Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ακριβως, απο την στιγμη που το οπλο εχει ενα λουκετακι που δεν μπορει να το ανοιξει με τα χερια η εφοδος τοτε ειναι καλυμενος ο φανταρος.ΚΑι επειδη ειναι πολυ πιθανο να χαθουν κλειδια και να χρειαστει να σπασει ενα λουκετο με τις ξιφολογχες, καλο ειναι να μην ειναι καποιο που δεν σπαει με τιποτα.

 

εχει μια λογική αυτό απλα σε κάποιες μονάδες αναλογα με την υπηρεσία (π.χ. πυλη) τα όπλα μετακινούνται σε διαφορετικά σημεία ακόμα και εντός της ιδιας μονάδας και παντα υπάρχει η πιθανότητα κάποιος ηλιθιος να ανοιξει με τον χ,y τροπο το οπλο σου και να ψαχνεσαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οσο θυμαμαι εναν Γιωτα(στο μυαλο,οχι στο χαρτι) που γυρισε απο σκοπια και δεν μπορουσε να ανοιξει το λουκετο του οπλου του στον οπλοβαστο με τιποτα καθως ειχε κολλησει.Βιαζοταν να φυγει εξοδουχος κιολας οποτε προσπαθουσε να πησει τον θαλαμοφυλακα να βαλει το οπλο στον φοριαμο του και να το κλειδωσει εκει μεσα.

 

Αχ ρε,ωραιες εποχες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οι νέοι είναι πονηροί και θέλουν το κακό μας,στα μαγειρεία πάνε και τρώνε το φαγητό μας"

 

Αφιερωμένο σε όλα τα παλιοσειρια.

 

299 Fruit Ζελε........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για  το οπλο δεν χρειάζεται καλό λουκέτο, δεν μπορούν να στο κλέψουν, αν δεν το εχεις μαζί στη σκοπιά θα ειναι ειναι στον λόχο με ευθυνη του θαλαμοdog, είτε στην ΑΟΤ.

Καλύτερα ενα φτηνο που αμα χάσεις το κλειδί το ανοιγείς πανευκολα, παρά ενα ακριβό που θα σε κράξουν αν τους πεις ότι δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις :P

εμεις ειχαμε θεο επιλοχα που δεν περιμενε καν να του παραδωσεις οπλο κτλ σε αδειες (επισης επειδη ειχαμε ελλειψη απο οπλα επαιζαν και τραμπες, ο αξιωματικος οπλισμου δεν ασχολουταν καν τα ειχε αφησει ολα στους φανταρους ), οποτε ειχε προχειρο το κοφτη και τα εκοβε ολη την ωρα :lol:

 

μια μερα που αποφασισε επιτελους να τα σκουπισει καποιος μαζεψε πανω απο 30 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος "εχει τη δυνατοτητα" να μπει αεροπορια στρατου. Να δεχτεί ή να κυνηγησει πιο βυσματική θέση? Είναι απο Αθηνα.

 

 

 

αυτη τη θεση θελω να κυνηγησω και εγω. πιο βυσματικη δε γνωριζω.

 

3 περιοχες παραμεθοριου αττικης γνωριζω.

 

ΧΩΚ καπανδριτη αλλα εχω διαβασει οτι ειναι βυσματοπαγιδα και μαυρο

στη μοναδα καταστροφων ναρκων καπου στο μενιδι

και αεροπορια στρατου στα μεγαρα. προαστιακος και εισαι σπιτι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη θεση θελω να κυνηγησω και εγω. πιο βυσματικη δε γνωριζω.

 

3 περιοχες παραμεθοριου αττικης γνωριζω.

 

ΧΩΚ καπανδριτη αλλα εχω διαβασει οτι ειναι βυσματοπαγιδα και μαυρο

στη μοναδα καταστροφων ναρκων καπου στο μενιδι

και αεροπορια στρατου στα μεγαρα. προαστιακος και εισαι σπιτι σου

χωκ μακρια , και οταν λεω μακρια εννοω ΜΑΚΡΙΑ! ειναι οι πιο μαχιμοι σε ολη την αθηνα και απο τους πιο μαχιμους γενικα

αυτο το πασσαρουν ως βυσματικη μοναδα επειδη ειναι η πιο ευκολη να σε στειλουν στην αθηνα , αλλα μετα κλαις με μαυρο δακρυ

