Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μια γρήγορη ερώτηση, η 1060 με modded drivers, παίζει SLI?

 

Σαν το SLI στα Intel chipsets @ 775.

http://www.gamersnexus.net/guides/2519-gtx-1060-sli-benchmark-in-ashes-multi-gpu

 

δεν είναι sli. Είναι λειτουργία multi gpu σε dx12. Οι 1060 δεν έχουν connectors για sli bridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gamersnexus.net/guides/2519-gtx-1060-sli-benchmark-in-ashes-multi-gpu

 

δεν είναι sli. Είναι λειτουργία multi gpu σε dx12. Οι 1060 δεν έχουν connectors για sli bridge.

Ναι, σε επίπεδο software χωρίς bridge με modded drivers πχ με αυτό https://www.techpowerup.com/forums/threads/hypersli-enabling-sli-on-non-sli-motherboards.153046/

 

Αν γνωρίζουμε κάτι, αν είμαι εντελώς offtopic, αποχωρώ, δεν υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηγα σημερα σε ενα καταστημα (ekos) να παραγειλω την 1060 για να μου τη φερουν. Μου ειπαν οτι ουτε παραγγελια δε γινεται να μου τη φερουν ουτε ξερουν ποτε θα υπαρχει. Ρε μαγκες, βγαλτε τη απο το site, αμα ειναι να μπλεξω με παραγγελιες αστο το κανω και μονος μου. 

 

 

Παραγγειλα απο evga europe την 1060 3gb με χρεωσε 245,41€ για να δουμε ποτε θα ερθει

 

ΥΓ η διαθεσιμοτητα των καταστηματων στο skroutz ειναι ειδος υπο εξαφανιση. Μολις κοιταξα για 1060-1070-1080 και υπαρχουν αμεσα διαθεσιμες μονο 3-4 καρτες απο τις 6 σελιδες αποτελεσματων. Λιγο καλυτερα η διαθεσιμοτητα σε 950-960-970 αλλα πολυ κακες τιμες.

Επεξ/σία από Zandim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πάντως και το Πλαίσιο την Msi gaming X 6gb στα 320.Όπου σκρουτζ την έχουν 370.

Αλλά περιορισμένο αριθμό καρτών.

 

Άκυρο την 3άρα έχουν τώρα που είδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαισιο εχει διαθεσιμες δε λεω, αλλα δε χωρανε στο κουτι μυο αυτες που εχει. Ηθελα τη συγκεκριμενη evga γιατι εχει μικρο μεγεθος και χωραει στο πολυ μικρο κουτι μου και επισης ηθελα οπωσδηποτε να κλεινει ο ανεμιστηρας εντελως για απολυτη ησυχια. Δεν βρηκα σε αλλη καρτα σε αυτο το μεγεθος silent λειτουργια με 0% fan speed. Στο setup μου εχω 1 αθορυβη ψυκτρα και 2 εντελως αθορυβα ανεμιστηρακια στο κουτι που παιζουν σε χαμηλες στροφες. Ετσι εχω 30-55 βαθμους στον επεξεργαστη. Ο θορυβος ειανι για μενα σημαντικος. Τα χαμηλα ρολογια της καρτας που αγορασα δε με απασχολυον μιας και παιζω σε 1080 με frame liimiter και vsync στα 60 καρε. Τοσο ειναι το μονιτορ μου.

 

Δεν εχω ιδεα ποσο χρονο κανει να ερθει απο evga europe, ελπιζω να την εχω μες τη βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Πλαίσιο δυστυχώς οι τιμές είναι απλησίαστες. Εξωφρενικά μεγάλες διαφορές από τα υπόλοιπα καταστήματα και πάρα πολύ μικρή ποικιλία. Βέβαια έχει άμεση διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο πληρωνεις, την αμεση διαθεσιμοτητα. Και αυτο εκμεταλευται για να πουλαει ακριβα,

 

Το skroutz στα ηλεκτρονικα εχει γινει πλεον κουραστικο. Θα επρεπε να εχει επιλογη περιορισμου της αναζητησης μονο στα διαθεσιμα προιοντα. Βλεπεις πχ 1060 απο 230€ και τελικα η πιο φτηνη διαθεσιμη ειναι στα 330€. Και δεν ισχυει μονο στις καρτες γραφικων αυτο αλλα σε παρα πολλα ηλετρονικα,

 

Εγω αφου το διαπιστωσα αυτο εκνευριστηκα και εριξα την παραγγελια απ εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Άμεση διαθεσιμότητα το πλαίσιο."

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Αν δεν μιλάμε για 6-7 χρόνια πριν, το μόνο άμεσα διαθέσιμο είναι Κινεζιές με την στάμπα ΤΥΡΒΟ-Χ επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Άμεση διαθεσιμότητα το πλαίσιο."

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Αν δεν μιλάμε για 6-7 χρόνια πριν, το μόνο άμεσα διαθέσιμο είναι Κινεζιές με την στάμπα ΤΥΡΒΟ-Χ επάνω.

 

οσο κι αν τους κραζουμε για τις τιμες (και καλα κανουμε) οφειλυομε να παραδεχτουμε οτι ειναι απο τα λιγα καταστηματα που εχον στοκ. Και ναι, αν την εχουν στην αποθηκη τους την αλλη μερα στη φερνουν σπιτι σου. Και εχουν και διαθεσιμα επωνυμα προιοντα. Σιγουρα στα καταστηματα του πλαισιου υπαρχουν πολλα κινεζικα προιοντα ομως στα σκρουτζομαγαζα δεν υπαρχει σνηθως ουτε δειγμα επωνυμου προιοντος σε στοκ.

 

τελος το offtopic απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...