Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αμα δεν ειχαν τις επομιδες καλα θα ηταν χαχα.το αλλο της στολης εξοδου το απο πανω δεν νομιζω να το φορας

οχι δεν λεει...

εχει πανω και ραμμενα τα σηματα (του πτεραρχου (Ι) :P :P ) που να παω με αυτο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως οποιον ξερω λεει οτι τα επεστρεψε ή πως σκοπευει να τα επιστρεψει.Τωρα δε ξερω αν ΟΝΤΩΣ υπαρχει τροπος να σε τσακωσουν ή όλοι τα γυρνανε με τον φοβο οτι θα τα χρεωσουν.

Η αληθεια ειναι οτι εχω βαλει στο ματι στολη εξοδου αρβυλα και τζακετ.

 

Σχετικα με το αδιαβροχο μεχρι 20€ τα δινω,δε τα δινω για βτον στρατο αλλα σκεψου θα σου μεινει και για μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από την στιγμή που υπέγραψε στο "χαρτί των υπογραφών" ο υπεύθυνος για τις "επιστροφές", γιατί να τα χρεώσουν?

 

Υποτίθεται ότι δεν βάζει υπογραφή αν δεν επιστρέψεις ότι πρέπει να επιστραφεί και χωρίς αυτή δεν μπορείς να πάρεις απολυτήριο. Αν την έβαλε και τα ψάξουν πρόβλημά του, αυτός "τα έχασε" πλέον...

 

Αν εννοείς πριν γίνουν αυτά, τότε tough luck για να την πάρεις... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κράτησα τζάκετ, όλες τις παραλλαγές, τις μπλούζες, τα εσώρουχα, το μάλλινο πουλόβερ, το λεπτό φούτερ, κάλτσες, άρβυλα, μπερέ και ίσως ξεχνάω και τίποτα. Θα είχα και τις παντόφλες, αλλά κάποιος τις ψείρισε στη μονάδα εδώ Αθήνα.

Τα άρβυλα δεν παίζει να τα δίνεις πίσω, ποιος θα βάλει μεταχειρισμένα και μάλιστα από στρατιώτες, που όλοι ξέρουμε τι θα πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το 'χω ξαναγράψει εδώ, θυμάμαι στην ΕΣΣΟ μου, προς το τέλος της θητείας, είχαν έρθει δύο διαταγές, η πρώτη έλεγε να παραδώσουμε το τζάκετ, και η δεύτερη ακύρωσε την πρώτη.

 

Φαντάζομαι αυτά θα αλλάζουν ανάλογα με τις διαθεσιμότητες, εκτός κι αν είναι και θέμα κρίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, κι εγώ μαύρη πέτρα κ.λπ., αλλά το τζάκετ μετράει άσχημα.

 

Όπως και τα άρβυλα, αδιάβροχα και μετά από τόσο καιρό έχουν δέσει γάντι πάνω στο πόδι σου.

 

Το μάλλινο πουλόβερ μετράει, είναι πολύ ζεστό, οι παραλλαγές χωράνε σχεδόν τα πάντα και κωλολένε αν τις φοράς σε δουλειά που χειρίζεσαι διάφορα εργαλεία και θες να έχεις πάνω σου και τα προσωπικά σου αντικείμενα.

 

Και μεταξύ μας, το εσώρουχο του ΕΣ είναι απ' τα πιο άνετα που έχω βάλει ποτέ για χρήση μέσα στο σπίτι, ύπνο κ.λπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αμα δεν δωσεις αυτα που προβλεπονται σου ερχεται ραβασακι απο την εφορια μην σκας

Και ο υπεύθυνος γι' αυτά υπογραφεί ότι τα πήρε για να πάρεις το απολυτήριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...