 

καποτα στο μενιδι ειναι καλα, ομως τενξ (ναρκες.. ) meh meh..  αναλογα τι θα σου κατσει.. οι τενξ που ερχονταν στο δικο μου στρατοπεδο δε περνουσαν και τοσο καλα, τους ειχαμε να κανουν και τα χειροτερα,  και γενικα δε θα τρελαινομουν γιατι τους στελνουν ολη την ωρα σε αλλα στρατοπεδα οπου κανεις δε τους λογαριαζει , ασε που εχει και τις εξετασεις του (που παιζει βυσμα και αν σε κοψουν πας στο διαλο μεταθεση μετα ) δεν ειναι εγγυηση οι τενξ

επισης τους εβλεπα πολυ "τυπικους" σαν στρατιωτες και δε μου αρεσουν αυτα :P αυτο υποδηλωνει εκπαιδευση..

 

αεροπορια στρατου αναλογα τι θα σου κατσει , στη σειρα μου δεν πηραν αλλους (οπως και τενξ) και τους επαιζε εμπλοκη 

ενας που ηξερα που εμενε και μακρια απο το σπιτι του ειχε θεμα 

αν σε βολευει η αποσταση ειναι καλα 

 

υπαρχουν πολλα στην αθηνα , αλλα καλα αλλα οχι και τοσο 

 

εγω παντως προτεινω την 651 ΑΒΥΠ που ημουν , η οποια ειναι κυριλλε ταξιαρχια

μην περιμενεις να κανεις 1 υπηρεσια τη βδομαδα , αλλα γενικα σε παει καλα δεν παιζουν εμπλοκες και ειναι πολυ χαλαρη η φαση 

(αν εισαι γιατρος, δεν καθεσαι ποτε μεσα, δεν κανεις ποτε υπηρεσια, βασικα δεν κανεις καν θητεια... πας δευτερα με παρασκευη το πρωι στο ιατρειο και σαββατοκυριακο σπιτι σου ) 

δεν ξερω ομως ποσο ευκολο ειναι να πας εκει , γιατι γενικα ειναι βυσματικη 

εμενα μου ειχε κατσει σε κατ'εξαιρεση απο ψιλοσποντα και δε χαλαστηκα ειναι η αληθεια 

καμια σχεση με κανονικο στρατοπεδο που ημουν πριν 

 

 

παντως η πιο καλη μοναδα που εχω ακουσει στην αθηνα (εξαιρω λεσχες αξιωματικων και πολεμικα μουσεια που θες φοβερο βυσμα) , ειναι η 700ΣΕ στον πειραια, στο εργοστασιο αρβυλων 

καθεσαι μεχρι τις 12 και δεν κανεις τιποτα, πινεις καφε και περιμενεις να παρεις το υπηρεσιακο να την κανεις και κανεις 1 φορα τη βδομαδα υπηρεσια.. 

πολυ καλη περιπτωση 

 

επισης και αυλωνα ειναι αρκετα καλα 

 

ΥΓ ΑΣΔΕΝ ειναι ψιλοχαλι , ΑΣΔΥΣ το μεγαλο βυσμα τρωει το μικρο και το μικρο κλαιει και τα νοσοκομεια και γενικα μοναδες υγειονομικου ειναι παγιδες για ενοπλους , επειδη εχουν πολλους γιωταδες 

 

H μεταταξη γινεται μετα την εκπαιδευση? γιατι νομιζω πως πριν πας στην εκπαιδευση πρεπει να εχεις ηδη μεταταγει. Γι αυτο και το αγχος του.

μπορεις να αλλαξεις οπλο/σωμα μετα το κεντρο 

το κεντρο ειναι τελειως τυπικο 

η ολη αποφαση για το πού θα πας σαν πρωτη τοποθετηση  και τι ειδικοτητα θα παρεις γινεται οσο εισαι στο κεντρο 

μετα το κεντρο μπορει να γινεις οτιδηποτε σε οποιο κεντρο κι αν εισαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

(αν εισαι γιατρος, δεν καθεσαι ποτε μεσα, δεν κανεις ποτε υπηρεσια, βασικα δεν κανεις καν θητεια... πας δευτερα με παρασκευη το πρωι στο ιατρειο και σαββατοκυριακο σπιτι σου )

