Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Pascal, GP100


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να αλλάξω την 970 αλλά επειδή παίζω σε 1080p είπα να παρακάμψω την σειρά 10 και να πάω απευθείας Volta.Κοπαναω το κεφάλι μου τώρα γιατί προφανώς θα δούμε τιμές στα ύψη.

Επεξ/σία από Pitsifrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ αμφιβαλλω αν με τις volta δουμε μεγαλες διαφορες στις επιδοσεις αντε το πολυ ενα 15%

για μεγαλες διαφορες πρεπει να περιμενουμε οταν πεσουν στα 7nm

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν σχετικα επιφυλακτικος με την αγορα της ti στα 700 κατι γιατι μου φαινονταν πολλα χρηματα για μια gpu και εκει που εχει φτασει η φαση αρχιζει να μοιαζει με vfm...:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μετάνιωσα για τα 800ευρω που έδωσα για την 1080ti. 

Εντάξει ακριβή δεν λέω. Όμως για 4k/60fps μόνο αυτή τα καταφέρνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikos5800 είπε

πολυ αμφιβαλλω αν με τις volta δουμε μεγαλες διαφορες στις επιδοσεις αντε το πολυ ενα 15%

για μεγαλες διαφορες πρεπει να περιμενουμε οταν πεσουν στα 7nm

Γύρω στο 20-30% θα δούμε λόγω μεγαλύτερων dies. Αλλά ναι δεν συγκρίνεται με το +300-400% perf/ W που θα δούμε με τα 7nm. Τα πρώτα 7nm dies θα είναι εκνευριστικά μικρά πάντως (<250mm^2).

Επεξ/σία από michael92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. 

Χαζεύοντας σε sites παντού είδα ότι η κάρτα μου πλέον πωλείται κοντά στα 1200ευρώ (την αγόρασα 800)

τρελάθηκαν οι τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2018 στις 1:58 ΜΜ, Pitsifrikos είπε

Ήθελα να αλλάξω την 970 αλλά επειδή παίζω σε 1080p είπα να παρακάμψω την σειρά 10 και να πάω απευθείας Volta.Κοπαναω το κεφάλι μου τώρα γιατί προφανώς θα δούμε τιμές στα ύψη.

Για την ώρα δεν θέλεις τίποτα παραπάνω από 970 για 1080p. Και όταν θα χρειάζεσαι, κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρχουν μια χαρά προτάσεις στην αγορά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε στην επόμενη γενιά λέω να αλλάξω αφού η 970 θα μετακομίσει στο pc της γυναίκας.Ελπιζω να δούμε τίποτα καλές τιμές και όχι να πληρώσουμε την 2080 κανα χιλιάρικο.

Επεξ/σία από Pitsifrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2018 στις 4:35 ΜΜ, naruto14 είπε

Για την ώρα δεν θέλεις τίποτα παραπάνω από 970 για 1080p. Και όταν θα χρειάζεσαι, κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρχουν μια χαρά προτάσεις στην αγορά. 

http://www.guru3d.com/articles-pages/kingdom-come-deliverance-pc-graphics-performance-benchmark-review,4.html

:)

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ilos είπε

Όπως αναφέρθηκε, από τα χειρότερα optimized games του τελευταίου έτους. Προφανώς και τόσο κακά ports αποτελούν εξαίρεση ευτυχώς και όχι τον κανόνα (αυτό δεν σημαίνει βέβαια πως όλα τα άλλα ports είναι όσο optimized θα έπρεπε, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν είναι μόνο τα πολύγωνα όμως..

Πάντως είναι πολύ πιο εύκολο για τους modders να παίξουν με τους Shaders/ Lighting/ Ambient Occlusion από το να κάνουν edit τα models.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...