Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

700 ΣΕ στη Δραπετσωνα ισχυει , ο κολλητος μου παλιοτερα λογω ΟΑΕΔ ειχε κανει κατι σα πρακτικη εκει , οι μονιμοι οχι απλα καθοντουσαν, μιλαμε απαλεψια και δε περνουσε η ωρα, οι δε καποιοι φανταροι που υπηρχαν αραζαν καψιμι ολη μερα και μεσημερι σπιτι τους. Κοντα στο 700ΣΕ μενουμε κ εγω κ ο κολλητος μου κ τα τελευταια χρονια ουτε σκοπιες δεν εχει , εχουν καμερες κλασσικα ! Παλιοτερα μικροι χαιρετουσαμε στρατιωτικα τους σκοπους στις ακρες του στρατοπεδου και γελαγανε :P

 

Απο βυσματικη καλο ποστο θα προτεινα τυπογραφειο ΓΕΣ :P  Βεβαια προσοχη γιατι μια σειρουλα μου εφυγε απο Σαμο τοτε χαρα κ γελιο κ πηγε στη Μεσογειων και βαραγε σκοπια κεντρικη πυλη ψιλοτεντα ενω εμεις λιγο πιο χαλαρα στο τυπεθ :P

κατι τετοιες περιπτωσουλες που δεν ειναι πολυ γνωστες και δεν εισαι καπου να βλεπεις και πολλα αστερια και να εισαι τεντα  ειναι πολυ καλες , ή τελοσπαντων ειναι εγγυημενα καλες 

ειδικα αν δεν υπαρχει μεγαλη αναγκη στρατιωτων και δεν προκειται να σε "ριξουν" αλλα βυσματα και ειστε ολοι καλα 

γιατι θα το ξαναπω, η αθηνα κρυβει τρελες παγιδες.. πολλοι πηγαν σπιτι τους και καλα και μετα παρακαλουσαν να τους ξαναστειλουν εβρο 

 

Τα στρατόπεδα στην Αττική είναι βυσματοπαγιδες, αλλα αν βρείς τόσο δυνατό βύσμα, κανόνισε μετάθεση εντός αττικής και μετά απόσπαση σε καμια υπηρεσία στην αθηνα, πχ. στη στρατολογία  στο Ρουφ, EKEMΣ στο βύρωνα, στη Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού στο πεδίον του άρεως, κτλ

για βυρωνα παντως δεν εχω ακουσει καλα λογια.. δε ξερω αν οντως ειναι ετσι 

γεωγραφικη υπηρεσια μιλαμε για ΑΑΑ βυσμα.. 

 

ρουφ επισης ειναι πολυ καλα, το ειχα ξεχασει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι παρα πολλές και οι καλύτερες είναι αυτές που δεν ξέρει ο πόλους κόσμος, απέναντι από το 401 είναι το μουσικό σώμα και δεν έχουν μονο μουσικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι παρα πολλές και οι καλύτερες είναι αυτές που δεν ξέρει ο πόλους κόσμος, απέναντι από το 401 είναι το μουσικό σώμα και δεν έχουν μονο μουσικούς...

και το αλσος του στρατου ειναι δυνατο , αλλα δε παιρνουν φανταρους 

 

αυτο ειναι βυσμα που ονειρευοταν ενας λοχαγος μου και μου ελεγε τι ωραια θα ηταν αν ηταν εκει και επινε ολη μερα καφε με την ησυχια του  (γιατι η δουλεια γραφειου που ειχαμε να κανουμε του φαινοταν βουνο :lol:  και περιμενε να φυγει ο συνταγματαρχης για να αραξουμε και να πιουμε καφε με την ησυχια μας :P  ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πρόκειται για έξοδο όλα συγχωρούνται :Ρ

 

Ο εφοδευων απο την Μεραρχια που εσκασε το ιδιο βραδυ μαλλον δεν θα τον συγχωρουσε.Ουτε αυτον,ουτε τον θαλαμοφυλακα.