είχατε φαντάρο γιατρό? σε μας ήταν ένας λοχαγός που πάταγε 2 φορές τη βδομάδα, VIP του στρατοπέδου :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχατε φαντάρο γιατρό? σε μας ήταν ένας λοχαγός που πάταγε 2 φορές τη βδομάδα, VIP του στρατοπέδου :P

ο λοχαγος (ιατρος λεγεται ο βαθμος στο υγειονομικο* , για αυτο αμα τον ελεγες λοχαγο στραβωνε :P ) πρεπει να ηταν διαστημικο βυσμα..  αστο :lol: δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο 

εριχνε σε ολους εκει περα , και μαλλι αλανιαρικο.. :P

 

οσο ημουν εγω παντως ειχε ερθει και οπλιτης ιατρος και εκει ο λοχαγος πρεπει να λουφαρε ακομα περισσοτερο.. πρεπει να παταγε 4 φορες το μηνα.. 

αυτος λοιπον δεν εκανε απολυτως τιποτα.. ιατρειο, τσαμπα φαι το μεσημερι και σπιτακι του 

στην αρχη μου ελεγε ο δοικας να με εστελνε εμενα στο ιατρειο λογω ειδικοτητας , αλλα ξεχαστηκε το θεμα και μετα πηρα το αλλο υπερθεικο ποστο βεβαια και εκανα κι εγω τη ζωαρα μου 

 

*παει ανθυπιατρος, υπιατρος , ιατρος, επιατρος (οπως περιπου και οι βαθμοι των τεθωρακισμενων) , αρχιατρος, γενικος αρχιατρος, ταξχος... και φτανουν μεχρι υποστρατηγοι που ειναι οι διοικητες των νοσοκομειων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

έτρεχε και σε άλλα στρατόπεδα από όσο ξέρω, αλλά τουρίστας κλασικά, ζωάρα πάντως ο φαντάρος σε αυτό το πόστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 ΣΕ στη Δραπετσωνα ισχυει , ο κολλητος μου παλιοτερα λογω ΟΑΕΔ ειχε κανει κατι σα πρακτικη εκει , οι μονιμοι οχι απλα καθοντουσαν, μιλαμε απαλεψια και δε περνουσε η ωρα, οι δε καποιοι φανταροι που υπηρχαν αραζαν καψιμι ολη μερα και μεσημερι σπιτι τους. Κοντα στο 700ΣΕ μενουμε κ εγω κ ο κολλητος μου κ τα τελευταια χρονια ουτε σκοπιες δεν εχει , εχουν καμερες κλασσικα ! Παλιοτερα μικροι χαιρετουσαμε στρατιωτικα τους σκοπους στις ακρες του στρατοπεδου και γελαγανε :P

Απο βυσματικη καλο ποστο θα προτεινα τυπογραφειο ΓΕΣ :P  Βεβαια προσοχη γιατι μια σειρουλα μου εφυγε απο Σαμο τοτε χαρα κ γελιο κ πηγε στη Μεσογειων και βαραγε σκοπια κεντρικη πυλη ψιλοτεντα ενω εμεις λιγο πιο χαλαρα στο τυπεθ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζωαρα γιατι οντως δε γινοταν να ασχολειται με στρατιωτικα , αλλα επειδη δεν ειχαμε και στεπ με την εννοια του στεπ για να κανει εκει υπηρεσιες.. πηγαινε σπιτι του  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη θεση θελω να κυνηγησω και εγω. πιο βυσματικη δε γνωριζω.

 

3 περιοχες παραμεθοριου αττικης γνωριζω.

 

ΧΩΚ καπανδριτη αλλα εχω διαβασει οτι ειναι βυσματοπαγιδα και μαυρο

στη μοναδα καταστροφων ναρκων καπου στο μενιδι

και αεροπορια στρατου στα μεγαρα. προαστιακος και εισαι σπιτι σου

 

Τα στρατόπεδα στην Αττική είναι βυσματοπαγιδες, αλλα αν βρείς τόσο δυνατό βύσμα, κανόνισε μετάθεση εντός αττικής και μετά απόσπαση σε καμια υπηρεσία στην αθηνα, πχ. στη στρατολογία  στο Ρουφ, EKEMΣ στο βύρωνα, στη Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού στο πεδίον του άρεως, κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...