Προς το περιεχόμενο

Στρατός


Socratis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα. γνωριζει κανεις τιποτα απο αυλωνα; παω για απαλλαγη μιας κ εχω κλεισει 2 χρονια αναβολων.

Ο λογος ειναι παντρεμενος με παιδι που εγινε 32 ημερων χθες κ γυναικα που δουλευει 4ωρο. Εγω εχω μια δουλεια που την βρηκα μετα απο εναμιση χρονο ψαξιματος κ εχουμε κ χρεη προς τραπεζα πειραιως. Οπως καταλαβαινεται το να μπω θα ηταν μαχαιρια κ θα επεφτα σιγουρα σε καταθλιψη κ τρομερο αγχος. Ολα αυτα τα ειπα για να ξερετε κ να μην κρινετε χωρις λογο. Θα ηθελα να απαντησει καποιος υπευθυνα. Το να εχεις πλεον δουλεια ειναι μεγαλο θεμα... Στην δικια μου περιπτωση οπως καταλαβαινετε ο στρατος δεν χωραει.

Τις προηγουμενες 2 6μηνες αναβολες τις πηρα χωρις χαρτια απο γιατρο κ χωρις τοτε να ειμαι παντρεμενος κ με παιδι. Τους ειπα την αληθεια κ εδειξαν κατανοηση. Απλα τωρα οσο ναναι εχω κατααγχωθει γιατι παω για απαλλαγη..

 

Ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον απαντησει. Τριτη πρεπει να παρουσιαστω κ θα παω με την μητερα μου σαν συνοδο.

 

 

δες τα μηνύματά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απολυθηκα πριν ένα περίπου μήνα.στέλνω για να πω και εγω την εμπειρια μου απο το στρατο!γενικά εκεί γνωρίζεις όλων των ειδών τα άτομα...Εγω ήμουν αοπλος και επομένως με είχαν βάλει στη γραμματεία και έβγαζα τις υπηρεσίες.Για να αποφευγω τα αρνητικά σχόλια, έχωνα τον εαυτό μου σε τρελά νούμερο και έδινα εξόδους μου σε άλλα παιδιά για να μην λένε ότι καβατζώνομαι. όταν ήμουν στο στρατό τα παιδιά ερχόντουσαν μέσα στην καλοσύνη να τους βοηθήσω στις υπηρεσίες μου λέγανε οτι ειμα το καλύτερο παιδι κτλ, και τωρα που απολυθηκα και παιρνω τηλ τουλαχιστον οι 6 από αυτούς όχι μόνο δεν το σηκώνουν αλλά δεν απαντάνε και ποτέ. γενικά οι συμπεριφορές των ανθρώπων αλλάζουν. Απλά το λέω αυτό για τους επόμενους γραφιάδες, παιδιά κάντε μονάχα το σωστό και ας σας σχολιάζουν οι άλλοι!Πραγματικά γράψτε τους!!Και τελικά δεν έχω καταλάβει αν γίνονται φιλίες στο στρατό..νομίζω πως αυτό γινόταν ευκολότερα στα χρόνια των πατεράδων μας..

 

για αυτό επρεπε να δεις ποιοι ειναι καλα παιδια και να καβατζώνεις αυτους και τον εαυτό σου...

γιατι αλλιώς ειναι αυτο που λενε  "να δεις που καποτε θα με πουνε κ μακακα..."

 

οριστε σε λενε, αλλα και εσυ φταίς που τους δινεις σημασία, παρέες αλλες δεν εχεις πια;

 

 

Με εκτίμηση,

ένας γραφίας/επιλοχας - οπως θες πες το... (που εχει σβήσει δεκάδες φυλακές και εχει ρίξει και μερικές... αλλα κ τον ευατό του τον καβατζωνε οταν ηθελε γιατι μπορούσε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα πραγματικά καταλαβαίνω πως εγώ φταίω για όλα. είναι αυτό που λένε ότι αν σε εκμεταλλευτουν μην γκρινιάζεις γιατί πολύ απλά εσύ τους το επέτρεψες. Εχω φιλους απο λυκειο και σχολη, αλλά λεω οκ γιατι να μην βγω και για κανενα καφε μαζί τους, ασχετα όμως που δεν το σηκώνουν ποτέ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως στον τελευταιο μου  επιλοχα μου (γιατι του προηγουμενου του αξιζει εκτελεση )  ακομα σηκωνω το τηλεφωνο , γιατι ηταν οντως πολυ καλο ατομο  

 

