σύστημα θα καθόμουν με την 970 που είχα.

Ο καθένας αγοράζει με βάση τις απαιτήσεις του κ την οικονομική του δυνατότητα.

Τώρα τα 250 με 300 κατοστάρικα παραπάνω δεν τα λιπηθηκα καθόλου γτ το σύστημα κ οι επιλογές μ με δικαίωσαν με τις επιδόσεις του.

Καλύτερες επιδόσεις σε βάθος χρόνου δεν νομίζω αν επιλέγω δεύτερες κάρτες γραφικών .....πιο γεμάτη τσέπη σε βάθος χρόνου σίγουρα

Αλλά δυστυχώς οι top κάρτες πληρώνονται ακριβά στην Ελλάδα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως τι καρτα ειχες προηγουμενως. Αν καποιος εχει 780/ti,960 ή 970(ή τις αντιστοιχες σε Amd μερια),εννοειται οτι δεν αξιζει να παει σε 1060

Από 780 και 960, ειδικά αν είναι οι δυαρες, μια χαρά αξίζει. Από TI και 970, ναι συμφωνώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι φίλε μου τι θέλεις από ένα pc.εγω προσωπικά θέλω να εχει την τελευταία λέξη της τεχνολογίας γτ είμαι απαιτητικός gamer.γιαυτο κ πηρα 1080 πληρωνοντας το ανάλογο κόστος.αν ήθελα ενα πιο χαλαρό σύστημα θα καθόμουν με την 970 που είχα.

Ο καθένας αγοράζει με βάση τις απαιτήσεις του κ την οικονομική του δυνατότητα.

Τώρα τα 250 με 300 κατοστάρικα παραπάνω δεν τα λιπηθηκα καθόλου γτ το σύστημα κ οι επιλογές μ με δικαίωσαν με τις επιδόσεις του.

Καλύτερες επιδόσεις σε βάθος χρόνου δεν νομίζω αν επιλέγω δεύτερες κάρτες γραφικών .....πιο γεμάτη τσέπη σε βάθος χρόνου σίγουρα

Αλλά δυστυχώς οι top κάρτες πληρώνονται ακριβά στην Ελλάδα

 

Και 'γω έτσι σκεφτόμουν, αλλά με τα console ports που βλέπω ότι παίρνουμε στο PC ξενέρωσα και είπα όχι, δεν θα δώσω τόσα λεφτά για GPU για να βλέπω απλά μεγαλύτερη ανάλυση και περισσότερα frames σε σχέση με ένα Ps4(Το οποίο κοστίζει 300$). Εάν τα πράγματα ήταν όπως παλιά, που έβγαιναν δυνατά PC exclusives που είχαν άλμα μεγάλο στον οπτικό τομέα(Crysis, Doom 3, FEAR κλπ) τα έσκαγα άνετα και για Titan X Pascal.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 980Ti παίρνει 25%, όχι 10%.

 

Καλά όσοι αγοράζουν τέτοιες κάρτες δεν τους νοιάζει η κατανάλωση.

Ναι μόνο που δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στην 980ti.Επίσης επειδή μπορεί να πέρνει η Χ υλοποίηση σε Χ παιχνίδι τόσο δεν σημαίνει πως αυτό θα γίνει σε κάθε παιχνίδι.

 

Απο που και ως πού δεν τους νοιάζει η κατανάλωση.? Το ότι πέρνεις ακριβή κάρτα γραφικών δεν σημαίνει πως σου τρέχουν λεφτά απο τα πατζάκια....και άλλοι έχουν iphone 6 αλλά δεν έχουν λεφτά για κάρτα....

Δεν ξέρεις τι οικονομίες έχει κάνει κάποιος για να την πάρει οπότε μην φτάνουμε σε συμπεράσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε μου δεν καταλαβα να σου πω την αληθεια την υπαρξη αυτων των καρτων.Πραγματικα και για την εν λογω καρτα που αναφερεις παραπανω ηταν τοσο μικρη η χρηματικη διαφορα απο την 750 που απορω γιατι βγηκε στην αγορα.

Αλλωστε για τις καρτες αυτες στα χρηματα αυτα υπαρχει και ενα χαρακτηριστικο(αν και λιγο παλιο πλεον video)

 

 

 

Σίγουρα δεν έχει αξία σε εμάς σαν κοινό (υποθέτω για να είμαστε εδώ μέσα θεωρούμαστε gamers) αλλά οι low πυρήνες desktop είναι τα mid στα λαπτοπ(πχ η 8750m~r7 250). Συνεπώς κάποτε θα πρέπει να βγουν. Αν και αντίστοιχη 940m (Maxwell με 384cores) δεν βγήκε ποτέ σε desktop.

 

Mε κάλυψε ο Αίλουρος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στην 980ti.Επίσης επειδή μπορεί να πέρνει η Χ υλοποίηση σε Χ παιχνίδι τόσο δεν σημαίνει πως αυτό θα γίνει σε κάθε παιχνίδι.

 

Απο που και ως πού δεν τους νοιάζει η κατανάλωση.? Το ότι πέρνεις ακριβή κάρτα γραφικών δεν σημαίνει πως σου τρέχουν λεφτά απο τα πατζάκια....και άλλοι έχουν iphone 6 αλλά δεν έχουν λεφτά για κάρτα....

Δεν ξέρεις τι οικονομίες έχει κάνει κάποιος για να την πάρει οπότε μην φτάνουμε σε συμπεράσματα.

 

Καλά τώρα δεν μιλάμε για τέτοιες περιπτώσεις, εμένα ας πούμε προσωπικά δεν με νοιάζει πόσο καταναλώνει μια GPU, σιγά τη διαφορά που θα κάνει στο λογαριασμό της ΔΕΗ. Επίσης, το 20-25% που παίρνει μια 980Ti με OC είναι στον μέσο όρο και όχι σε συγκεκριμένα 1-2 παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ailuros, να ρωτήσω πότε για 1080ΤΙ ή την κρατάνε μόνο σε περίπτωση που το VEGA είναι πολύ δυνατό;

 

Δεν υπάρχει αρκετή παραγωγή για την ώρα για να υποστηρίξουν ακόμα και $999 MSRP. Από τις αρχές του 17' και μετά.

Δεν ξέρεις τι οικονομίες έχει κάνει κάποιος για να την πάρει οπότε μην φτάνουμε σε συμπεράσματα.

 

Πόσο περήφανος μπορεί κάποιος να είναι όταν στερεί από τον εαυτό του ή τα εξαρτώμενα από αυτόν μέλη (αν υπάρχουν) βασικά πράγματα για ένα high end gaming PC; Φυσικά και είναι καθαρά ρητορική ερώτηση, αλλά πλην σπάνιων εξαιρέσεων όσοι αγοράζουν high end συστήματα έχουν και μια σχετική οικονομική επιφάνεια που το επιτρέπει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...