 

είχατε φαντάρο γιατρό? σε μας ήταν ένας λοχαγός που πάταγε 2 φορές τη βδομάδα, VIP του στρατοπέδου :P

 

Σε μας,περιοδο εμπλοκης σε τυπεθ ο γιατρος(φανταρος) βαραγε και σκοπετα,κατι που γενικα απαγορευεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη θεση θελω να κυνηγησω και εγω. πιο βυσματικη δε γνωριζω.

 

3 περιοχες παραμεθοριου αττικης γνωριζω.

 

ΧΩΚ καπανδριτη αλλα εχω διαβασει οτι ειναι βυσματοπαγιδα και μαυρο

στη μοναδα καταστροφων ναρκων καπου στο μενιδι

και αεροπορια στρατου στα μεγαρα. προαστιακος και εισαι σπιτι σου

 

 

Αεροπορία στρατού είναι οι κόκκινοι; αν ναι, έξω από το χωριό μου στην Αλεξάνδρεια Ημαθίας, καθώς και στις Σέρρες αν δεν απατώμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγαλοπρεπέστατα άκυρα θα έριχνα στη θέση του...

 

Kαι θα μπορουσε να το κανει.Απλα μια περιοδο μας πηγαινε μιωντας σκηνικα 20-1 και 25-1 σερι και αυτος ηταν πιο χαλαρος.Θα ειχε καθε λογο να ριξει ακυρο και κανεις δεν θα μπορουσε να του πει τιποτα.Απλα μια περιοδο ειμασταν 8 ατομα στην μοναδα και αλλα 4 στα φυλακια και επειδη ειμασταν (σχεδον) ολοι φιλοι,πηγαινε ο γιατρος και βαραγε κανα σκοπετο μηπως και ξεκουραστουν λιγο οι ενοπλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αεροπορία στρατού είναι οι κόκκινοι; αν ναι, έξω από το χωριό μου στην Αλεξάνδρεια Ημαθίας, καθώς και στις Σέρρες αν δεν απατώμαι.

 

Βασικα μπορντο φοραει η αεροπορια στρατου,κοκκινο φορανε οι αερομεταφερομενοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εποπ δεν είχατε;

 

Eιχαμε,πως δεν ειχαμε...Φουλ απο Εποπ ειμασταν.Αλλα η μοναδα δεν ηταν βυσματικη μονο για τους φανταρους,ηταν και για τους ΕΠΟΠ.Μεγαλυτερ βυσματα Εποπ δεν πρεπει να παιζουν αλλου.Να εχεις 30 εποπ στην μοναδα και να βαρανε 1 νουμερο,2 φορες την βδομαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχαμε,πως δεν ειχαμε...Φουλ απο Εποπ ειμασταν.Αλλα η μοναδα δεν ηταν βυσματικη μονο για τους φανταρους,ηταν και για τους ΕΠΟΠ.Μεγαλυτερ βυσματα Εποπ δεν πρεπει να παιζουν αλλου.Να εχεις 30 εποπ στην μοναδα και να βαρανε 1 νουμερο,2 φορες την βδομαδα....

 

Τουλαχιστον οι δικοι σας κανανε και κανα σκοπετο οι δικοι μας τπτ καμερες,κανας οδηγος επιφυλακης,οργανο ημερας(οτι πιο αχρηστο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βαραγε ο γιατρός σκοπέτα αντι να βαλουν παραπάνω στους εποπ; καλός ψαρακας ήταν. 

Πάντως ούτε σε εμας βαραγαν σκοπέτα, ούτε καν δνεις αλλαγής δεν έκαναν, όργανα και αρχιφύλακες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμας μονο περίπολο βραδυ κ αυτο αμα ξυπνουσαν καποιοι-καποιοι  B)

καποιοι φιλοτιμοι γινοντουσαν και δκνεις αλλαγης αλλα πιο πολυ αμα ηταν "ραμπο στυλ" ο ΑΥΔΜ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εμείς είχαμε μάχιμα στελέχη, μέχρι και αρχιλοχία σκοπό στη πύλη είχαμε μια δυο φορές, θαλαμοφύλακα μερικές παραπάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...