Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν γίνει κανάς έλεγχος τα φορτώνουν στους φαντάρους και αντε βρες άκρη, με το πετρέλαιο πώς να το φορτωσουν σε φαντάρους;

Πόσο δίκιο εχεις σ' αυτό!...

Κοντοσείρι που ήταν ΚΨΜάρχης το είχαν φεσώσει κάτι λαμόγια στελέχη με τα βερεσέ τσιγάρα του στύλ "γράφ' τα" με το ζόρι και δεν μπορούσε να απολυθεί όταν έφτανε ο καιρός λόγω του χρέους! Ήταν τόσο ελεεινοί που δεν μπήκαν καν στη διαδικασία να το αποπληρώσουν ή έστω να βάλουν την μπαζοτζίφρα τους για να παραδώσει κι ας διαιωνιστεί το χρέος παρά του έδωσαν άγραφη άδεια για να πάει να δουλέψει ώστε να το καλύψει αυτός ως έλλειμα!! :o

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, αν το πόστο του κψμ δεν είναι καπαρωμενο από βυσματα και ψάχνουν φαντάρους να το αναλάβουν κάτι σαπιο κρύβεται. Σε μας έλεγαν τα παιδιά του κψμ ότι οι στελεχαρες έκαναν εικονικές παραγγελίες για να βγαίνει πάντα έλλειμμα ή ίσα έξοδα - έσοδα, ενώ στην πραγματικότητα ήταν πάντα κερδοφόρο, μάντεψε που πήγαινε η διαφορά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα πράσινο βγήκε θέλει κανένας να το ανταλλάξουμε;  το κακό είναι ότι πάλι για λημνο με είπανε να πάω, και πόσο κρατάει αυτή η εκπαίδευση;  το μόνο καλό είναι ότι με δώσανε εισιτήρια πληρωμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όσο περνάνε τα χρόνια από την απόλυση ή όσο πιο μεγάλος είσαι (non EA) τόσο πιο λίγες οι πιθανότητες να σε καλέσουν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περνάνε τα χρόνια από την απόλυση ή όσο πιο μεγάλος είσαι (non EA) τόσο πιο λίγες οι πιθανότητες να σε καλέσουν?

λογικα ναι.. ετσι πιστευω, και ελπιζω :devil: :devil: :devil:

καθε μερα γινομαι και γηραιοτερος-ακαταλληλοτερος για στρατο.. σαν το παλιο καλο κρασι :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, αν το πόστο του κψμ δεν είναι καπαρωμενο από βυσματα και ψάχνουν φαντάρους να το αναλάβουν κάτι σαπιο κρύβεται. Σε μας έλεγαν τα παιδιά του κψμ ότι οι στελεχαρες έκαναν εικονικές παραγγελίες για να βγαίνει πάντα έλλειμμα ή ίσα έξοδα - έσοδα, ενώ στην πραγματικότητα ήταν πάντα κερδοφόρο, μάντεψε που πήγαινε η διαφορά...

Α ρε φίλε, μιλάμε για τρελό ξύλο συνεχόμενο για καιρό θέλουν κάτι τέτοια όργια... αλλά κι εμείς πέφτουμε στην περίπτωση που 'μαστε πιτσιρίκια όταν υπηρετούμε και δεν ξέρουμε καλά καλά τι γίνετ' έξω απ' το σπίτι και πως να διαχειριζόμαστε τέτοιες καταστάσεις, αλλιώς κάθε μέρα και δυο τρία λαμόγια θα βγαίνανε στον τάκο στις ειδήσεις και τις εφημερίδες :P

Και εμένα πράσινο βγήκε θέλει κανένας να το ανταλλάξουμε; το κακό είναι ότι πάλι για λημνο με είπανε να πάω, και πόσο κρατάει αυτή η εκπαίδευση; το μόνο καλό είναι ότι με δώσανε εισιτήρια πληρωμένα

Τί να το κάνουμε το πράσινο;;; Ροζ θέλουμε :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα πορτοκαλι και μετα μου εστειλαν λευκο παντως...γιατι ασχολειστε με χαζομαρες? Σιγα μην καλεσουν κοσμο για επιστρατευση με την πεινα που εχει πεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι, απλά κουβέντα να γίνεται.

 

Εν το μεταξύ μη νομίζεις, το '97-'98 υπηρέτησα. Πολύυυ πριν την υποψία οικ. κρίσης να πείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρασινο πηρα, αλλα θελω να με καλεσουν μονο αν ειναι να κανουμε καμια βολη, αν ειναι για τσιμπην, μπιφτεκια και πηξιμο να μου λειπει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί πήξιμο;;; Εδώ μιλάμε οτι οι επίστρατοι έχουν αντιμετώπιση guest vip χαχαχα

 

 

Πώς πάνε τα χρώματα, ξέρει κανείς;

Τα απολυτήρια απ' όσο θυμάμαι ήταν ροζ το πρώτο(εξού και η Ροζαλία που κάναμε αμάν για να την δούμε), πράσινο το δεύτερο και λευκό το τρίτο. Τώρα το πορτοκαλί που λέει ο φίλος απο πάνω, πρώτη φορά τ' ακούω...

 

Όσο είχες το ροζ απολυτήριο ήσουν στην ουσία ακόμα στρατιώτης με λευκό φύλλο πορείας απλά και λεγόταν οτι άμα έκανες μαλακία πέρναγες στρατοδικείο και οχι πολιτικό δικαστήριο... τρέχα γύρευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...