Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Heybro είπε

Λοιπον. Τρεχω κανα μισαωρο το heaven και ιδου τα αποτελεσματα. Το τρεχω σε full hd full screen ολα ultra 8aa extreme κτλ. Τα volt σταθερα δεν τα πειραξα καθολου. 

Τελειως stock με 40% ανεμιστηρες στα 1911 το core 4000 μνημη

heaven_2018_03_24_15_36_53_073.png
 

Δευτερο τεστ +230 core +350 μνημη στο 60% οι ανεμιστηρες 2138 core 4354 μνημη

heaven_2018_03_24_15_42_51_512.png
 

Τριτο τεστ +250 core +350 μνημες 60% οι ανεμιστηρες. Δεν ξεπερασε η θερμοκρασια τους 51 βαθμους στους 48 επαιζε συνηθως 2151 core 4354 μνημες

heaven_2018_03_24_15_48_40_695.png


Κανενα artifact τα benchmark ετρεξαν απροσκοπα. Αψογη καρτα απο asus με πολυ καλα gains. Το hwinfo εδειξε 195watt max στα +250 191watt στα +230. Περναει τις 1080 και αν εχουν ιδιο overclock οι διαφορες ειναι 2-3fps στα 100. Παρα πολυ ευχαριστημενος οπως και με τον επεξεργαστη. Παραπανω απο +250 δεν δοκιμασα αλλα πρεπει φαινεται να μην εχει οριο το core.

Δυνατό το καρτονι και ψυγείο η strix. 

Καλό το 1070ti ,προσωπικά θα την προτιμούσα από gtx1080 .Ίδιες επιδόσεις,νεότερο release,κατουράει Vega 56 (γι αυτό βγήκε άλλωστε) .Μια χαρά,αν δεν γινόταν ο χαμός με τις τιμές θα πούλαγε πολύ σε gamers. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Έχω asus μητρική, οθόνη, GPU. Τυχαίο; δεν νομίζω 

Αψογη ειναι σαν εταιρια. Αρκετα updates στη μητρικη μεχρι τωρα και η καρτα τουμπανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Heybro είπε

Αψογη ειναι σαν εταιρια. Αρκετα updates στη μητρικη μεχρι τωρα και η καρτα τουμπανο.

Και στην οθόνη που έχω λόγω τεχνολογίας vividpixel οποία και αν βάλω δίπλα της την κάνει σκόνη με τοσο τρομερή λεπτομέρεια που προσφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Δυνατό το καρτονι και ψυγείο η strix. 

Καλό το 1070ti ,προσωπικά θα την προτιμούσα από gtx1080 .Ίδιες επιδόσεις,νεότερο release,κατουράει Vega 56 (γι αυτό βγήκε άλλωστε) .Μια χαρά,αν δεν γινόταν ο χαμός με τις τιμές θα πούλαγε πολύ σε gamers. 

579 την πηρα που δεν την λες και φθηνη. Η αντιστοιχη σε 1080 πηγαινε 679. Πηρα μαζι και origins δωρο οποτε με ηρθε κουτι. Την εχω και για mining με κορυφαια αποδοση προς watt οποτε ολα κομπλε. Η μνημη δεν ξερω γιατι δεν κλοκαρεται παραπανω αν και στα 500 τρεχει κανονικα αλλα βγαζει artifacts οποτε δεν. Το 10-12% στα fps το τσιμπησα παντως και σιγουρα θα βοηθησει αρκετα στα μελλοντικα παιχνιδια.

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Και στην οθόνη που έχω λόγω τεχνολογίας vividpixel οποία και αν βάλω δίπλα της την κάνει σκόνη με τοσο τρομερή λεπτομέρεια που προσφέρει 

Για οθονη δεν γνωριζω μια LG UW πηρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. 10 μερες την εχω κοντα. Οι asus ειναι λιγο πιο ακριβες θεωρω.Μητρικη εχουμε ιδια παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω το far cry 5 σε 2160p/Ultra (antialiasing off)  και είναι καρφωμένο στα 60fps. Στην αρχή πίστευα ότι μόνο το βράδυ θα κρατούσε έτσι (όταν ξεκινάει το παιχνίδι) αλλά και την ημέρα την ίδια αποδοση έχει (μέχρι τώρα). 

Δεν ξέρω αν βοήθησε και το OC που την εχω κάνει. 

Βέβαια είναι οριακά η κάρτα αφού δουλεύει οριακά από 90 έως 98%. Αν όμως μειώσω τις σκιές από ultra σε high κερδίζω 5% κάτι που νομιζω σημενει ότι έτσι θα είναι πιο σίγουρα τα 60fps.

Στο benchmark του είναι αρκετά κάτω η απόδοση. Όμως σημασία έχει στο gameplay. 

Οπως και να εχει νομίζω ήταν υπερβολή που είχε απαιτήσεις για 4k/60fps 1080gtx SLI. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελαφρύ είναι πιστεύω καμία σχέση με origins final fantasy xv. Το βράδυ τα παιχνίδια είναι αρκετά πιο βαριά από τη μέρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά το βλέπω παντού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ελαφρύ είναι πιστεύω καμία σχέση με origins final fantasy xv. Το βράδυ τα παιχνίδια είναι αρκετά πιο βαριά από τη μέρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά το βλέπω παντού. 

Και εγώ το έχω συναντήσει σε πολλά παιχνίδια αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Και εγώ το έχω συναντήσει σε πολλά παιχνίδια αυτό. 

Ίσως λόγο αντανακλασεων και σκιών? Πάντως στο Payback τη μέρα που χαίρεσαι τα γραφικά παίζω στα 60 65% usage το βράδυ μπορεί να πάει και 95%. Πολύ μεγάλες διαφορές. Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα ας μας εξηγήσει τι γίνεται γιατί το έχω καιρό απορία να βλέπω 30% διαφορές στα ίδια μέρη με όταν είναι μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...