δε σημαινει οτι φταις απαραιτητα εσυ , ετσι ειναι ο κοσμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit τετοια :P

 

%25CF%2583%25CE%25B1%25CE%25B3%25CE%25B9

 

 

 

 

 

τετοια σαγιοναρα εχει ο πατερας μου. ειναι αδιαβροχη αλλα ειναι βαρυδι και στη θαλασσα παει στον πατο και ειναι πολυ ευκολο να τις χασεις. για να τις πεταξεις στο κεφαλι καποιου παντως ειναι μια χαρα :P

 

 

 

 

 

 

χλαινη λέγεται, πρέπει να εχει μοναστηράκι ή να βρεις online 

 

 

 

 

ναι ετσι λεγεται. φορουσε ο πατερας μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απολυθηκα πριν ένα περίπου μήνα.στέλνω για να πω και εγω την εμπειρια μου απο το στρατο!γενικά εκεί γνωρίζεις όλων των ειδών τα άτομα...Εγω ήμουν αοπλος και επομένως με είχαν βάλει στη γραμματεία και έβγαζα τις υπηρεσίες.Για να αποφευγω τα αρνητικά σχόλια, έχωνα τον εαυτό μου σε τρελά νούμερο και έδινα εξόδους μου σε άλλα παιδιά για να μην λένε ότι καβατζώνομαι. όταν ήμουν στο στρατό τα παιδιά ερχόντουσαν μέσα στην καλοσύνη να τους βοηθήσω στις υπηρεσίες μου λέγανε οτι ειμα το καλύτερο παιδι κτλ, και τωρα που απολυθηκα και παιρνω τηλ τουλαχιστον οι 6 από αυτούς όχι μόνο δεν το σηκώνουν αλλά δεν απαντάνε και ποτέ. γενικά οι συμπεριφορές των ανθρώπων αλλάζουν. Απλά το λέω αυτό για τους επόμενους γραφιάδες, παιδιά κάντε μονάχα το σωστό και ας σας σχολιάζουν οι άλλοι!Πραγματικά γράψτε τους!!Και τελικά δεν έχω καταλάβει αν γίνονται φιλίες στο στρατό..νομίζω πως αυτό γινόταν ευκολότερα στα χρόνια των πατεράδων μας..

 

 

φιλε αναγκαστικές φιλίες ειναι, πρέπει να κάνεις παρέα με κάποιους γιατι αν εισαι κλεσμένος μέσα και δεν μιλάς και με κανέναν θα σαλτάρεις τελείως :P

Eγώ πλέον μόνο μέσω fb τα λέω με ορισμένους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εσύ pabl0_hasan έχεις δίκιο.κακα τα ψεματα.ειναι η εποχη ετσι αλλά και η καθημερινοτητα μας.το θεμα ειναι να εισαι αληθινος σε οτι και αν κανεις σε οτι και αν λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 μήνα στρατολογία 8 μήνες πρώτο γραφείο
φίλους στο στρατό έκανα 2 όλους κι ολους
για καλές γνωριμίες άντε άλλα 5 άτομα, αυτοί ήταν οι μόνοι που πρόσεχα/καβάτζωνα

από τους υπόλοιπους πρακτικά ούτε που μίλαγα μαζί τους απλά όταν θελαν χάρη ερχόντουσαν και μου μίλαγαν και ανάλογα τα κέφια βοηθούσα η όχι

 

ειδικά άμα είσαι μεγάλος χλομό να πιάσεις καλές φιλίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκεπτήριο; Σε κέντρο; Γιατί σε μονάδα όπου έχω πάει δεν είχε.

δεν εφαρμοζεται στη πραξη, αλλα νομιζω ισχυει παντου επισκεπτηριο τη κυριακη 

(δηλαδη αν το ζητησεις κανεις δε θα σου αρνηθει γιατι προβλεπεται) 

 

μαλιστα τη κυριακη του πασχα αν θες φωναζεις μεσα τους γονεις σου και γενικα τους δικους σου να φανε μαζι σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει επισκεπτήριο στη μοναδα.

Απλα να το χεις πει πιο πριν

Τους συναντας (τους επισκέπτες) στην πύλη και καλα προβλεπε ξυρισμενος/γυαλίσμενος με το οργανο του λοχου σου.

Επισης ειναι γραμμενο στα καθήκοντα του ΑΜ περι επισκεπτηρίων και τι πρεπει να προσέξει και ποιον (και καλα) να αφήσει αν δεν πληρεί τις προϋποθέσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...